A Miami a Memphis ellen is folytatta sorozatát

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra igazi meccsdömpinget rendeztek, hiszen 12 találkozót vívtak meg a világ legjobb gárdái, melyek közül a Miami Heat és a Memphis Grizzlies csúcsrangadóján egy 12-es és egy kilences győzelmi széria találkozott egymással. LeBron James hiába maradt 20 pont alatt, a címvédő ezt a derbit is behúzta, s robog a ligaelsőség felé. A Denver viszont le tudott győzni egy tavalyi finalistát, nevezetesen az Oklahoma Cityt, Wilson Chandler mindenki meglepetésére 35 pontos karriercsúccsal villogott ezen a meccsen. A Brooklyn meglepő hazai vereséget szenvedett el a Dallas ellen, míg a San Antonio Tony Parkert is elvesztve dobott 130 pontot a Sacramentónak. Nézzük, hogyan alakultak az egyes találkozók!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Indiana Pacers 81 - 93

A 21 pontos Rudy Gay-en kívül senki sem nyújtott átlagon fölülit a kanadaiak vezérei közül, így a Raptors harmadszor is kapitulált rövid időn belül. A Pacers a 22 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállító Paul George főszereplésével simán lehajrázta a házigazdát, mely innentől inkább a lehető legjobb drafthely elérésére koncentrálhat, nem pedig az irreálisan távolinak tűnő playoff elérésére.

A Raptors legjobb dobói: Gay 21, A. Anderson 14, Lucas 10

A Pacers legjobb dobói: George 22, Hibbert 18, Da. West 15

 

Washington Wizards - New York Knicks 88 - 96

Az "óriásölő" Washington nem tudta idén másodszor is legyőzni a csoportrivális New Yorkot, elsősorban a 30 egységig jutó Carmelo Anthony extrája miatt. A vendégeknél Raymond Felton is a legjobb arcát mutatta, a 23 pontot szórt a hátvéd, JR Smith pedig egy 13 pontos, 12 lepattanós dupla duplával szállt be a kispadról, ma minden klappolt a Knicksnél. A fővárosiaknál az újonc Bradley Beal 29-es karriercsúcsa említhető, amit nem mellesleg 11 lepattanóval dupla duplára egészített ki a tehetséges ifjonc, de a New York így is végig uralta az eseményeket.

A Wizards legjobb dobói: Beal 29, Wall 16, Ariza 15

A Knicks legjobb dobói: Anthony 30, Felton 23, JR Smith 13

 

Orlando Magic - Houston Rockets 110 - 118

A vendégek úgy is megszenvedtek a totális tankolást bemutató Orlandóval, hogy James Harden sérülten is vállalta a játékot, ami leginkább a 27 pontos karriercsúcsát 10 lepattanóval megspékelő Tobias Harrisnek volt tulajdonítható. A texasiak már az első félidőben 11 triplát értékesítettek, összesen pedig 15-ig jutottak ebben a kategóriában, amire már nem volt ellenszere a védekezésben ma is gyengélkedő floridai alakulatnak. A 24 pontos, 8 gólpasszt kiosztó Harden teljesítménye mellett az újonc Donatas Motiejunas 17 pontja is figyelemre méltó.

A Magic legjobb dobói: T. Harris 27, Afflalo 19, Vucsevics 18

A Rockets legjobb dobói: Harden 24, Delfino, Parsons 21-21

 

Boston Celtics - Golden State Warriors 94 - 86

Avery Bradley sokáig remekül lassította a végül egyébként 25 pontig jutó Steph Curry-t, ami a győzelem kulcsának bizonyult bostoni részről. A hazaiak támadásban is nagyon frissen mozogtak három nap pihenő után, Paul Pierce 26 ponttal és 8 gólpasszal állt a Celtics élére már a kezdetektől, de a padról beállva 18 egységig jutó Jeff Green is kitett magáért. A vendégeknél David Lee10 ponttal és 19 lepattanóval dupla duplát ért el, de jobban működött ma csapatként a Rivers-legénység, melynek egyik vezére, Kevin Garnett lehagyta a lepattanó-örökranglistán Hakeem Olajuwont.

A Celtics legjobb dobói: Pierce 26, J. Green 18, Bass, Bradley, Wilcox, C. Lee 8-8

A Warriors legjobb dobói: Curry 25, H. Barnes 16, K. Thompson 15

 

Cleveland Cavaliers - Los Angeles Clippers 89 - 105

Az előzetes hírekkel ellentétben Kyrie Irving nem ezen a játéknapon tért vissza térdsérüléséből, s elmaradt az újabb clevelandi bravúr is. A 11 pontos, 15 gólpasszos Chris Paul tanárian irányított a Los Angeles-ieknél, Jamal Crawford pedig az év legjobb hatodik embere címre pályázván 24 pontot termelt, a Clippers pedig csapatként könnyed győzelmet aratott.

A Cavaliers legjobb dobói: Waiters 17, Miles 16, T. Thompson 15

A Clippers legjobb dobói: Ja. Crawford 24, Griffin 16, C. Butler 13

 

Miami Heat - Memphis Grizzlies 98 - 91

A liga két legjobb formában lévő alakulata mérte össze tudását, s a kilences győzelmi szériával a tarsolyában érkező Memphis hiába kergette bele 14-ből 4-es mezőnymutatóba a regnáló MVP-t, LeBron Jamest (18 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz), mégsem tudta legyűrni a keleti listavezetőt, mely így már 13-as sikerszériánál tart. A vendégeknél a 24 pontos, 9 lepattanós Marc Gasol nyújtott kiemelkedőt, a floridaiaknál pedig James mellett Wade (22 pont, 8 gólpassz) is vezérként tündökölt a pályán.

