Elsőre nagyon ment Bryant nélkül a Lakersnek, győzelem a Spurs ellen!

Tegnapról mára virradóra nyolc mérkőzést rendeztek meg az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, s egy nagy kérdésre máris választ kaphattunk. A Los Angeles Lakers a még mindig hiányzó Steve Nash és a két napja műtött Kobe Bryant nélkül is elverte a nyugati elsőségét emiatt szinte biztosan elvesztő San Antoniót, így majdnem borítékolható, hogy az aranysárga-lilák vezérük nélkül is ott lesznek a rájátszásban. Miami visszavágott a Chicagónak a legutóbbi vereségért, a Denver viszont újabb fontos emberét vesztette el a Portland ellen megnyert találkozón, Kenneth Faried ugyanis kidőlt egy időre bokasérülés miatt. A Brooklyn nagyon közel kerülhetett volna a keleti harmadik kiemelés megkaparintásához, de elbukott a Nets Torontóban, míg a keleti rangadón a New York magabiztosan fektette két vállra az Indianát. Nézzük, hogyan alakultak az egyes összecsapások!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Miami Heat - Chicago Bulls 105 - 93

Bármennyire is hihetetlennek tűnik, a Miami az All-Star Gála óta összesen két csapattól kapott ki, ezek közül az egyik a Chicago, mely ráadásul a címvédő 27-es győzelmi szériáját szakította meg saját közönsége előtt, úgyhogy a Battier, Haslem párost pihentető tavalyi bajnoknak volt miért visszavágnia. A Noah, Rose, Gibson, Hamilton négyesfogatot kényszerből jegelő Bullsnak nem sok sansza volt az idegenbeli bravúrra, pedig Carlos Boozer 16 pontos, 20 lepattanós dupla duplát hozott össze centerként. James és Wade mellett a csereember, Chris Andersen volt az x-faktor a floridaiaknál, a magasember 15 pontot és 5 lepattanót szállított csereként. A Miami a biztos ligaelsőség mellett a klub történetének legtöbb hazai, illetve össz-győzelmét is ünnepelhette.

A Heat legjobb dobói: L. James 24, Wade 22, Chalmers, C. Andersen 15-15

A Bulls legjobb dobói: Deng 19, Boozer 16, Hinrich, N. Robinson 14-14

 

Toronto Raptors - Brooklyn Nets 93 - 87

Nagyon fájó vereséget szenvedett a Nets Torontóban, ráadásul sokáig úgy festett, hogy esélye sem lesz a győzelemre ezen az estén a Gerald Wallace-t nélkülöző brooklyni alakulatnak. Aztán Deron Williams (30 pont, 7 gólpassz) egyszemélyes show-ba kezdett, aminek eredményeként egylabdás mérkőzést csinált a találkozóból a Carlesimo-legénység, de nem tudott már átlendülni a holtponton, így kisebb csoda kéne, hogy a maradék két mérkőzésén megelőzze az Indianát és ez által lekerüljön a Miami ágáról (legalábbis a lehetséges Konferencia-döntőig). A Raptors egyébként az élete egyik legjobbját hozó DeMar Derozan (36 pont), valamint a 26 pontos, 10 lepattanós Rudy Gay extráival ért célba.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 36, Gay 26, A. Johnson 10

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 30, B. Lopez 16, Blatche 15

 

New York Knicks - Indiana Pacers 90 - 80

A Knicks már korábban biztosította második helyét a keleti élmezőnyben, de presztízsértéke azért így is volt a rangadónak, ahol ráadásul a Pacersnek kaparnia kellett, hiszen a Brooklyn eddig a napig vészesen közelített a Vogel-tanítványok felé. Carmelo Anthony (25 pont) 30 alatt ragadt, amit egy kisebb sérülésnek is köszönhetett, de így is vezet a pontkirályi címért folytatott harcban (ahol a pontátlag számít), most is elbírta a New York a Stoudemire, Chandler, Wallace, Camby, Martin ötösfogat hiányát a palánk alatt, pedig Roy Hibbert  és David West személyében elit magasemberek rohamoztak a túloldalon.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 25, Copeland 20, JR Smith 15

A Pacers legjobb dobói: Stephenson 22, Da. West 17, Pendegraph 12

 

Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 91 - 77

Kyrie Irving profi karrierje talán leggyengébb produkcióját tette le az asztalra Philadelphiában, a tőle érkező 4 pont, 3 gólpassz, 4 eladott labda, 5 fault számsor el is árulja, hogy miért volt abszolút sansztalan a Cavaliers a Sixers csarnokában. A hazaiaknál senkitől sem kellett kiugró egyéni performansz, mivel hatan értek el kétszámjegyű dobóteljesítményt.

