Női középszakasz: Száguldott a PINKK a záró negyedben

A PINKK-Pécsi 424 szekszárdi győzelmével vette kezdetét a női Középszakasz 3. fordulója. Az egészen a harmadik negyedig kiegyenlített mérkőzésen a Sarok Nikolett vezette PINKK a záró szakaszt 23-5-re nyerve végül 81-65-re győzött.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – PINKK-Pécsi 424 65-81 (15-15, 23-24, 22-19, 5-23)
Szekszárd, Középszakasz, 3. forduló. Vezette: Gál, Fodor, Rácz

Nagyon beragadt a rajtnál a Szekszárd, közel 6 percig mindössze egy Zele dupláig jutottak (2-9). A negyed második felében viszont alaposan feljavult a hazaiak játéka, olyannyira, hogy Studer Zsuzsa és a Singleton pontjaival a negyed végére kiegyenlítettek (15-15).

A második játékrész Ruják öt pontjával indult, majd Tomlinson kosaraival került ismét előnybe a PINKK. Így is látótávolságon belül maradt a Szekszárd, sőt a 17. percben Zele és Scsekics tripláival a vezetést is átvették (31-29). Miközben rengeteg személyi hiba és büntetődobás tördelte a játékot a félidőre visszavette előnyét a pécsi csapat (38-39).

A nagyszünet után is hektikus volt a találkozó, Sarok és Ruják triplái után 51-45-re még a PINKK vezetett, aztán az újfent ponterős Scsekics, Zele duó kosaraival egy 13-3-as szakasszal hamar fordított az Atom és a negyed végén 60-58-ra vezetett is.

A záró szakaszban aztán valósággal állva hagyta a tolnaiakat a PINKK. A hazaiak képtelenek voltak a gyűrűbe találni és sok labdát is adtak el, míg a túloldalon Iványi hármast dobott, Kennedy pedig játékba lendült. Hiába kért időt Magyar Gergely, mikor Sarok megkoronázva teljesítményét faulttal együtt dobott hármast már 18-0-ában voltak a vendégek… (60-76). Ezzel végleg a maga javára fordította a mérkőzést a pécsi együttes, amely sikerével 7. győzelmét könyvelhette el.

A két együttes a középszakasz 8. fordulójából előrehozott mérkőzésen szombaton 19:30-kor Komlón újra megmérkőzik egymással.

Szekszárd: Studer Á., Scsekics 17/9, Theodorán, Zele 18/6, Singleton 4. Csere: Studer Zs. 17/3, Kotnik 7, Dusanics 2, Hajdú, Tamis, Simon A.

PINKK-Pécs: Katona 2, Kennedy 10/3, Sarok 16/9, Őri 2, Tomlinson 18. Csere: Iványi 5/3, Erős, Ruják 8/6, Pascua 9, Győri, Kováts N. 11/6.