Steve Nash: Visszatérésként győztes kosár

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra kilenc mérkőzést rendeztek meg, s ahogy szinte minden nap, úgy ma is láthattunk remek, hosszabbítással végződő rangadót, melyen hollywoodi forgatókönyv szerint a 24 mérkőzést kihagyó Steve Nash duplájával ért célba a Los Angeles Lakers, ráadásul egy komolyabb végjátékbeli fordítás után. Az éjjel két másik rangadója meglepően simán alakult, hiszen a Memphis 121 pontot kapott Houstonban a Rockets ellen, míg a Chicago nagyon kikapott Atlantában, a Hawks vendégeként. Nézzük a játéknap teljes összefoglalóját!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Washington Wizards - Detroit Pistons 87 - 96

A két gárda 24 órán belül másodszor is megmérkőzött egymással, s most ha nem is annyira könnyedén, mint tegnap, de megint diadalmaskodott a Pistons, elsősorban a 18 pontos, 8 gólpasszos Rodney Stuckey-nak köszönhetően. A detroitiak mégsem lehettek felhőtlenül boldogak a sikert követően, hiszen veteránjuk, Tayshaun Prince sérülés miatt kidőlt a sorból.

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 21, Okafor, Beal 14-14

A Pistons legjobb dobói: Villanueva 19, Stuckey 18, Monroe 13

 

Atlanta Hawks - Chicago Bulls 92 - 75

Mindkét csapat back-to-back második meccset játszott, s ilyenkor sokat számít, melyik fél lehet hazai pályán, illetve ki nyert, s ki vesztett a megelőző játéknapon, így egyáltalán nem csoda, hogy a Hawks borzasztóan könnyedén célba ért a Bulls ellen. A 20 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállító Al Horford ezúttal lejátszotta a pályáról Joakim Noah-t (10 pont, 9 lepattanó), a chicagóiaknál ráadásul senki sem tudott 11 pontnál többet dobni, nagyon kijött a fáradtság Tom Thibodeau tanítványain.

A Hawks legjobb dobói: Horford 20, L. Williams 16, Korver 13

A Bulls legjobb dobói: Deng 11, Noah 10, M. Teague, J. Butler 9-9

 

Miami Heat - Utah Jazz 105 - 89

Mikor legutóbb Miamiban járt a Jazz, akkor az utóbbi évek egyik legjobb alapszakasz-mérkőzését produkálta a két gárda, ám ma a 30 pontos, 9 lepattanós, 7 gólpasszos LeBron James vezette Heat számára onnantól kezdve már nem volt ellenfél a Utah, hogy Mo Williams kiesett sérülés miatt az első félidő hajrájában. Chris Bosh hiánya meg se kottyant a címvédőnek, a vendégeknek érdekes módon nem sikerült megnyeri még a lepattanó-párharcot sem, pedig itt lehetett volna a sansza a Corbin-legénységnek.

A Heat legjobb dobói: L. James 30, Wade 21, Battier 15

A Jazz legjobb dobói: Ma. Williams 16, Hayward 15, Millsap 11

 

New Orleans Hornets - Indiana Pacers 75 - 81

Egy ilyen alacsony-pontszámú mérkőzésen bemutatni egy 22 pontos fordítást, megspékelve egy 17 - 0-ás rohanással az nem mindennapi cselekedet, az Indiana pedig ma ezt produkálta, úgyhogy le a kalappal a Gerald Greent sérülés miatt most nélkülöző Pacers előtt. David West külön dicséretet is érdemel, ő a maga 25 pontjából 20-at a második félidőben termelt, ezzel főszereplője volt a hatalmas fordításnak.Hiába kapott ki ilyen körülmények közt a Hornets, azért az élete meccsét játszó Robin Lopez teljesítmény mellett nem lehet szó nélkül elmenni: 24 pont, 11 lepattanó, 6 blokk.

A Hornets legjobb dobói: R. Lopez 24, Vasquez 14, A. Davis 10

A Pacers legjobb dobói: Da. West 25, George 17, Ge. Hill 12

 

Houston Rockets - Memphis Grizzlies 121 - 96

A Memphis nem sűrűn kap 100 pont felett, pláne nem 120 felett... A Houston viszont rá tudta erőltetni a saját játékstílusát magasabban jegyzett ellenfelére, így pedig hiába dobott 53 százalékkal mezőnyből a Grizzlies, sansza sem volt a vendég gárdának az immáron pozitív mérleggel rendelkező Rockets otthonában. James Harden csak azért állt meg 31 pontnál, mert korán eldőlt a mérkőzés, Tony Allen a liga egyik legjobb védőjeként sem tudott mit kezdeni a hazai mesterlövésszel.

