Az utolsó másodpercben verték a Wisconsint Golománék

12 pontos hátrányból állt fel a UCLA a többször is nagy fordulatokat hozó mérkőzésen, hogy az utolsó másodpercben győzzön - a magyar magasember 11 ponttal és 5 pattanóval segítette csapatát.

UCLA (4-1) - Wisconsin (2-3) 72-70 (31-38, 41-32)

A kansasi Hall of Fame torna második napján a harmadik helyért rendezett UCLA-Wisconsin meccs szorosnak indult már az elején is, aztán 26-26 után futott egy 12-0-t a Badgers, amit egy 5-0-s negyedbefejezés követett a UCLA-től, így is 7 pontos előnyben volt azonban a Wisconson a nagyszünetben (31-38). A fordulás után egy wisconsini kosárra jött egy 11-0-s UCLA válasz, és az előny már a Bruinsnál volt (42-40). A 27. perc elején 9 ponttal is vezetett a UCLA (55-46), de jött az újabb fordulat - a Wisconsin egy 16-2-es szakasszal megint magához ragadta a kezdeményezést a 34. percre (57-62). A 37. perc elején 6 ponttal állt jobban a Wisconsin (59-65), majd jött az Aaron Holiday (18 pont, 5 gólpassz) vezette UCLA, amely az utolsó perc kezdetén megint előnyben volt (70-67). A Badgers még egyenlíteni tudott, de a végjátékban óriásit játszó Holiday a legvégén döntött, így nyert 72-70-re a UCLA.

Golomán György most is kezdőként szerepelt, volt ráadásul 11 pontja (3/4 dupla, 1/1 tripla, 2/3 büntető) és 5 pattanója 1-1 gólpassz és blokk mellett, igaz, 27 perc alatt beszedte az 5 személyi hibát, illetve volt 6 eladott labdája is. Az első félidőben volt igazán elemében Golomán, a 11 pontját akkor szerezte, és amellett volt még 3 pattanója és az 1-1 gólpassza és blokkja.