A Heat legjobb dobói: Wade 22, L. James 18, Battier 14

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 24, Z. Randolph, Conley 14-14

 

Brooklyn Nets - Dallas Mavericks 90 - 98

A Nets hiába kapta vissza három meccs kihagyása után Joe Johnsont, a dallasiak által a nyáron nagy erővel csalogatott Deron Williams (24 pont) jó játékával együtt sem nyert a Brooklyn hazai környezetben az egyébként nagyon frusztráló vereségek után érkező Mavericks ellen. A texasi alakulatnál a 20-at szóró Nowitzki mellett az egykori Net, Vince Carter (20 pont) is megszórta magát, s nem is igazán volt kérdéses, ki nyeri ezt a derbit, végig kontroll alatt tartotta az eseményeket a Carlisle-legénység.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 24, B. Lopez 19, Joe Johnson, Watson 11-11

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki, Carter 20-20, Mayo 17

 

New Orleans Hornets - Detroit Pistons 100 - 95

Ahhoz képest, hogy az 1/1-es Anthony Davis kihagyta a találkozót, s két, a rájátszásról szinte biztosan lemaradó alakulat nézett farkasszemet egymással, egész élvezetes kis derbi kerekedett ebből a párosításból. A 22 egységig jutó Brandon Knight tartja jó dobóformáját, Greg Monroe pedig egy 27 pontos, 10 lepattanós dupla duplával használta ki, hogy puhult az ellenfél belső védelme Davis távollétében. A közös erővel 46 pontot termelő Vasquez, Gordon páros mellett a dupla duplázó Ryan Anderson (19 pont, 13 lepattanó) a hajrában fontos kosarak szerzői voltak, Rodney Stuckey pedig elhibázta a potenciális egyenlítő dobást.

A Hornets legjobb dobói: Vasquez 25, E. Gordon 21, R. Anderson 19

A Pistons legjobb dobói: Monroe 27, Knight 22, Maxiell, Singler 10-10

 

San Antonio Spurs - Sacramento Kings 130 - 102

A legutóbb a Phoenixtől San Antonióban kikapó ligaelső minden dühét beleadta a gyengécske Kings elleni mérkőzésbe és kiütötte a 25 pontos Marcus Thornton húzta vendégeket, ám nem lehetett boldog a texasi közönség a lefújás után, mivel Tony Parker bokája csúnyán megsérült. Elképesztő adatként nyolc hazai játékos jutott el legalább 12 pontig és 41 gólpasszt osztott ki csapatszinten a Spurs.

A Spurs legjobb dobói: Blair 16, D. Green 15, Splitter, K. Leonard 14-14

A Kings legjobb dobói: M. Thornton 25, I. Thomas 18, T. Evans 10

 

Utah Jazz - Charlotte Bobcats 98 - 68

A Bobcats 30 pontos vereségével kapcsolatosan leginkább az az ijesztő, hogy a két vereség után minden dühét kiadni igyekvő Jazz a három legjobb játékosa, Al Jefferson, Paul Millsap és Mo Williams nélkül érte ezt el a Charlotte ellen, ráadásul Enes Kanter 23 pontos, 22 lepattanós karriercsúcsa szépen demonstrálja, mennyire reménytelenül gyenge a palánk alatt a ligautolsó.

A Jazz legjobb sobói: Kanter 23, D. Carroll 19, J. Evans, Hayward 14-14

A Bobcats legjobb dobói: Mullens 12, Sessions 11, Adrien, Walker, Kidd-Gilchrist 8-8

 

Phoenix Suns - Atlanta Hawks 92 - 87

Az össze-vissza eredményeket szállító Suns most megtréfálta a négyes nyerőszéria után érkező Atlantát is, méghozzá az 57 pontot termelő csereemberek, valamint a 19 pontos, 6 gólpasszos Goran Dragic főszereplésével. Al Horford sorozata nem szakadt meg, most is eljutott 20 pontig, de Josh Smith például 11-ből 2-es mezőnyözéssel ért el 5 pontot, Jeff Teague pedig 6 ponttal és 1 gólpasszal zárt a több 20-10-es performansz után.

A Suns legjobb dobói: Dragic 19, Marc. Morris 16, W. Johnson 15

A Hawks legjobb dobói: Horford 20, Korver 17, D. Harris 12

 

Denver Nuggets - Oklahoma City Thunder 105 - 103

A Nuggets jelenleg ligaelső lenne, ha csak az otthon lejátszott eredmények számítanának, most ráadásul feltette a koronát az eddigi denveri szereplésére a Karl-legénység azzal, hogy egy nagyon kiélezett meccsen legyűrte a tavalyi finalista Oklahoma Cityt is. Hiába dobott 38-at Russell Westbrook, s ért el 25 pontos, 14 lepattanós dupla duplát Kevin Durant, az OKC az utolsó pillanatban nem tudta megakadályozni a győztes duplát értékesítő Ty Lawsont a kosárszerzésben, így nagy csatában, de alulmaradt. A coloradóaik hőse egy csereember lett, az élete legjobbját beállító Wilson Chandler lett, aki 19-ből 13-as mezőnymutatóval ért el 35 pontot.

A Nuggets legjobb dobói: W. Chandler 35, C. Brewer, A. Miller 14-14

A Thunder legjobb dobói: Westrbook 38, Durant 25, Ibaka 17

 

A nap hőse: Wilson Chandler, aki a támadásban betliző Iguodala - Gallinari páros helyett is termelte a pontokat, s meg sem állt 35 egység alatt, amivel végül győzelemre vezette a Denvert az Oklahoma City ellen.

A nap lúzere: A Charlotte Bobcats, mely a Jazz "b" csapata ellen is hagyta csúnyán elverni magát.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus