Az OSE legyőzte a Bonyhádot és ott van a döntőben

Az Oroszlány a második félidőben fordított a Bonyhád ellen, így bejutott a Hepp Kupa döntőjébe.

Hepp Kupa, 2. elődöntő
Metal-Work Bonyhádi KSE - OSE Lions 74-81 (20-13, 27-25, 13-25, 14-18)

Bonyhád: Baki 8, Kovács 7/3, Jilling 8/6, Hegedűs 11/9, Tömösváry 8/3
cserék: Somogyfoki 6, Pavlik 21/12, Papp P. 5/3

Oroszlány: Ughy -, Sonyák 9/3, Bocsárdi 5, Gorzsás 3/3, Vujovic 9
cserék: Burai 9, Wehner 14/6, Tanács 18/9, Kiss K. 14, Keller V. -, Zrinyi -

Kipontozódott: Tömösváry, ill. Kiss K.

A teljes statisztikát ezen a linken találjátok!

Jilling triplával szerzett vezetést a 2. percben, az első oroszlányi pontokra a 4. minutumig kellett várni, Gorzsás szintén kintről volt eredményes (5-3). Az OSE egyetlen kosara volt ez az első hat és fél percben, Hegedűs triplájával 6 pontos előnyt épített ki eközben a Bonyhád (9-3). Potyogtak a triplák ezt követően, fél perc alatt 3 is a gyűrűben landolt 2-1-es felosztásban a bonyhádiak javára, majd Papp és Pavlik kosarai után megvolt a közte 10 is a 8. perc végére (19-8). Tanács és Wehner révén kapaszkodott Vavra András csapata, 7 ponttal így is a Bonyhád állt jobban 10 perc játékot követően (20-13).

A második negyed nem éppen úgy indult, ahogy az első, számolatlanul estek a kosarak, Tanács Attilát nem tudta tartani a Bonyhád, alig több mint két perc alatt szerzett 8 pontot, fel is jött csapata (25-23). Gyorsan reagáltak a Tolna megyeiek, Pavlik két triplát süllyesztett el fél percen belül és összesen egy 10-0-s szakaszt produkáltak, újra elég komoly előnyt építettek ki a 14. perc végére (35-23). Büntetőkkel araszolt ezt követően a Bonyhád, nem tudta őket szabályos megállítani az OSE, amely azért akciókosarakkal válaszolgatott folyamatosan (41-30). Fordult a kocka, ezt követően az Oroszlány büntetőzte szinte végig a második negyedet, a Bonyhád pedig Jilling révén kintről volt eredményes, de 10 pont környékéről nem mozdult a differencia. Bocsárdi két egypontosa zárta a negyedet, amivel 9 pont volt a távolság a két fél között a félidőben (47-38).

A fordulás után Kiss Kornél két duplájára jött még ugyan választ, de Tanács, Vujovic, majd Wehner kosaraira már nem, utóbbi triplájával egyetlen pontra jött fel az Oroszlány a 25. percre (51-50). Pavlik egy büntetőjére Kiss kétszer felelt a vonalról és büntetőkből volt meg az OSE-nek a vezetés is a 27. percben Sonyák révén (52-53). Egy-egy kosárváltás után Wehner, Kiss és Sonyák révén 7-tel már Vavráék vezettek, itt fordult óriásit a kocka az első félidőhöz képest (54-61). Pavlik révén ugyan zárkózott valamennyire a Bonyhád a negyed végéig, de így is 3 pontos hátrányban várhatták a záró 10 percet (60-63).

A negyedik negyed első 5 percre nem sikerült túl pontgazdagra, összesen egy Sonyák-triplát jegyezhettek fel a statisztikusok, de a 35. percig ez volt az egyetlen kosár mindkét csapatnál (60-66). Tanács büntetőivel az OSE mozdult el a holtpontról, és Hegedűs triplája ellenére, Vujovic révén még növelte is előnyét az Oroszlány (63-72). Tömösváry és Pavlik dobtak triplát az utolsó három percben, de lényegesen nem csökkent a különbség a két fél között, még így is volt 6 pontnyi fórja az OSE-nek az utolsó perc előtt (71-77), amelyet büntetőkkel még növelt is.

Végeredményben 74-81-re győzött Vavra András csapata, az Oroszlány, amely holnap a Vasassal csap majd össze a Hepp Kupa döntőjében.

fotó, slide: kosarsport.hu