A 76ers legjobb dobói: D. Wright 15, T. Young, Hawes, Jr. Holiday 14-14

A Cavaliers legjobb dobói: T. Thompson, Ellington, Speights 12-12

 

Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 118 - 109

A Nuggets is fennállása legjobb szezonját futja az alapszakasz-győzelmeket alapul véve, ám ma sem távozott boldogan a parkettről az otthon emberemlékezet óta nem vesztő denveri gárda, hiszen a kezdő magasember, Kenneth Faried ijesztő, de mint kiderült, nem túl súlyos bokasérülést szenvedett. Az újonc Evan Fournier jól pótolta a korábban kiesett Gallinari hiányzó kosarait a maga 24 pontjával, Andre Iguodala (28 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz, 3 szerzett labda) pedig érezhetően ritmust váltott és végre vezére a coloradói alakulatnak. Ty Lawson egy 12 pontos, 10 gólpasszos dupla duplával jelezte, hogy fájdalmai kibírhatóak, a kispad pedig szokás szerint kitett magáért (48 pont), a Blazers Batum és Matthews távollétében 11. kudarcát is elszenvedte egyhuzamban.

A Nuggets legjobb dobói: Iguodala 28, Fournier 24, A. Randolph 18

A Blazers legjobb dobói: Lillard 30, Hickson 19, Barton 17

 

New Orleans Hornets - Dallas Mavericks 87 - 109

Levágták a dallasi szakállakat, hiszen végre valahára elérte az 50 százalékot a rájátszásról így is biztosan lemaradó 2011-es bajnok. Dirk Nowitzki (19 pont, 6 lepattanó) és Shawn Marion (21 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) vitték hátukon a texasiakat, a Davis, Rivers, Smith hármasfogatot már egy ideje nem játszató NOH pedig tisztes távolban maradt egészen a lefújásig. A hazaiaknál egyedül a 20 ponttal, illetve 12 lepattanóval záró Ryan Anderson nyújtott maradandót.

A Hornets legjobb dobói: R. Anderson 20, E. Gordon 15, Roberts 13

A Mavericks legjobb dobói: Marion 21, Nowitzki 19, B. Wright, Carter 16-16

 

Houston Rockets - Sacramento Kings 121 - 100

James Harden (29 pont, 9 gólpassz) már az első félidőben kivégezte a Sacramentót, így feljött a hatodik helyre a Parsonst végre visszakapó Houston, mely láthatóan nagyon szeretné elkerülni a texasi rivális San Antoniót (és a vélhetően elsőként végző Oklahoma City-t) az első körben. DeMarcus Cousins megragadt 8 pontnál és 8 lepattanónál, más pedig nem nyújtott akkora pluszt a vendégeknél, hogy szoros lehessen a csata.

A Rockets legjobb dobói: Harden 29, Lin 15, Delfino 14

A Kings legjobb dobói: Outlaw 15, Salmons 14, Aldrich 12

 

Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs 91 - 86

Mintha egy új Lakers lépett volna pályára tegnap a nyugati első helyet vélhetően már végleg elvesztő Spurs ellen, ugyanis Kobe Bryant kiesését követően azonnal akkora lelki plusszal és koncentrációval lépett pályára a rájátszás-részvételét biztosítani igyekvő Los Angeles-i alakulat, hogy az ha el nem is söpörte a San Antoniót, de a végjátékban relatíve magabiztos győzelmet ért a Nash-t ma még be nem vető hazaiaknak. Dwight Howard (26 pont, 17 lepattanó, 3 blokk) rengeteg labdát kapott és ezt hatékony centerezéssel hálálta meg, a Lakers pedig azt is elbírta, hogy Pau Gasol egy 17-ből 3-as mezőnymutatóval ijesztgessen, volt ugyanis egy (korábban sokszor lesajnált és kevésnek tartott) Steve Blake-je a vendéglátónak, aki 23-at szórt, s igen hasznosan is játszott.

A Lakers legjobb dobói: D. Howard 26, Blake 23, Jamison 15

A Spurs legjobb dobói: Duncan 23, D. Green 16, Neal 12

 

A nap hőse: A Steve Blake, Dwight Howard páros, mely szépen vállaira tudta venni a Lakerst Kobe Bryant távollétében.

A nap lúzere: A Nets, mely óriási esélyt szalasztott el azzal, hogy kikapott Torontóban, így vélhetően nem lesz meg a harmadik hely a brooklyniaknak.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus