Summer League: 35-öt dobott, majd megsérült a Blazers fiatalja

Az 1/3-as RJ Barrett első jobb meccse sem volt elég a Knicks sikeréhez, nézzük, hogy mi történt a Summer League legutóbbi játéknapján.

Oklahoma City Thunder - Horvátország 84-76

Szoros és hullámzó mérkőzést játszottak a felek, a horvát csapat a harmadik negyed közepétől a negyedik negyed derekáig vezetett is, néha akár 10-11 ponttal, ám az utolsó percekre fordított és egy nagy rohammal győzni tudott az OKC. A Thunder oldalán az idei 1/23-as Darius Bazley 20 perc alatt 6 pontot tett hozzá és ismét a tavalyi másodikkörös, ezúttal 13 ponttal a csapat legeredményesebbjének bizonyuló Kevin Hervey-t kell kiemelnünk - az ismertebb játékosok közül Hamidou Diallo lépett pályára, 12 mezőnykísérletből 11 pontot szedett össze, nem emelkedett ki a mezőnyből.

A Thunder legjobb dobói: Hervey 13/3, Carrington 12/3, Diallo 11, Grantham 11/9
Horvátország legjobb dobói: Cakarun 13, Marcinkovic 12/6, Maric 12

Orlando Magic - Miami Heat 92-96

Az első félidőben gyakorlatilag végig a Magic vezetett, a másodikban viszont még öt pont fölé sem nőtt a különbség egyik irányban sem, felnőtt a feladathoz a Miami - a negyedik negyed utolsó perceiben aztán kézbe is vette az irányítást és végül pár ponttal megnyerte a mérkőzést. Az Orlandónál két játékos emelkedett ki, a 2017-es draftolatlan Amile Jefferson magas poszton (24 pont, 15 lepattanó) és kiscsatárként az idei draftolatlan DaQuan Jeffries (21 pont, 6 gólpassz, 5/6 tripla), a többiek messze elmaradtak tőlük - Mo Bamba nem lépett pályára, rajta kívül pedig egyetlen draftolt játékosuk sincs. A Heatnél ismét villogott az idei 1/13-as Tyler Herro, aki a nyári liga egyik legjobban teljesítő újoncának számít jelenleg (25 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 9/10 büntető), de szokás szerint remekelt Kendrick Nunn (19 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Yante Maten (14 pont, 13 lepattanó) és Duncan Robinson (14 pont, 4/9 tripla) is.

A Magic legjobb dobói: Jefferson 24, Jeffries 21/15, Hill 9/3
A Heat legjobb dobói: Herro 25/6, Nunn 19/6, Maten 14, Robinson 14/12

Atlanta Hawks - Indiana Pacers 87-67

Csak az első negyedben volt partner a Pacers, a játékrész végén meglógott és onnantól végig dominált a Hawks, a második félidőben nem nagyon volt már egyszámjegyű a különbség. Az Indy oldalán a tavalyi másodikkörös Alize Johnson (18 pont, 10 lepattanó) és a korábbi draftolatlan DeVaughn Akoon-Purcell (16 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) emelhető ki, a legutóbb villogó tavaly draftolt Aaron Holiday, illetve az idei elsőkörös Goga Bitadze nem került pályára - igaz, a Hawksnál sem játszott az idei 1/4-es De'Andre Hunter. A másodikkörös Bruno Fernando kezdő centerként 6 pontot és 1 lepattanót tett hozzá, bevert viszont 7/9 triplát a 2015-ös draftolatlan Jordan Sibert, dobott 18 pontot az idei draftolatlan Charles Brown és 15 ponttal, 7 lepattanóval, 4 gólpasszal jelentkezett Tahjere McCall.

