New York, Parker, Love, Evans

Szombat este lezajlottak az NBA All-Star hétvége második napjának eseményei is, amely az ügyességi számokat tartalmazta. Sorrendben a csapatverseny (Haier Shooting Stars), az irányítók ügyességi összecsapása (Taco Bell Skills Challenge), a tripladobó (Foot Locker Three-Point Contest), illetve a zsákolóverseny (Sprite Slam Dunk) volt a program. Nézzük meg egyenként, mi történt hajnalban.

Nagyjából fél három magasságában kezdődött a Shooting Stars verseny, amelyen négy darab, három fős gárda csapott össze. A szabályok szerint mindegyikben egy legenda, egy jelenlegi játékos, illetve egy női kosaras szerepel. Öt darab, a triplavonalon vagy azon belül előre elhelyezett pontról kell betalálnia egy-egy játékosnak és addig nem mehet tovább a csapat, amíg valakinek ez nem sikerül. A hatodik és egyben utolsó sikeres kísérletet fél pályáról kell elsüllyeszteni, ekkor már mindhárman dobhatnak, felváltva. A négy résztvevő a Team New York (Allan Houston, Landry Fields, Cappie Pondexter), a Team Texas (Kenny Smith, Chandler Parsons, Sophia Young), a házigazda Team Orlando (Dennis Scott, Jameer Nelson, Marie Ferdinand-Harris) és a címvédő Team Atlanta (Steve Smith, Jerry Stackhouse, Lindsey Harding) voltak.

A két körös verseny első fordulójában a Nagy Almából érkezők voltak a legjobbak 38.7 másodperccel. Mögöttük a texasiak végeztek, nem sokkal lemaradva, így eldőlt, hogy nem az Atlanta lesz az első, amelyik meg tudja védeni címét ebben a versenyszámban, az Orlando pedig a legutolsó pozíciót tudta megszerezni. A második körben Fieldsék még jobban rá tudtak kapcsolni, főleg Allan Houston volt parádés és neki köszönhetően 37.3 másodpercre javították idejüket. Kenny Smith-ék sajnos gyengén kezdtek, így hiába dobta be a most televíziós személyiségként ismert Smith a legelső félpályást, 47.6 másodperces körük kevésnek bizonyult, a győztes a Team New York lett.

A második versenyszám a Skills Challenge volt. Itt hat irányítónak kell végigmenni egy "akadálypályán". Egy kis slamomot követően egy sima és egy pattintott passzt kell egy körbe juttatni, majd a körte tetejéről kell dobni egy 6 méteres tempót, még egy passz az oldalvonal felé, slalom a pálya másik oldalon és egy ziccer. Ennyi volt a feladata Kyrie Irvingnek, Russell Westbrooknak, John Wallnak, Rajon Rondónak, Deron Williamsnek és Tony Parkernek. A szabályok szerint az első körben feleződik a mezőny, a második pedig már a címért megy.

Az első körben Parker és Williams csont nélkül jutottak tovább, Irvingnek pedig esélye sem volt. Ritka és érdekes dolog történt viszont Rondóval és Wall-lal, ők 32.8 másodperccel holtversenyben végeztek és mivel Westbrook ennél egy másodperccel gyengébben teljesített, jöhetett a szétlövés. Innen Rondo könnyedén jutott tovább, Wallnak gondjai akadtak a tempóval. A döntőben Rondo jó időt futott (bár a pattintott passzt többször is elrontotta), de Parker még jobbat (ő kicsit lassabb tempót diktált, de hibátlan kört teljesített). Jöhetett az első kör legjobbja, Deron Williams, aki viszont Wallhoz hasonlóan szintén megszenvedett a tempóval, csak az utolsó labdát tudta értékesíteni, így elbukta a versenyt, amit így Tony Parker, a Spurs irányítója tudott megnyerni.

Következett a tripladobó a mindenki által ismert szabályokkal: Öt pozícióból öt-öt kísérlettel, amelyek közül az utolsó mindenhol duplát ér. A két körös verseny második körébe a legjobb három teljesítményt nyújtó kerül. A résztvevők: Anthony Morrow, aki Drazen Petrovics mezben próbálta meg megnyerni első hárompontos dobóját; a címvédő, James Jones; csapattársa, Mario Chalmers; a Minnesota Timberwolves erőcsatára, Kevin Love; a hazaiak kedvence, Ryan Anderson és a kétszeres pontkirály, Kevin Durant.

Az első körben Chalmers 18-cal kezdett, amit Love rögtön meg is ismételt. Morrow gyengén és lassan dobott, 14-ig jutott végül, Durant azonban egy 20-assal átvette a vezetést. Anderson volt a következő és a közönség nagy bánatára 17 pontos teljesítményével eldőlt, hogy ő biztosan nem döntőzik, James Jones 22-vel viszont igen. Mivel a harmadik helyen holtverseny alakult ki, egy 24 másodperces szétlövés következett, ahol Love 5, Chalmers pedig 4 pontot ért el, jöhetett a döntő sorozat.

Itt Love 16-tal kezdett, amivel úgy voltak ekkor, hogy biztosan nem lesz elég a győzelemhez. Kevin Durant azonban szintén csak ennyit tudott bedobni, Jones pedig egészen gyenge, 12 pontos kört "futott". Love így az eredeti két sorozathoz képest már negyedik körére készült. 17 egységgel hozta azt, amit ezen az estén tőle várni lehetett, Durant viszont elfogyott, 14 pontja csak a második helyhez volt elég, így némi meglepetésre a versenyre leggyengébb százalékkal nevezett Kevin Love nyerte a tripladobót.

Nem volt más hátra, mint a zsákolóverseny. Az idei szabályok szerint mind a négy versenyzőnek 3-3 zsákolása volt és ezek után a nézők szavaztak a győztes kilétéről. A négy résztvevő Chase Budinger, Derrick Williams, a nagy esélyesnek tartott Paul George és az Iman Shumpert sérülése miatt behívott Jeremy Evans voltak. A zsákolásokat követően idén 4 millió szavazat érkezett be és a győztes 29%-kal Jeremy Evans, a Utah magasembere lett, mögötte mindössze 1%-kal maradt el Budinger.