A Pacers és a Grizzlies is célba ért otthon

Mára virradóra két párharcban is a harmadik találkozókat játszották le az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának második fordulójában, ahol nagy kérdés volt, hogy a Memphis Grizzlies, valamint az Indiana Pacers meg tudja-e tartani a korábban idegenben elorozott pályaelőnyt saját közönsége előtt. A nyugati ötödik kiemelt egy amolyan igazi "húzd meg, ereszd meg" derbit vívott Kevin Durantékkel, míg a mindössze 71 pontot szerző New Yorknak a visszatérő Amare Stoudemire-rel sem volt sok sansza Indianában. Nézzük, hogyan alakult a két csata!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Memphis Grizzlies(5.) - Oklahoma City Thunder(1.) 87 - 81

Az első negyedben hihetetlenül szerencsétlen volt a végül 13 pontos, 10 lepattanós dupla duplával záró Serge Ibaka, ám azért összességében javult valamint az OKC palánk alatti játéka és az ellenfélnél Zach Randolph (8 pont, 12-ből 4 mezőnyből, 10 lepattanó) is sokáig szenvedett a dobásaival, így meccsben tudott lenni a Thunder - annyira, hogy félidőben a 25 ponttal és 11 lepattanóval kirukkoló Kevin Durant húzta Brooks-legénység vezetett, hacsak egyetlen ponttal is.

A fordulást követően a 20 ponttal, 9 lepattanóval és 4 gólpasszal jelentkező Marc Gasol klasszismegoldásai sorával újra megpróbált ellépni a Grizzlies, de a veterán Derek Fisher és az elemében lévő Durant mindig vissza tudták hozni a tavalyi finalistát, mely 81-81-nél egalizált a közvetlen véghajrá előtt, ám lelkileg ez sem roppantotta össze a Hollins-tanítványokat, akik higgadt büntetőzésükkel és kiváló védekezésüknek köszönhetően szépen lehozták a végjátékot is és már csak két győzelemnyire vannak a Konferencia-döntőtől, ráadásul két nap múlva is saját közönségük előtt vívhatnak meg a diadalért.

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 20, T. Allen, Conley 14-14

A Thunder legjobb dobói: Durant 25, R. Jackson 16, Kev. Martin, Ibaka 13-13

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 1 a Grizzlies javára.

Indiana Pacers(3.) - New York Knicks(2.) 82 - 71

JR Smith nem 100 százalékosan is vállalta a megmérettetést, sőt, a vendégeknél Amare Stoudemire is visszatérhetett, ahogy azt a derbi előtt pár nappal már lehetett tudni, de ennek ellenére is csak 71 pontig jutott csapatszinten a mezőnyből 35 százalékkal dobó, valamint 11-ből 3 triplát értékesítő Knicks, mely végig csak loholt ellenfele után, pedig egy 26 pontos diadal után érkezett Indianába a második kiemelt. Carmelo Anthony (21 pont) mellet senki sem tudott kétszámjegyű dobóteljesítményt összehozni a Woodson-tanítványok közül, míg a Pacers irányítója, George Hill (17 pont, 6 lepattanó) megint fölényesen nyerte a vele szemben álló irányítóval vívott párharcot, Raymond Felton csupán 6 ponttal és 2 gólpasszal jelentkezett, de Smith (12-ből 4 mezőnyből, 9 pont) és Stoudemire (7 pont) sem volt az igazi, bár utóbbi 10 percet sem tölthetett játékban.

A Pacers centere, Roy Hibbert 24 pontos PO-karriercsúcsát 12 lepattanóval spékelte meg, Paul George 14 ponttal, 8 lepattanóval, 8 gólpasszal és 5 szerzett labdával bizonyította, hogy ő a liga egyik legjobb all-around játékosa, Lance Stephenson két fontos triplát süllyesztett el a második félidőben, David West (11 pont, 12 lepattanó) pedig szintén dupla duplázott, főhet tehát Mike Woodson feje, hogy miként veszi vissza az elvesztett pályaelőnyt a Knicks két nap múlva, amikor újra Indianában mérkőznek meg a felek.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 1 a Pacers javára.

A nap hőse: Marc Gasol, aki nem csak, hogy újfent remekelt védekezésben, de 20 pontos, 9 lepattanós és 4 gólpasszos produkciójával hátán vitte támadásban is a Memphis-t, mely újra előnyre tett szert a Thunder elleni párharcban.

A nap lúzere: Serge Ibaka, akinek egyszerűen semmi sem akar összejönni a Grizzlies ellen, borzasztó dobásokat enged el és másban sem kiemelkedő, a mai derbi első negyedében még két zsákolást is ki tudott hagyni.