A Hawks legjobb dobói: Sibert 21/21, Brown 18, McCall 15/3
A Pacers legjobb dobói: Johnson 18, Akoon-Purcell 16/3, Alston 10/6

Utah Jazz - Portland Trail Blazers 97-93

Egyszer sem érte el a különbség a tíz pontot a mérkőzés folyamán és bár nagyrészt a Portland vezetett, mivel nem tudott meglógni, a végén esélye nyílt a győzelemre a Jazznek - ezzel pedig élt a gárda, 17 másodperccel az órán egy Kidd-triplával fordított, majd a portlandi eladott labda után két büntetővel be is biztosította sikerét. A Blazersnél ráadásul a végén bokasérülés miatt kidőlt Anfernee Simons, pedig egészen döbbenetes meccset játszott: 35 pontot szórt, ami új SL-csúcs az idei szériában, 13/18-at dobott mezőnyből, közte 6/7 triplát, ráadásul még 6 lepattanót is leszedett, az első negyedben már 15 pontnál és 5/5 hármasnál járt. Saját lábán ment egyébként le, de az első hírek szerint lehet, hogy számára véget ért az idei Summer League. Az egyetlen idei újonc, Nassir Little négy pontig jutott, Gary Trent Jr. (12 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Jarnell Stokes (6 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) próbálta kisegíteni Simonst, de ez végül nem volt elegendő a sikerhez. A Jazz oldalán az említett, végül győztesnek bizonyuló triplát a 2015-ös draftolatlan Stanton Kidd verte be, az idén draftoltak közül Miye Oni 4 pontot szerzett, Wright-Foreman és Brantley nem játszott, összességében Tony Bradley (17 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Tanner McGrew (17 pont, 5/8 tripla) bizonyult a legeredményesebbnek.

A Jazz legjobb dobói: McGrew 17/15, Bradley 17/3, Sharma 13
A Trail Blazers legjobb dobói: Simons 35/18, Trent Jr. 12/6, Clavell 11/9

Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 79-69

Egy-egy pillanatra ugyan átvette a vezetést a Suns még az első félidőben, de egy pontnál nagyobb előnyben sosem volt, a fordulás után pedig már ennyit sem engedélyezett és gond nélkül lehozta a mérkőzést az onnantól végig vezető Memphis. A Grizzliesnél az idei 1/21-es Brandon Clarke 9 ponttal és 8 lepattanóval jelentkezett, a legeredményesebb 19 ponttal és 5/8 triplával a 2015-ben draftolt Tyler Harvey lett, de a tavaly draftolt Grayson Allen, vagy a draftolatlan Keenan Evans sem mozgott rosszul. A Sunsnál a draftolatlan James Palmer Jr. (18 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) érdemel említést, a többiek nem nagyon, nem véletlen, hogy alig 35%-kal dobott mezőnyből a társaság.

A Grizzlies legjobb dobói: Harvey 19/15, Evans 15/3, Allen 13/3, Hannahs 13/9
A Suns legjobb dobói: Palmer Jr. 18/6, Okobo 15/9, Kramer 7/3

Boston Celtics - Denver Nuggets 95-82

Kézben tartotta a találkozót a Celtics, a meccs nagy részében magabiztosan vezetett, amikor egyszer-kétszer megingott, akkor egy-egy pillanatra előnybe került a Nuggets, de ez nem tartott sokáig, a negyedik negyed nagy részében pedig már tíz pont feletti fórban volt a Boston. A Keltáknál kiemelendő az idei másodikkörös Carsen Edwards, aki 23 ponttal és 5/7 triplával szállt be a kispadról, jól játszott az 1/22-es Grant Williams (16 pont, 8 lepattanó) és 12 ponttal, valamint 5 gólpasszal jelentkezett a 2/21-es Tremont Waters is - az 1/14-es Romeo Langford nem játszott, de így is biztatóak voltak az újoncok. A Denvernél a tavalyi draftolatlan Brandon Goodwin remekelt (28 pont, 10/18 mezőnyből), illetve a két, tavaly a második körben kiválasztott magas, Jarred Vanderbilt (12 pont, 12 lepattanó) és Thomas Welsh (11 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) is dicséretet érdemel.

