Álló ováció Kecskeméten

„Mellédobás versennyel” kezdődött a mérkőzés, amiből a Nyíregyháza jött ki előbb, majd Vukadinov beállásával a hazaiak oldalán is stabilizálódott a játék. Ha minimálisan is, de átvette az irányítást a Kecskemét. Több jó egyéni megmozdulás után egy tökéletes figurát követően Wittmann szórt egy triplát, amivel 27 – 18 arányban meglépett a vendéglátó, Ferenczi mesternek időt is kellett kérnie. A folytatásban egyre jobban kijött, hogy a vendégek igazi center nélkül játszik, ezért Bencze kedvére lubickolhatott a palánkok alatt. A második félidőben Kelley és Wittmann remeklése röpítette Ivkovics legényeit rögtön a fordulástól kezdve, pontokban és asszisztokban is jeleskedett a két hátvéd. Erre a vendégcsapat kőkemény védekezéssel igyekezett felelni, de így sem tudta megállítani a remek játékkal operáló kecskeméti alakulatot. Gyorsan kialakult a 20 pontos differencia, az utolsó játékrészben pedig már csak az volt a kérdés, mikor érik el a hazaiak a 30-as határt a különbséget tekintve. Amint ez összejött, Wittmann Krisztián a legfiatalabb KSE játékosokkal maradt fent a pályán az utolsó percekre.

Sztojan Ivkovics: „Az utóbbi három évben mindig egyre nagyobb terhet raktak ránk a külső körülmények, de a srácok ilyen mérkőzésekkel felelnek. Nem is nagyon emlékszem, mikor volt utoljára olyan, hogy az utolsó másfél percet állva tapsolja végig a kecskeméti közönség, ezt pedig szeretnénk megköszönni nekik.”

Ferenczi Tamás: „A gyenge dobószázalék rányomta a játékunkra a bélyegét, a hazaiak ezt kihasználták, gratulálok nekik a győzelemhez!”

T.O.M. Controll KSE - Marso Vagép NYKK: 88-55 (15-13, 26-16, 20-8, 27-18)

Kecskemét: Wittmann (17/9), Kelley (19/3), Dénes (1), Radonjic (8/6), Bencze (16).

Cserék: Csorvási (11), Vukadinov (7), Hegedűs G. (3), Gruda (2), Pongó (2), Mészáros M. (2), Puszta (-).

Nyíregyháza: Fekete S. (14/6), Mohácsi (10/6), Nagy K. (3), Miskovics (8), Djogo (6).

Cserék: Sitku (12), Siska (-), Polyák (2), Varga M. (-).

Fotó: kesport.hu