A forduló válogatottja - negyeddöntő, 2. mérkőzés

Tegnap este lejátszották a magyar férfi A csoportban a negyeddöntők második mérkőzéseit - a forduló válogatottját olvashatjátok a zalaegerszegi MVP-vel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló18. forduló22. forduló24. forduló25. forduló26. forduló21. forduló23. forduló

Középszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló10. forduló

Rájátszás

Negyeddöntő: 1. forduló

Irányító
James Kinney - Zalakerámia ZTE KK (Rájászás: 1, Össz.: 2)

A ZTE három hosszabbítás után győzött a Falco ellen, így egyenlített a párharcban, Kinney pedig 33 pontjával (13/22 dupla, 0/5 tripla, 7/11 büntető), 6 pattanójával, 8 gólpasszával, 1 szerzett labdájával, illetve 4 beütött és 9 kiharcolt faultjával főszerepet játszott a zalaegerszegiek sikerében. 39 és fél perc alatt 35 VAL-t hozott a konyhára - mivel ez volt a játéknap holtversenyben legjobb egyéni produkciója, a ZTE pedig kulcsfontosságú sikert aratott, így Kinney lett a forduló MVP-je.

Dobóhátvéd
Julian Norfleet - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (PO: 1, Össz.: 4)

A szombathelyiek hátvédsorából ezúttal Norfleet nyújtotta a legjobb teljesítményt: 45 és háromnegyed perc alatt 26 pont (8/12 dupla, 2/7 tripla, 4/4 büntető), 14 pattanó, 6 gólpassz, 1 szerzett és 4 eladott labda, valamint 3 beütött és 6 kiharcolt személyi hiba került a neve mellé, ami szintén 35 VAL-nak felelt meg - mivel a Falco pont a ZTE-től kapott ki, így Norfleet nem tudott megosztott MVP lenni Kinney-vel.

Kiscsatár
Marko Djeraszimovics - KTE-Duna Aszfalt (PO: 1, Össz.: 6)

A Kecskemét egy homlokegyenest más mérkőzést játszott a Körmenddel, mint elsőre, ezúttal simán győzött Forray Gábor csapata, és ebből a szerb játékos is kivette a részét - hatan végeztek 16 és 22 VAL között. Djeraszimovics 17 pontot (4/5 dupla, 1/6 tripla, 6/8 pontot), 3 pattanót, 4 gólpasszt, 4 szerzett és 2 eladott labdát, illetve 2 beütött és 5 kiharcolt faultot tett a közösbe, ami 33 és fél perc alatt 21 VAL-t ért.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Alba Fehérvár (PO: 2, Össz.: 7)

Az Alba nagy csatában győzött Pécsett, Lóránt Péter pedig a végjátékban csapata élére állt - a negyedik negyedben ő volt a címvédő egyik vezére. 15 ponttal (6/7 dupla, 1/4 tripla), 9 pattanóval, 4 gólpasszal, 1-1 szerzett és eladott labdával, valamint 3 beütött és 2 kiharcolt személyi hibával járult hozzá a székesfehérváriak sikeréhez, ami kevesebb, mint 29 perc alatt 23 VAL-nak felelt meg.

Center
Szabó Zsolt - Zalakerámia ZTE KK (PO: 1, Össz.: 2)

A ZTE-ben Szabó Zsolt is kiválóan játszott, hiszen a Falco elleni tripla hosszabbításos találkozón dobott 18 pontot (4/8 dupla, 2/5 tripla, 4/5 büntető), leszedett 15 pattanót, kiosztott 3 gólpasszt és 1 blokkot, szerzett 1 labdát, és volt még emellett 3 beütött és 2 kiharcolt faultja, így 45 perc alatt 29 VAL-os teljesítményt produkált.

Legjobb hatodik ember
Quincy Ford - Szolnoki Olaj KK (PO: 2, Össz.: 6)
Alhaji Mohammed - Alba Fehérvár (PO: 1, Össz.: 2)

Ford az ASE elleni második mérkőzést 13 ponttal (2/4 dupla, 3/6 tripla), 8 pattanóval, 5 gólpasszal, 2 eladott labdával és 1 személyi hibával zárta, így 26 és fél perc alatt 18 VAL-lal végzett - ez volt a kör legjobb mutatója a cserejátékosokat vizsgálva. Tőle egy VAL-lal elmaradt ugyan Mohammed, de Lóránt mellett a negyedik negyedben ő lépett fel főszereplővé az Albánál - 12 pontot (4/6 dupla, 1/2 tripla, 1/1 büntető), 2 pattanót, 6 gólpasszt, 2 szerzett és 4 eladott labdát, valamint 3 beütött és 5 kiharcolt faultot jegyzett 23 perc alatt.