Meglepően egyoldalú küzdelmek éjjele

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra nyolc mérkőzést játszottak, melyek közül több rangadónak induló találkozó vége is kiütésbe torkollott, az Atlata Hawks például az egész szezon eddigi legrosszabb csapatteljesítményét tette le az asztalra Chicagóban, de a Memphis Grizzlies sem teszi ki az ablakba azt a produkciót, melyet a Chris Paul nélküli Clippers ellen nyújtott. Meglepő módon a Utah is nagyon simán elhúzott a keleti listavezető Miamitól, igaz, a végjátékra feljött a végül így is vereséget szenvedő Heat. Oktatott a Dallas és a ligautolsó Washington is, előbbi a Kevin Love-ot nélkülöző Minnesotát fektette két vállra, utóbbi pedig az újra Glen Davisszel felálló Orlandót döngölte a földbe. Nézzük, hogyan alakultak a játéknap egyes összecsapásai!

 

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Washington Wizards - Orlando Magic 120 - 91

Ahogy Eric Gordon visszatérésével teljesen más csapat lett a New Orleans, úgy hasonlóképp John Wall felépülésével sokkal nagyobb tempóra váltott a Washington is, mely idei első hármas győzelmi szériáját ünnepelhette a Glen Davist hosszú hetek után újra bevető Orlando ellen. A 19 pontos, 11 lepattanós dupla duplát szállító Okafor mellett leginkább a csereemberek villogtak, a második sor 56 pontja döntőnek is bizonyult az enerváltan mozgó, nyugati kiruccanás után keletre visszatérő floridaiak számára. Wall 19 perc alatt 12 pontot és 6 gólpasszt szállított, Jordan Crawford hiányát így elbírta a Wizards.

A Wizards legjobb dobói: Okafor 19, AJ Price, Seraphin 18-18

A Magic legjobb dobói: Nelson 19, G. Davis 13, Redick 12

 

Boston Celtics - Charlotte Bobcats 100 - 89

Hiába ment már majd 20 ponttal is az első félidőben a tripla duplázó Rajon Rondo (17 pont, 10 lepattanó, 12 gólpassz) vezette Boston, a harmadik negyedben még egalizálni is tudott a Charlotte, ám megint időben váltott ritmust a Celtics és megnyerte hatodik meccsét is egyhuzamban. A hazaiaknál a 19-et szóró Pierce-t lehet még kiemelni a kollektív csapatteljesítmény mellett, a négy triplát szóró Avery Bradley pedig úgy tűnik, a tavalyi szintlépés után idén talán még magasabbra tör.

A Celtics legjobb dobói: Pierce 19, Rondo 17, Bradley 16

A Bobcats legjobb dobói: Warrick, Sessions 16-16

 

Chicago Bulls - Atlanta Hawks 97 - 58

Ilyen nincs és mégis van. Amit ma az Atlanta bemutatott támadás címén, olyanra a franchise történetében még sosem volt példa. Összesen 58 pontot kapart össze Larry Drew 29 százalékkal mezőnyöző legénysége, az első félidőben ráadásul volt egy olyan 13,5 perces szakasza a vendég gárdának, mely alatt 2(!) pontot tudott csupán a hazaiak gyűrűjébe erőlködni a Hawks. Az első két etapban összesen 20 egységig jutott a Mike Scott (10 pont) húzta Atlanta, a 20 pontos, 13 lepattanós dupla duplát szállító Carlos Boozer pedig kényelmesen bevihette övéit a célba.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 20, Deng 18, N. Robinson, Noah 9-9

A Hawks legjobb dobói: Scott 10, Korver, Josh Smith 9-9

 

Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 73 - 99

A vendégek Chris Paul nélkül érkeztek Memphisbe, míg a hazaiaknál Rudy Gay hiányzott nagymamája temetése miatt, de ez sem lehet indok arra, hogy a Grizzlies hazai pályán 30 százalékos mezőnydobó teljesítményt mutasson fel. Mióta Kanadából Memphisbe tette át székhelyét a Grizzlies, egyszer sem volt ennyire pocsék ebben a kategóriában a gárda, de ma 16 pontos Matt Barnes főszereplésével nyugodtan játszadozhatott a Clippers, ugyanis nagyon korán megverte magát a Memphis.

