New York és Los Angeles hullócsillagai

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában tegnap éjjel, illetve mára virradóra összesen 8 találkozót rendeztek meg, közte a liga történetének legjelentősebb párosításával, a Boston Celtics – Los Angeles Lakers ütközettel, amiről már olvashattatok a Nap Meccse rovatban részletesebben is. Az örökrangadón volt minden: nagy feltámadás, egyéni villogás, dráma és egy kis balhé is. Nem ez volt az egyetlen érdekes derbi, A New York Knicks például egyre mélyebbre süllyed, de kezd nagy bajba kerülni a Los Angeles Clippers is. Nézzük, hogyan alakultak a játéknap mérkőzései!

 

New York Knicks-Philadelphia 76ers 94-106

Sorozatban négy vereség után végre győzelemre készültek a Madison Square Gardenben – apró szépséghiba, hogy erről elfelejtették értesíteni a Knicks játékosait. A New York játéka már az első percekben hagyott kívánnivalót maga után, az egy-egyezéseket erőltették Carmelo Anthony-ék, amit a Sixers köszönt szépen, és gyors indításokból kényelmesen tartotta az egál körüli különbséget. Beszédes, hogy a régi fényétől messzire lévő Elton Brand simán megoldotta a Stoudemire-Chandler duót a palánkok alatt, mert azok gyakorlatilag pontos bejátszást nem láttak szinte az egész meccsen.

Aztán amikor a nagy erőlködésben a 3. negyed közepén elfáradt a hazai gárda, a 76-ers a szupercsere Lou Williams, a 24 pontja mellé 15 (!) lepattanót begyűjtő dobóhátvéd (!) Evan Turner, és a tripla dupla-közeli számai mellett Carmelo Anthony-t is jóízűen elfogyasztó All-Star, Andre Igoudala vezetésével könnyedén szakította le a New Yorkot és döntötte el a meccset. Talán még Mike D’Antoninak, a Knicks vezetőedzőjének is tátva maradt a szája, mennyire magától értetődően esett szét a Knicks – a nézők viszont szintén kinyitották, már a 3. negyedben elkezdődött a boo-zás, ami harsány pfújolássá változott a lefújást követően. Mindez nem sok jót jelent annak a csapatnak, ahol jelen pillanatban csak az abszolút kiegészítő Fields, Chandler, Novak trió teljesítménye megfelelő – arról nem is beszélve, hogy holnap hajnalban már Chicagóban lesz fellépésük.

A Knicks legjobb dobói: C. Anthony 22, Lin 14, Fields 13

A 76-ers legjobb dobói: L. Williams 28, Turner 24, Igoudala 19

 

Denver Nuggets–Memphis Grizzlies 91–94

Danilo Gallinarinak nagyon nem megy a visszatérése óta, ma például 0(!) pontot ért el a Grizzlies ellen, s természetesen el is bukott hazai pályán a Denver. A Memphis még mindig Zach Randolph nélkül menetel, lassan teljesen egyértelműen ott lesznek a nyugati élmezőnyben Hollins mester fiai, ez alkalommal is nagy diadalt arattak a 22-őt szóró Mayo vezetésével. A Nuggets láthatóan gondokkal küzd, a végjátékban teljesen szétestek a hazaiak, és kulcsfontosságú hibákat vétettek. A vendégek szívós csapatvédekezése 23(!) eladott labdába kergette bele a colordóiakat.

A Nuggets legjobb dobói: Nené, C. Brewer, Harrington 15-15

A Grizzlies legjobb dobói: Mayo 22, Conley 13, Cunningham 12

 

Orlando Magic–Indiana Pacers 107–94

Egy pillanatra sem zavarta meg a hazaiakat, hogy Hedo Turkoglu nem állhatott Stan Van Gundy rendelkezésére, a 30 pontos, 13 lepattanós Howard húzta Magic már az első félidőben is vezetett 20-szal. A fordulás után sem tudott csodát tenni a 22-ig jutó George és a 19-cel beszálló Hansbrough, a karriercsúcsot jelentő 9 gólpasszt kiosztó Redick és társai gyönyörűen lehozták a második félidőt is, a Pacers pedig elszenvedte a negyedik kudarcát is zsinórban.

