Madness: Wiggins no-show, Kansas kiesés

Tegnap este és ma hajnalban lejátszották a March Madness harmadik körének második felét is, amelyen újabb óriási meglepetés született: a Kansas a terített betlit játszó Andrew Wiggins "vezetésével" kihullott a Stanford ellen. Az eddig hibátlan, 35-0-s szezont futó Wichita State személyében megvan az első búcsúzó első kiemelt is, őket a Julius Randle vezette Kentucky ütötte el a legjobb 16-tól, emellett a North Carolina és az Iowa State a torna egyik legjobb meccsét játszotta egymással. Lássuk a 8 ütközet összefoglalóját!

South

#12 Stephen F. Austin - #4 UCLA   60-77 (32-42, 28-35)

A negyedik kiemelt UCLA elég gyorsan, az első félidő második felében eldöntötte a találkozó végkimenetelét Kyle Anderson (15 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz), Jordan Adams (19 pont, 5 pattanó) és Norman Powell (16 pont) vezetésével. A második félidőben innen már nem volt visszaút a Stephen F. Austinnak, majdnem végig 15 pont környékén mozgott a távolság, simán nyert a Bruins, akik a következő körben az első kiemelt Floridával csapnak össze. A vesztesnél leginkább Thomas Walkupot (22 pont, 11 pattanó) lehet kiemelni, Desmond Haymon (17 pont) leginkább csak a büntetőinek köszönhetően hozta össze pontjait.

#10 Stanford - #2 Kansas   60-57 (22-24, 38-33)

Már az első félidőben is megmutatkoztak a Jayhawks gyengeségének jelei, hiszen végig vezetett a Stanford, csak az első 20 perc végén, Conner Frankamp (12 pont) két triplájával tudta átvenni a vezetést a Kansas. A második félidőben is végig a Cardinal állt jobban - nem sokkal, 1-2 támadásnyi különbséggel, de folyamatosan. Tarik Black (18 pont, 6 pattanó) próbálta meg leginkább tartani csapatát, de csak futottak az eredmény után Bill Self fiai. A végén Frankamp megint bevert két hármast, de a potenciális egyenlítő triplát kihagyta, így győzött a Stanford. Frankampot így is csak dicsérni lehet, nem úgy Andrew Wigginst (4 pont, 4 pattanó, 2 blokk), aki egész meccsen összesen 6 kisérlettel jelentkezett, amiből mindössze egyet értékesített. A túloldalon Dwight Powell (15 pont, 7 pattanó), Chasson Randle (13 pont, 4 pattanó, 6 steal), Anthony Brown (10 pont, 5 pattanó) és Stefan Nastic (10 pont) is nagyon hasznosak voltak, abszolút megérdemelten nyertek. A következő körben a Syracuse-t búcsúztató Dayton lesz az ellenfelük.

West

#8 Gonzaga - #1 Arizona   61-84 (34-47, 27-37)

Az Arizona borzasztóan magabiztosan folytatta menetelését, hiszen nagyjából 8 perc alatt 10 pontos előnyt alakított ki magának, sőt, még 6 perc alatt 20 pontra növelték a távolságot, már itt eldőlt a találkozó. A győztesnél Aaron Gordon (18 pont, 6 pattanó, 6 gólpassz, 4 steal) egészen pazar all-around játékot hozott, de kiváló volt Nick Johnson (17 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda, 4 blokk), Rondae Hollis-Jefferson (18 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz, 4 blokk) és TJ McConnell (12 pont, 6 gólpassz, 3 steal) is, de az első félidei elszakadásban nagy szerepe volt még Gabe Yorknak (11 pont) is. A túloldalon Przemek Karnowski (14 pont, 10 pattanó 2 blokk) állta a sarat, Kevin Pangos (12 pont, 4/9 tripla) inkább csak kintről volt eredményes, míg David Stockton (10 pont, 6 gólpassz, 5 pattanó, 6 eladott labda) statisztikáit sok eladott labdája csúfítja. Az Arizona legközelebb a San Diego State-tel mérkőzik meg.

#6 Baylor - #3 Creighton   85-55 (40-20, 45-35)

Szintén sima meccs volt ez is, hiszen 10 perc után 17 ponttal ment a Baylor, innen nem tudott visszakapszkodni az első félidőben pocséjul támadó Creighton. A vesztesnél Doug McDermott (15 pont) ezzel befejezte egyetemi karrierjét, méghozzá az örökranglista ötödik helyén (3150 pont). A győztesnél a kezdő minden tagját lehet dicsérni, Cory Jefferson (14 pont), Royce O'Neale (10 pont, 8 gólpassz, 5 pattanó), Isaiah Austin (17 pont), Brady Heslip (17 pont) és Kenny Chery (14 pont) is jól játszottak. A Baylor a következő körben a Wisconsinnal csap majd össze.

