Pontzáporos Kecskemét-győzelem a ZTE ellen

Döbbenetes dobóformával nyitottak Dramicsanyinék, akik a hamar megszerzett előnyüket végig meg tudták őrizni és ha szoros végjátékban is, de behúzták a győzelmet.

Magyar férfi NBI/A, középszakasz, középház
KTE-Duna Aszfalt - Zalakerámia ZTE KK 98-95 (33-18, 24-23, 21-34, 20-20)

KTE: Green 11/3, Wittmann 20/18, Djeraszimovics 18/6, Dramicsanyin 25/12, Karahodzsics 10.
cserék: Mészáros -, Dimics 13, Molnár -.

ZTE: Ware 16/6, Thompson 22/6, Green 10/3, Szabó 19/9, Agafonov 16.
cserék: Doktor 2, Gulyás 10/6, Durázi -, Bagó -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Dramicsanyin parádéjával kezdődött a találkozó, a hazaiak erőcsatára három villanásból nyolc pontot pakolt fel a táblára alig három perc alatt, a Kecskemét pedig olyan elképzelhetetlen támadójátékkal nyitott, amelynél nehéz jobbat csinálni: volt egy eladott labdájuk, egyébként az első kilenc dobásukból nyolcat a helyére küldtek, annál a maradék egynél pedig visszaszedték a támadópattanót... Ezt pedig tovább is tudták nyújtani Greenék, az első negyedben úgy szereztek 33 pontot, hogy 11/12-t (!) dobtak mezőnyből, közte 4/4 triplát, így vezettek 15 egységgel a "csak jól" dobó ZTE előtt - a vendégek nem nagyon tudtak erre mit lépni, labdaszerzésekkel és támadópattanókkal igyekeztek operálni, egyúttal meccsben maradni. A második negyedben a dobószázalékok már közeledtek egymáshoz, sőt, ha csak ezt az etapot nézzük, akkor a vendégek voltak pontosabbak (természetesen fenntarthatatlan volt a kecskeméti hatékonyság), de Forray Gábor csapata Dimics vezérletével rengeteg büntetőt harcolt ki (19-7 volt az állás ezen a téren a nagyszünetben), úgyhogy ezzel így is simán tartotta az előnyét és 57 pontig jutott el a félidő végére. Náluk a Green-Wittmann páros játékszervezéséből (16 pont, 8 gólpassz együtt) tökéletesen fejezett be a Dramicsanyin-Djeraszimovics duó (30 pont, 11/13 mezőnyből), Dimics hozzátett kilenc kiharcolt büntetőt, Karahodzsics pedig négy lepattanót és 3/3 jó dobást, míg a túloldalon az ex-kecskeméti Thompson szívta fel magát (11 pont, 11 mezőnykísérlet 17 perc alatt) és az Agafonov-Ware páros is beszórt 18 egységet - ezzel együtt 16 volt közte húsz perc játékot követően.

A fordulás után aztán begyújtották a rakétákat Ware-ék, rögtön bevertek két hármast és rohamléptekben kezdték eltüntetni a hátrányukat, olyannyira, hogy Gulyás kosara után már 59-54-ig közelítettek, "égett a ház" a Kecskemétnél - hogy aztán fontos pillanatban előlépjen Wittmann, elsüllyesszen egymás után két kritikus triplát és elállítsa a vérzést. Ez azonban csak átmeneti megoldásnak bizonyult, Gulyás nagyon elemében volt, bevert két triplát, majd egy kettest is és a ZTE itt folyamatosan nyomás alatt tartotta ellenfelét, sőt, a harmadik negyed végén egészen három egységig jött vissza, ami az első félidő után elég komoly fordulatot jelentett - kellett ehhez a 12 kihagyott kecskeméti büntető is, de csak azért jártak még előrébb a hazaiak, mert Wittmann extra volt és mert Dimics a legjobbkor szállított egy-egy fontos játékot. A negyedik negyed Wittmann hatodik hármasával vette kezdetét, majd Dramicsanyin is betalált távolról, ez azonban ismét csupán némi levegőt jelentett a KTE számára, a kintről-bentről büntető Szabó vezetésével (és a továbbra is kimaradó hazai büntetőknek köszönhetően) tovább tapadt az Egerszeg, három perccel a vége előtt, 89-88-nál már csak egyetlen pont volt a távolság.

A clutch játékokat azonban a Kecskemét oldotta meg jobban, itt rögtön jött két Dramicsanyin-büntető, majd Ware eladott labdájából Djeraszimovics dobott duplát, a következő elrontott ZTE-támadás után Karahodzsics talált be, az itt kiépített előny pedig elégnek bizonyult a hazai sikerhez. A végén még labdája volt a ZTE-nek az egyenlítéshez, de egyrészt tripla helyett duplával próbálkozott Thompson, másrészt kihagyta, Green büntetője pedig végleg eldöntötte a küzdelmet - óriási csatában, döbbenetes első negyed után alaposan "behorpadva", de még így is szűk 60%-os mezőnymutatóval, 13/25 triplával aratott győzelmet a KTE, az Egerszeg playoffért zajló rohama pedig ezúttal nem járt sikerrel.

fotó: hunbasket.hu