A Celtics legjobb dobói: Edwards 23/15, Williams 16, Green 13
A Nuggets legjobb dobói: Goodwin 28/12, Vanderbilt 12/3, Welsh 11/3

Toronto Raptors - New York Knicks 85-73

A második negyed közepétől végig vezetett a Raptors, volt 24 pontos előnyben is, a Knicksnek ezúttal nem volt érdemi esélye. Pedig a New Yorknál most már jól játszott az 1/3-as RJ Barrett (17 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz, 3 blokk, 6/14 mezőnyből), hozzátette a magáét a nagyoktól ismert Mitchell Robinson (13 pont, 14 lepattanó, 3 blokk), beszórt 15 pontot Kyle Knox és az idei másodikkörös Ignas Brazdeikis sem mozgott rosszul, igaz, nem volt olyan ponterős (9 pont, 3 gólpassz, 2 blokk), mint legutóbb. A Raptorsnál az idei 2/29-es Dewan Hernandez 16 ponttal és 11 lepattanóval jelentkezett 25 perc alatt, de az 5/17-es mezőnymutató nem túl fényes, viszont jó volt a draftolatlan Chris Boucher (23 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) és Malcolm Miller (19 pont, 8 lepattanó) is. Barrett egyébként az első két meccsén 7/33-at dobott mezőnyből 2 gólpasszal és 10 eladott labdával, ehhez képest a mostani produkciója komoly javulás.

A Raptors legjobb dobói: Boucher 23/6, Miller 19/6, Hernandez 16/3
A Knicks legjobb dobói: Barrett 17/3, Knox 15/3, Robinson 13

Houston Rockets - Sacramento Kings 94-92

Rendkívül hullámzó és fordulatos meccset vívtak a felek, egyik csapat sem tudott igazán a másik fölé kerekedni, ebből pedig természetesen egy kiélezett végjáték alakult ki - 90-90-ről indult az utolsó perc, ahol aztán a Rockets egy kicsit kevesebbet hibázott. A Houston szekerét egyébként a draftolatlan játékosok húzták, Gary Clark (24 pont, 8 lepattanó, 2 labdaszerzés), Chris Clemons (20 pont, 6/11 tripla) és Chris Chiozza (10 pont, 10 gólpassz, 4/5 mezőnyből) is remekelt, pedig egyikük sem kelt el a maguk évében. A Kingsnél az idei másodikkörös Kyle Guy (16 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) továbbra is hoz egy stabil szintet, most aktív volt a szintén idei másodikkörös Justin James (8 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), de tíz pont fölé jutott a rutinos Hollis Thompson, Semaj Christon, illetve Wenyen Gabriel is.

A Rockets legjobb dobói: Clark 24/12, Clemons 20/18, Chiozza 10/6, Williams 10
A Kings legjobb dobói: Guy 16/9, Christon 13, Gabriel 13/6

Washington Wizards - Los Angeles Clippers 72-90

A Wizards a második negyed közepéig tudott érdemi közelségben maradni, onnantól nem volt kérdés a Clippers győzelme, a kaliforniaiak 15-20 pont közötti előnyben voltak már a negyedik negyedben. A Washingtonnál az idei 1/9.es Rui Hachimura nem játszott, a másodikkörös Admiral Schofield beszórt 16 pontot, a meghatározó játékosnak számító Troy Brown Jr. viszont hét perc után térdsérülést szenvedett és már nem tért vissza, az ő játéka eléggé hiányzott nekik. A Clippersnél biztató volt az 1/27-es Mfiondu Kabengele (13 pont, 7 lepattanó, 4 blokk), a másodikkörös hátvéd, Terance Mann egy gólpasszra volt a tripla-duplától (15 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz, 7/9 mezőnyből), 17 pontot dobott a tavalyi 1/13-as Jerome Robinson, de 15 ponttal és 6 lepattanóval jelentkezett a draftolatlan Amir Coffey is.

A Wizards legjobb dobói: Schofield 16/3, Wagner 13/3, Caupain 8,
A Clippers legjobb dobói: Robinson 17/15, Mann 15/3, Coffey 15/6