Mesteri Tippelde (vol. 22.) - Értékelés

Vasárnap este fejeződött be a férfi NB I A-csoportjának 11. fordulója. Fodor Péter 7 találkozóból 5 végkimenetelét eltalálta, ennek tükrében értékelte az összecsapásokat.

Szolnoki Olaj KK- Atomerőmű SE

Azt tippeltem, hogy az Olaj esélyesebb hazai pályán, de erre rácáfolt a Paks remek játékával. Nem mindig fordul elő, hogy ilyen extrán dobnak, de ez most így történt. A Paks megérdemelten nyert, nagyon sokat dolgoztak, találtak egy plusz embert, akit korábban kevesebbet foglalkoztattak, Morgen Ferdinánd személyében.

Kecskeméti KSE - Fortress Körmend

Meglepően könnyű körmendi győzelem volt számomra. Bíztam abban, hogy a Körmend erősebb kerete megmutatja, hogy a nem véletlenül vannak ott, ahol. Nagyon hamar megoldották, én szorosabb meccsre számítottam.

Falco - SZOVA KC Szombathely - Jászberényi KSE

Kálmán Laci nélkül, azért látszott, hogy egy kicsivel nehezebb. De a Falco megoldotta a feladatot és a második félidőben biztossá tette a győzelmet.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Factum Sport Debrecen

Nem volt teljesen sima, de a végeredmény várható volt. Az ilyen alsóházi rangadók is kellőképpen feszült hangulatban szoktak zajlani. A Pécs végig vezetett, ha nem is nagy különbséggel, de behúzták, megoldották a feladatot.

Kis Rába - menti Takarék Soproni KC - Kaposvári KK

Ez volt a másik mérkőzés, amit nem találtam el. A Sopron megteremtette magának a lehetőséget. Sokáig vezettek 10-15 ponttal, de bizonyítja a Kaposvár erejét, hogy fel tudtak állni. Az első ötösük nagyon jól teljesített, képesek voltak arra, hogy megfordítsák a meccset, még ha hosszabbításba is, de a végeredmény számít.

Zalakerámia - ZTE KK - Albacomp Fehérvár

A vártnál nehezebben, de az Albacomp meg tudta oldani a meccset. Gondolom nem érintette őket előnyösen Hollis kiválása az első félidőben.

Marso - Vagép NYKK – Naturtex – SZTE - Szedeák

Beigazolódott minden várakozás. Nehéz mérkőzés volt, azért érdemeltük meg a győzelmet, mert végig kézben tartottuk a találkozót. Egy megingásunk volt, a végén, Sitku extráinak köszönhetően.

Fotó: szegedma.hu