A Magic legjobb dobói: D. Howard 30, Redick 18, R. Anderson 12

A Pacers legjobb dobói: George 22, Hansbrough 19, Granger 18

 

Los Angeles Clippers–Golden State Warriors 93–97

Baj van a Clippersnél, nem is kicsi. Az első negyedben 16 egységig jutó Wright és társai a harmadik játékrészben már 21-es fórban is voltak, de Randy Foye-ék elkezdtek triplázni és 5 perccel a lefújás előtt egyenlítettek is! Ám akkor meg tudta törni a hazaiak lendületét a Golden State és végül meg is nyerte a találkozót, ezzel a nap meglepetését szolgáltatva. A kisebbik Los Angeles-i klub elvesztette stabilitását, pedig Blake Griffin (27 pont, 12 lepattanó), Chris Paul (23 pont, 5 gólpassz) ugyanúgy kitettek magukért, mint általában. Steph Curry ugyan megpróbálkozott a játékkal tegnapi sérülése után, de 9 percet bírt, pont nélkül. Viszont Ellis (21 pont, 11 gólpassz) és Lee (18 pont, 10 lepattanó) elvégezték a munka dandárját nélküle is.

A Clippers legjobb dobói: Griffin 27, Paul 23, Foye 16

A Warriors legjobb dobói: Ellis 21, D. Wright 20, D. Lee 18

 

Sacramento Kings–Atlanta Hawks 99–106

Jól kezdett a 28 pontos, 12 lepattanós dupla duplát szállító Cousins és a Kings, de aztán jött Marvin Williams és pár demoralizáló kosárral segített átvenni az irányítást és a lendületet az Atlantának. Josh Smith most is szépen termelt, 28 pontja mellé 3 labdaszerzés, 3 blokk és 6 lepattanó is „befért”, Pachulia takarított a palánk alatt (10 pont, 13 lepattanó), Johnson és Teague pedig szórták a pontokat, így a jó kiegészítőemberek híján kosarazó sacramnetóiak már nem csinálhattak csodát az utolsó percekben.

A Kings legjobb dobói: Cousins 28, Salmons 14, M. Thornton, Fredette 12-12

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 28, Joe Johnson 21, Teague 16

 

Toronto Raptors–Milwaukee Bucks 99–105

A hosszú sérüléséből visszatérő Andrea Bargnani még nem az igazi és ezt, illetve azt, hogy kezdőirányítóját, Jose Calderont tegnap elvesztette a Toronto, nagyon szépen kihasználta az idegenben hosszú ideje nyeretlen Bucks. Végig tapadtak Scott Skiles tanítványai, majd a végjátékban szépen lehajrázták a kanadai gárdát. Ilyasova megint extrát hozott (31 pont, 12 lepattanó), de Gooden 21-es, illetve Dunleavy padról beállva szállított 19-es performanszáról sem szabad megfeledkezünk.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 21, Bayless 16, Barbosa, A. Johnson 12-12

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 31, Gooden 21, Dunleavy 19

 

Cleveland Cavaliers–Houston Rockets 118–107

Hiába Scola 30 pontos, 10 lepattanós estéje és a Lowry helyén kezdő Dragic 20 egysége, illetve 8 gólpassza, a nagy hullámvasutazás végén, amit ez a két csapat bemutatott Clevelandben a 28-ig jutó Jamison fémjelezte Cavaliers ért be a célba győztesként. Kyrie Irving nem túl jól kezdte a derbit, de végül így is összehozott egy 21 pontos, 6 lepattanós, 5 gólpasszos performanszt.

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 28, Irving 21, Sessions 15

A Rockets legjobb dobói: Scola 30, Dragic 20, Budinger 16

 

A nap hőse: Andrew Bynum, aki előbb az öltözőbe vonult térdfájdalmakra panaszkodva, majd 20 pontjával és 14 lepattanójával a különbséget jelentette a Lakers és a Celtics rangadóján.

A nap lúzere: A Los Angeles Clippers, mely hagyta a lényegesen gyengébb Warriorsnak, hogy 21 pontos előnyt építsen ki, aztán ledolgozta a hátrányt, majd buta végjátékbeli hibáknak köszönhetően saját közönsége előtt is elbukott.

A nap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus