MK: Megnyugtató előnyben a Diósgyőr

alt

A Magyar Kupa negyeddöntőjében az első mérkőzésen a Vasas a DKSK-t fogadta. A magyar-szlovák pontvadászatban érdekelt miskolciaknál Bozóki Bettina hiányzott bokasérülés miatt.

MKB Euroleasing Vasas – Work Force DKSK-Miskolc 51-79 (12-20, 15-18, 14-21, 10-20)

Budapest, Pasarét, Magyar Kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés. Vezette: Frányó P., Vida B., Hervay T.

Jól kezdte a meccset az esélytelenek nyugalmával játszó Vasas. 6-6 után aztán Raven kosaraival meglépett a DKSK. Diósadi Deák Éva időkérését követően Katona pontjaival tartotta magát a hazai csapat, de a negyed Skorics 2+1-ével zárult (12-20).

A második játékrész elején a frissen beállt Mányoky dobott hármast és öt pontra zárkózott a Vasas (17-22). A negyed derekára viszont Reiner kosarát követően már tíz pontos különbség alakult ki. A hazaiak viszont nem hagyták igazán meglépni a Diósgyőrt és Müller négy pontjával zárkóztak. A félidő előtt viszont Raven villantott meg valamit tudásából, így 38-27-re vezetett a DKSK.

A nagyszünet után villámrajtot vett a továbbjutást már ezen a találkozón eldönteni akaró miskolciak: Raven öt pontjával után 49-29-re léptek meg. A negyed végére visszajött aztán húsz ponton belülre a Vasas, a szezont még Miskolcon kezdő Fejes négy pontjával 45-59 állt a táblán a 33. percben.

A záró percekben aztán ismét el tudott lépni a DKSK egy 10-0-s rohammal, végül 28 ponttal győztek, így megnyugtató előnnyel várhatják a jövő heti, miskolci visszavágót.

Vasas: Pusztai 2, Katona Sz. 8, Bajnóczi, Mansare 10, Barnai 14. Csere: Koch, Hegedűs J., Mányoky 3/3, Müller 8, Fejes 6, Gocsmann.

Diósgyőr: Bukovszki 7, Raven 20/3, Szabó P. 9, Skorics 11, Sanford 9. Csere: Fürtös 4, Dubei 5, Reiner 11/3, Ocsenás 3, Sikora, Szabó B.

A visszavágót február 20-án, 18:15-kor rendezik.