East

#8 Memphis - #1 Virginia   60-78 (20-35, 40-43)

14 percig egál meccs volt ez a két együttes között, aztán az első félidő utolsó 6 percét 16-1-re nyerte a Virginia, ez pedig döntőnek bizonyult. A második félidőben nem tudott feltámadni a Memphis, sőt, általában 20 pont fölötti volt a differencia a két fél között, simán nyert az első kiemelt. A Tigersnél csak Austin Nichols (15 pont) volt dicsérhető, míg a túloldalon öten is 10 pont fölé jutottak, közülük Joe Harris (16 pont, 5 pattanó) és Anthony Gill (13 pont, 8 pattanó) voltak a legeredményesebbek.

#6 North Carolina - #3 Iowa State   83-85 (37-40, 46-45)

A nap, de az egész torna egyik legjobb meccsét játszotta egymással a két együttes. A mérkőzés elején a Tar Heels került előnybe, de a félidő második felében már a DeAndre Kane (24 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz, 7 eladott labda) vezette Iowa State volt fórban. A fordulást követően Melvin Ejim (19 pont) is beszállt Kane mellé, és még növelte is előnyét Fred Hoiberg együttese, de James McAdoo (14 pont, 7 pattanó), Marcus Paige (19 pont) és JP Tokoto (11 pont, 6 pattanó) vezetésével előbb egyenlített a North Carolina, majd át is vették a vezetést. Kennedy Meeks (15 pont, 13 pattanó) és Leslie McDonald (18 pont) segítségével előnyben is maradtak, de a túloldalon beindult kintről Naz Long (12 pont), Dustin Houge (14 pont, 7 pattanó) és Monte Morris (13 pont) is hozzátették a magukét, a végjáték pedig Kane-é volt. Egálnál, az utolsó fél percben az első duplájára McAdoo még válaszolt két büntetővel, kevesebb mint 2 másodperccel a vége előtt azonban újra betalált, így nyert az Iowa State, amely a következő körben a Connecticut ellen játszik így.

Midwest

#8 Kentucky - #1 Wichita State   78-76 (31-37, 47-39)

Szintén egészen pazar mérkőzést vívott egymással ez a két csapat is. A Kentucky jobban kezdett, az első félidő első felét ők uralták a testvérpár, Aaron Harrison (19 pont) és Andrew Harrison (20 pont, 6 eladott labda) vezetésével. A 10. perctől kezdve aztán egyre jobban érvényesült az eddig hibátlan szezont futó Wichita State akarata, leginkább Cleanthony Early-nek (31 pont, 7 pattanó) köszönhetően - a Kentucky-t ekkor James Young (13 pont, 8 pattanó) tartotta leginkább életben. A második félidőben Julius Randle (13 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz) is felébredt, a két Harrison segítségével fordítottak is, de úgy tűnt, hogy Early és Ron Baker (20 pont) elég lesz a sikerhez a túloldalon. Az utolsó 4 és fél percre fogyott el a Wichita State, 69-64-es vezetésüket követően ugyanis kaptak egy 11-2-es sorozatot a túloldalról, és hiába kapaszkodtak vissza két vezérük pontjaival, az utolsó támadásban mindössze 3.2 másodpercük volt, a triplát elhibázták, így szezonbeli első vereségük a búcsút is jelentette számukra. A Kentucky a címvédő ellenfele lesz a következő körben.

#14 Mercer - #11 Tennessee   63-83 (27-42, 36-41)

Jóval simább találkozó volt a két 10 fölötti kiemelt összecsapása. A selejtezőre kényszerülő Tennessee az első félidő második felében egyértelműsítette a helyzetet, itt kialakított 15 pontos előnyüket tartották végig az előző kanyarban a Duke-ot kiejtő Mercer ellen. A győztesnél Josh Richardson (26 pont), Antonio Barton (18 pont) és Jarnell Stokes (17 pont, 18 pattanó, 5 gólpassz) is kiválóan játszottak, teljesítményüket a túloldalról csak Langston Hall (15 pont, 6 gólpassz) tudta megközelíteni. A Tennessee következő ellenfele a Michigan lesz.

A Bracket a legjobb 16, azaz a Sweet Sixteen előtt ezen a linken megtekinthető!

Három nap szünnap jön a Madnessen, magyar idő szerint március 28-án, hajnalban folytatódnak a küzdelmek.