NB I B: kikapott mindkét listavezető!

A másodosztály mindkét csoportjának éllovasa idegenben lépett pályára a 9. forduló hétközi mérkőzésén, és bizony az Egernek és a Veszprémnek is fejet kellett hajtania vendéglátója előtt.

(Az eredményre kattintva a mérkőzés statisztikája jelenik meg.)

EnterNet Vásárhelyi KS - EKF-Eger-Hész SE 65-60 (15-18, 6-11, 18-17, 26-14)

Egy végletekig kiélezett összecsapáson aratott nagy győzelmet a házigazda Vásárhely a Keleti csoportot vezető Eger ellen. A vendégek szinte végig kézben tartották a mérkőzést, tíz pont körüli előnyüket azonban egy-egy nagyobb rohammal újra és újra ledolgozta a Vas és Utasi pontjaira építő csongrádi alakulat. 46-54-nél még Váczi Péter legénysége járt előrébb, de ekkor az első nagyobb rövidzárlat következett az egrieknél, 18-3-t repesztettek a hazaiak és a végjátékbeli jó büntetőzésüknek (is) köszönhetően bravúros győzelmet arattak a sorozatban második vereségét elszenvedő (eddigi) éllovas ellen. Bár a vendégek védekezése most is remekül működött, támadásban ismét csődöt mondtak az egri nehéztüzérek, a triplavonalon túlról megint katasztrofálisan lőttek (4/25), Máté Balázs kilencből egynél állt meg, de Szarvas sem lehet büszke a 6/1-ére. A büntetőzésüket sem tehetik ki a kirakatba Heves megyében (10/17), akiknél csak Erdei és Zsemlye nyújtott értékelhető teljesítményt. A hazai győzelemben a már említett Vas Péteren és Utasi Gáboron kívül, Mócsai és Bartucz mezőnymunkája is nagy szerepet játszott.

Vásárhely: Vas P. (15 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz), Utasi (17 pont, 6 kiharcolt fault), Mócsai (8 pont, 7 lepattanó-5 támadó), Bartucz (9 pont, 4 kiharcolt fault)

Eger: Erdei (14 pont, 3 lepattanó), Zsemlye (11 pont, 8 lepattanó, 5 kiharcolt fault)

A rendkívül színvonalas és fordulatos első negyed után a második elején a káprázatosan kosarazó Faragó remek megmozdulásaival egy 8-0-s futással kilenc ponttal ellépett a vendégcsapat. Hullámzó volt a játék, jó ideig tartotta csekély előnyét a Veszprém. A félidő végén aztán leblokkolt a vendégcsapat, a SMAFC pedig Takács Norbert kosaraira építve egy 10-0-s rohammal zárva fordított a szünet előtt.

A második félidő elején újra Faragó villogott, s hamar egyenlített a Veszprém. A szakasz közepén aztán 51-51 után Balogh Gergely eredményességére alapozva egy 13-0-s futással bevitte a döntő csapást a hazai együttes. Ettől kezdve nem volt esélye a Veszprémnek, a SMAFC bedobói remek teljesítményt nyújtottak, így a múlt hétvégi fővárosi botlás után most a vártnál jóval biztosabban nyerték a rangadót - szép születésnapi ajándékkal kedveskedve Horváth József megbízott edzőnek.

Érdekességek a statisztikából:

SMAFC-NYME: Balogh G. (23 p., 6/12 dupla, 2/2 tripla, 7/9 büntető, 6 kiharcolt fault), Szlávik (15 p., 4/4 dupla, 2/2 tripla, 1/1 büntető), Karácsonyi (13 p., 5/8 dupla, 1/2 tripla, 7 gólpassz), Csaplár-Nagy A. (9 p., 4/5 dupla, 1/2 büntető, 10 lepattanó)

Veszprém: Faragó (27 p., 4/7 dupla, 5/8 tripla, 4/6 büntető, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 3 eladott labda), Mérész Cs. (17 p., 4/7 dupla, 2/3 tripla, 3/5 büntető, 4 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda, 3 gólpassz), Kováts (9 p., 0/3 dupla, 2/5 tripla, 3/4 büntető, 3 lepattanó, 4 eladott labda)

Fotó (1.): vasarhelyikosarsuli.hu

Fotó (2.): ferfikosar.smafc.hu