A Rockets legjobb dobói:Harden 31, Marc. Morris 16, Lin 15

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 16, Pondexter 14, T. Allen, M. Gasol 11-11

 

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 82 - 94

Ha létezik olyan, hogy abszolút meglepetés, akkor ez az volt, hiszen a Cavaliers idén még mérkőzést sem nyert saját divízióellenfeleivel szemben, 17 meccset vesztett zsinórban a csoportellenfeleivel való találkozások alkalmával a Cleveland, ráadásul a két gárda utóbbi 9 ütközetét kivétel nélkül a Milwaukee nyerte, most pedig még Anderson Varejao sem állt rendelkezésre a vendégeknél... Ehhez képest sima győzelmet aratott a 18-at szóró Dion Waiters vezette Cavs, a vendéglátóknál csak az egy szem Ellis termelt, a többiek borzasztó napot fogtak ki.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 37, Daniels 9, Dunleavy 8

A Cavaliers legjobb dobói: Waiters 18, Miles 16, Irving 15

 

Denver Nuggets - Charlotte Bobcats 110 - 88

A játéknap legegyértelműbb párosítása volt a Nuggets és a 14 mérkőzéses vereségszéria után érkező Bobcats összecsapása, ennek megfelelően már az első félidőben eldőltek a kardinális kérdések, a hét kétszámjegyű dobóteljesítményt felvonultató Denver hozta a kötelezőt. A coloradóiak legutóbb megdöntötték az NBA negatív csúcsát egy meccsre vonatkozóan, hiszen 22 triplakísérletükből egy sem talált utat a gyűrűbe, most legalább 20-ból 6-szor eredményesek voltak távolról George Karl fiai.

A Nuggets legjobb dobói: Koufos 16, Faried, Iguodala 15-15

A Bobcats legjobb dobói: Sessions 23, Mullens 16, Kidd-Gilchrist 11

 

Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 96 - 93

Félidőben még érett a meglepetés, ám a fordulás után begyújtotta a rakétákat az Év Újonca cím legnagyobb várományosa, Damian Lillard és az ő 25 pontos, 7 gólpasszos performanszával a Portland megnyerte ötödik találkozóját is egyhuzamban és ezennel már pozitív mérleget birtokol. A 19 pontos, 15 lepattanós JJ Hickson szépen lassan bejelentkezik a Legtöbbet Fejlődött Játékos trófeáért, a "kispad nélküli" Blazers pedig a szezon egyik pozitív meglepetése - már ami az eredményességet illeti csapatszinten.

A Blazers legjobb dobói: Lillard 25, Hickson 19, Aldridge 17

A Suns legjobb dobói: Gortat 18, S. Brown 15, O'Neal 13

 

Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 115 - 118- hosszabbítás után

A Steve Nash és Jordan Hill visszatérésével majdnem teljessé váló Lakers (már csak Steve Blake, a csereirányító hiányzik) borzasztóan szenvedett három negyeden keresztül, de a 30 perc játék után 13 pontos hátrányban lévő Los Angeles-iek összeszedték magukat és a 34-et szóró Bryant vezetésével hosszabbításra mentették a derbit. A 12 ponttal és 9 gólpasszal végző Nash már ekkor is szerzet egy nagy kosarat, az ő triplájával fordított másfél perccel a negyedik negyed végén a D'Antoni-legénység, aztán a hosszabbításban egypontos vendég előnynél az ő kezébe került a játékszer és nem hibázott, ezzel a duplával célba is ért a Lakers, mely zsinórban negyedszer diadalmaskodott, s megnyerte az idei első, igazán kemény idegenbeli rangadóját. Ezzel a diadallal már csak egy győzelem kell Howardéknak az 50 százalékos mérleg eléréséhez...

A Warriors legjobb dobói: Jack 29, Curry, D. Lee 20-20

A Lakers legjobb dobói: Bryant 34, World Peace 20, J. Hill 14

 

A nap hőse: Steve Nash, aki 24 mérkőzésnyi kihagyás után nagyon jó játékkal és fontos kosarakkal tért vissza a Lakersbe, a győzelmet érő találat is az ő nevéhez fűződött.

A nap lúzere: A New Orleans Hornets, mely 22 pontos hazai vezetésről tudott összeomlani és veszíteni a Pacers ellen.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus