NB I/B: békési és győri siker

Két hazai siker jutott a hétvégére, mindkét derbi az utolsó negyedben dőlt csak el, a Békés és a Győr is otthon tartotta a két pontot.

Piros csoport

OMNIA Pub &Food Békés – Knipl Kft. Bonyhádi KSE 110-81 (26-20, 32-24, 23-22, 29-15)

Kosáresőbe torkollott a ”kiesési” rangadó, három negyedig bírta tűzerővel a Baki (18/6 pont), Dorogi (18/6 pont) vezette Bonyhád a rutinos magjára támaszkodó Békéssel. A házigazdáknál Kertész sérülése úgy látszik, nem volt olyan súlyos, tripla-duplával (13/3 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 eladott labda, 12 gólpassz) jelezte, hogy kutya baja, mellette Koma (17 pont, 14 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz) is remekelt a palánk alatt, a Krstic-Nagy-Vass trió pedig 11 bedobott triplával foszlatta szét a tolnai reményeket.

Legjobb dobók:

Békés: Krstic 24/9, Nagy B. 21/12, Vass 17/12, Koma 17, Kertész 13/3

Bonyhád: Baki 18/6, Dorogi 18/6, Pupp 12, Somogyfoki 10/3

Zöld csoport

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Vásárhelyi Kosársuli 91-80 (25-25, 19-21, 22-21, 25-13)

Izgalmas meccsen törte meg a listavezető 2019-es veretlenségét a Győr együttese. Az első negyedben a kisalföldiek tudtak meglépni pár ponttal, míg a másodikban a Molnár (28/9 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Pavlovic (13 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz) vezette Vásárhely szerzett 11 pontos előnyt, de egyik sem tartott ki sokáig. Hazai részről Domsitz (17 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz, 7 blokk) volt feltartóztathatatlan a palánkok alatt, de Csaba György (19/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), a Rátvay testvérek (Balázs: 16 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda; Tamás: 18/6 pont, 4 gólpassz) és Geiger (12 pont, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) is jó napot fogott ki, döntés azonban a 35-ik percig így sem született a találkozón. A Győr védekezése a hajrára állt össze, az addig is jól működő támadójátékuk mellett így 17-6-ra tudták lelépni riválisukat az utolsó percekben, győzelmükkel pedig tapadnak továbbra is az élbolyra.

Győr: Csaba 19/3, Rátvay T. 18/6, Domsitz 17, Rátvay B. 16, Geiger 12

Vásárhely: Molnár B. 28/9, Pavlovic 13, Bálint 12, Vas P. 11/9

Fotó: hunbasket.hu - Győr-Vásárhely