A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph 15, Ellington 11, Arthur 10

A Clippers legjobb dobói: M. Barnes, Ja. Crawford 16-16, Bledsoe 14

 

Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 113 - 98

Dirk Nowitzkitől elég volt 10 pont, 2 lepattanó és 6 gólpassz, az összesen 63 pontot szállító Mayo, Collison, Brand trió ugyanis minden lényegi kérdést lerendezett a Kevin Love nélkül érkező Minnesota ellen, és az egyébként minden várakozást alulmúló Dallas zsinórban másodszor nyert nagyon magabiztosan hazai környezetben. A vendégeknél a 21-et szóró ex-Maverick, JJ Barea, valamint a 20 egységig jutó Pekovics hozták, amit elvárnak tőlük, csapatszinten most nem működött jól a Timberwolves gépezete.

A Mavericks legjobb dobói: D. Collison 23, Mayo, Brand 20-20

A Timberwolves legjobb dobói: Barea 21, Pekovics 20, Cunningham 12

 

Utah Jazz - Miami Heat 104 - 97

Nagyon nem megy a bajnoknak idén idegenben, most a hazai pályán egyébként felettébb erős Jazz már 21-es fórral rendelkezett a negyedik negyedre fordulva, s csak a 32 pontos LeBron James extrája révén tudott feljebb kapaszkodni a Heat, mely 19 pontot ledolgozott a hátrányából, ám éppen a regnáló MVP pár hibája vezetett ahhoz, hogy a Utah végül be tudjon érni a célba és ne fordíthasson a Miami. A 23 pontos, 11 lepattanós dupla duplával előrukkoló Al Jefferson főszereplésével 40-23-ra hozta a lepattanó-csatát a Jazz, ez jelentette ma a fő különbséget a két gárda között.

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 23, Hayward 22, Millsap 17

A Heat legjobb dobói: L. James 32, Bosh 16, Lewis 13

 

Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder 90 - 102

A Thundernél legalább Thabo Sefolosha visszatérhetett egymeccses kihagyás után, ha már Serge Ibaka ma sem öltözhetett át, de itt gyakorlatilag mindenről a 41 pontos Durant és a 36-ot szóró Westbrook döntött, szabályszerűen kivégezték ők ketten az egyébként apait-anyait beleadó arizonaiakat. A 19 pontos, 15 lepattanós dupla duplát hozó Marcin Gortat és a kezdőbe visszakerülő, 21-et szóró Shannon Brown hiába villogtak, a két olimpiai bajnokkal nem bírt a Phoenix.

A Suns legjobb dobói: S. Brown 21, Gortat 19, Telfair, Beasley 14-14

A Thunder legjobb dobói: Durant 41, Westbrook 36, Kev. Martin 12

 

Sacramento Kings - Cleveland Cavaliers 124 - 118

A Kings négy vesztett meccs után nyert újra, mondhatni, kapóra jött a sacramentóiaknak az Anderson Varejaót kényszerből jegelő Cleveland látogatása, bár a 33-as karriercsúcsot szóró Dion Waiters így is alaposan megnehezítette Keith Smart fiai dolgát. A remek produkciót nyújtó Cousins (26 pont, 14 lepattanó, 6 gólpassz, 2 szerzett labda, 3 blokk) dicséretes, de a nemrég sérülésből visszatérő Marcus Thornton egy egy 20-assal szállt be a kispadról, remekül működött a hazaiak támadógépezete, míg a Cavs képtelen volt védekezésbeli stopokra.

A Kings legjobb dobói: Cousins 26, M. Thornton 20, T. Evasn 18

A Cavaliers legjobb dobói: Waiters 33, T. Thompson, Miles 17-17

 

A nap hőse: A közös erővel 77 pontot szállító Kevin Durant, Russell Westbrook páros, mely győzelemre vezette a Thunder Phoenixben is.

A nap lúzere: Az Atlanta Hawks, mely csapatszinten 58 pontig jutott 29-es mezőnyszázalékkal Chicagóban és hatalmas verést kapott.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus