U16: meghezítették az oroszok dolgát

A tegnapi Görögország elleni remek győzelem után egy várhatóan sokkal nehezebb mérkőzés várt a magyar U16-os leány válogatottra. Mészárosné Kovács Andrea tanítványai az eddig veretlen Oroszországgal mérkőztek a középdöntő második fordulójában.

A magyar csapat centerét, Dobos Ágit eddig méltán említettük többször is, ezúttal nem kis csaták vártak a kecskeméti középjátékosra, hiszen az ellenfélben két még nála is magasabb játékos szerepelt, Kuzmina például 198 cm, de a hármas poszton játszó Bratcsikova is csupán egy centivel kisebb Dobosnál…

Jól védekezve kezdett a magyar csapat, két percig mezőnykosarat sem kaptak. Dobos Ági pedig megmutatta, hogy képzettségben azért veri az orosz óriásokat, így hét pontjával vezettünk 7-5-re. Fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a negyed végén Bratcsikova hat pontjával átvették a vezetést a vendégek, de Horváth Betti bravúros negyed végi hármasával sikerült kiegyenlíteni (16-16).

A második negyed is szoros eredményt hozott: az orosz együttesben Bratcsikovával nem bírtunk, a bedobó csapata legutóbbi 13 pontjáért volt „felelős”. Szerencsére a mieinknél Dobos is tíz pont fölé jutott – ugyanakkor ez a játékrész inkább szólt a hibákról, mintsem a szép kosarakról. Sajnos az utolsó percekben 26-24-es magyar előny után egy 10-0-s orosz szakasz következett, és az addig nem sokat mutató, az Eb-n eddig 18 pontot átlagoló Koloszovszkaja is játékba lendült. Szerencsére Horváth Betti ezúttal is kosárral zárta a negyedet (28-34).

A nagyszünet után a remek napot kifogó Bratcsikova vezetésével elhúztak az oroszok. A 23. percben 40-30-ra vezettek és ugyan Dubei pöcijével visszajöttünk hat pontra, de néhány minutummal később már időt kellett kérnie a magyar szakvezetésnek, hiszen tíz pont fölé kúszott a különbség. Bár már 50-36-ra is ment az orosz válogatott, ezúttal is jól zárták a tízpercet a lányok: Aho és Weninger pontjaival 50-40-re zárkóztunk.

Az utolsó negyedben is nagyot küzdött a magyar csapat, sokáig tartották 10-12 pontos előnyüket a vendégek, de a 36. percben hat pontra, 53-47-re zárkóztunk. Sajnos újítani az oroszoknak sikerült, aminek köszönhetően végül hozta a meccset a favorit. Azonban ezúttal sem lehet panasz a magyar lányok teljesítményére, akik alaposan megnehezítették a továbbra is veretlen Oroszország dolgát.

Magyarország – Oroszország 53-61 (16-16, 12-18, 12-16, 13-11)
Miskolc, Generali Aréna

Magyarország: Horváth B. (11/3), Aho (2), Dubei (10), Tóth T. (-), Dobos (17). Csere: Weninger (6), Wéber (4), Farkas F. (-), Kaposi (1), Kuttor (2).

Oroszország: Levcsenko (10/3), Koloszovszkja (15/3), Bratcsikova (23/3), Majga (5), Kuzmina (2). Csere: Szema (-), Bojkova (-), Borovik (4), Orlova (-), Akszenova (2).

Labdaeladások: 14 – 18

Lepattanók: Dobos (11), Dubei, Tóth T., Weninger (4-4)
Gólpasszok: Horváth B., Weninger (3-3)
Labdaszerzések: Horváth B. (3), Dobos (2)

Blokkok: Aho, Dubei, Tóth T. (1-1)

A magyar válogatott szerdán a középdöntő utolsó mérkőzésén Szlovákia ellen lépnek pályára, a találkozó 20:30-kor kezdődik a Generali Arénában. A szlovákok a mai napon 54-46-ra verték Svédországot, így ők is 2-2-es mérleggel állnak a középdöntő csoportkörében.