Teljes a Madness 64-es főtáblája

Ma hajnalban lejátszották a másik két első körös meccset is a March Madnessen, így kialakult a 64-es főtábla. A Cal Poly gyakorlatilag az első félidőben megnyerte saját találkozóját, az Iowa - Tennessee azonban csak hosszabbításban dőlt el. Nézzük, mi történt ma hajnalban, illetve milyen program lesz ma, magyar idő szerint délután 5 órától.

Midwest

#16 Cal Poly  -  #16 Texas Southern   81-69 (44-32, 37-37)

A Midwest régió 16. kiemeléséért, és a Wichita State elleni mérkőzését szállt ringbe az egész évben felemásan játszó Cal Poly Mustangs (13-19) és a szezont 9 győzelemmel befejező Texas Southern Tigers (19-14).

Hat és fél percig vezetett a Tigers a végzős center, Aaric Murray (38 pont) vezetésével, ezt követően azonban kezdte átvenni a vezetést a Cal Poly jó csapatjátékának köszönhetően. 1-1 embert nem igazán lehet kiemelni a Mustangstól, nagyon sokan hozzászóltak ebben a szakaszban, így a félidőre 12 pontos előnyt építettek ki maguknak szép lassan. A második 20 percben Murray és Jose Rodriguez (14 pont) segítségével próbált feljebb kapaszkodni a Texas Southern, de 7 pontnál jobban nem tudták megközelíteni ellenfelüket, így mondhatni simán nyert a Cal Poly. A győztes legjobbjai a végzős csatár, Chris Eversley (19 pont, 9 pattanó) és a másodéves swingman, Dave Nwaba (17 pont, 5 pattanó, 3 blokk) voltak.

#11 Iowa  -  #11 Tennessee   65-78 h.u. (29-26, 35-38, 1-14)

Szintén a Midwest régióban, de a 11. helyért ment a szezon elején 7-0-ával, 10-1-gyel, és 15-3-mal is álló, ám utolsó hét meccséből hatot elveszítő Iowa Hawkeye (20-12), illetve az idényt náluk jóval jobban, 6-ből 5 győzelmet számláló mutatóval záró Tennessee Volunteers (21-12). A két csapat azért szállt harcba, hogy ki legyen az ellenfele a 6. kiemelt Massachusettsnek.

Jóval jobban, egy 8-0-s szakasszal indított az Iowa, és 10 pont körüli előnyüket szinte az egész első félidőben tartani tudták, csak az utolsó két percben tudott közelebb kerülni hozzájuk a Tennessee. A fordulást követően a Josh Richardson (17 pont, 8 pattanó), Jarnell Stokes (18 pont, 13 pattanó), Jordan McRae (20 pont) vezette Volunteers nagyobb fokozatba kapcsolt, főként előbbi jó és ponterős játékának köszönhetően egyenlítettek a 26. percben (37-37). Előnyben maradt még az Iowa, főleg Adam Woodbury-nek (16 pont, 8 pattanó)  köszönhetően, de nagyobb előnyt már nem sikerült kiépíteniük. 57-52 után másfél perc alatt fordított a Tennessee egy 7-0-s rohamnak köszönhetően, ezután pedig már fej-fej mellett haladtak a felek. A végén az Iowa 20 másodperccel a vége előtt egalizált, jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban csak egy csapat volt a pályán, a Hawkeye játékosai képtelenek voltak kosarat szerezni, így a Tennessee ment tovább.

Ma 16 meccsel elkezdődik a főtábla első köre is, ami már lényegében a második (Second Roundnak is hívják).