NB I/B: BKG-bravúr Oroszlányban

A forduló rangadója az újoncé lett, meglepő győzelmet aratott a BKG az OSE pályáján. Tovább menetel a Veszprém és a MAFC, az alsóházban fontos meccset nyert a Nagykőrös az MTK ellen. A Zöld csoportban óriási pofonba szaladt bele a Vásárhely az egyre feljebb kúszó Újpest otthonában, így jelenleg hármas holtverseny van az élen.

Piros csoport

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – MEAFC-Miskolc 111-76 (28-24, 25-16, 38-21, 20-15)

Egy félidőn keresztül loholt esélyesebb házigazdája nyomában tisztességgel a Lippai (29 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) fémjelezte Miskolc, de már ekkor is a kezdőötösére masszívan támaszkodó Veszprém járt előrébb, köszönhetően a második negyedben beeső távoli kosarainak. A folytatásban törte meg végleg a jól küzdő Drahos legénységet a listavezető, a harmadik etapban elől-hátul összeállt a hazaiak játéka, ami el is döntötte a találkozó érdemi részét, a záró felvonás már csak formalitás volt.

Legjobb dobók:

Veszprém: Pavlovic 21, Szabó P. 17/3, Madár 16/12, Kovács Á. 15/3, Völgyi 13

MEAFC: Lippai 29, Takács D. 13/9

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – Nyíregyháza Blue Sharks 80-111 (18-35, 22-36, 19-17, 21-23)

Egy percnyi esélyt sem adott a Bonyhádnak az ellenállhatatlanul kezdő Nyíregyháza, az első negyedben nem hibáztak kétpontos kísérletet, triplából is a helyére küldtek 12-ből ötöt, amihez csak asszisztálni tudott a házigazda tolnai alakulat. A Harmon (21/15 pont) és Bus (16/3 pont, 2 szerzett labda, 4 eladott labda) vezette vendégeknél így hamar a cserék is több játéklehetőséghez jutottak, az amúgy is alapembernek számító Czurán (16/3 pont) kívül Mokánszki (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) élt legjobban a kapott percekkel. A második félidő már kiegyenlítettebb csatát hozott, de az addigra 48 %-ra feljavított dobóforma nagy csodára nem volt elegendő a Tóth Gergely nélkül is majd 60 %-os pontossággal tüzelő nyírségiek ellen.

Bonyhád: Tömösváry 17/3, Dorogi 15/3, Somogyfoki Sz. 13, Pupp 11

Nyíregyháza: Harmon 21/15, Mokánszki 17/3, Bus 16/3, Czura 16/3, Sitku 11/9, Bazsó 10/3

OSE Lions – BKG-Príma SE 80-82 (20-16, 18-25, 22-13, 20-28)

Bravúros győzelmet aratott Oroszlányban az OSE-t üldöző BKG, az újonc, bár többször játszott hátrányban, egy pillanatig nem adta fel, és folyamatosan újabb és újabb taktikai fegyverekhez nyúlva sikerült a végjátékot behúznia. A Mohácsi (16/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) vezette hazai gárda remekül kezdte mindkét félidőt, előbb egy 11-2-es nyitánnyal, majd a harmadik negyedben kialakuló 6-8 pontos fórral őrizte előnyét, de a túloldal Berger (21/3 pont, 9 lepattanó, 9 kiharcolt fault, 9 gólpassz), valamint a Nagy testvérek (Botond: 20/18 pont, 4 gólpassz; Benedek: 14/9 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) játékával mindig tudott válaszolni. A hajrában is futottak egy 0-9-es etapot, amivel a maguk javára fordították a találkozót, és bár Abell próbálta menteni a menthetőt a hazai csapat javára, a BKG kosarasai higgadtak tudtak maradni, kosárra kosárral feleltek, így győzelemmel távozhattak az OSE katlanjából.

OSE: Mohácsi 16/9, Abell 14/3, Bán 12/12

BKG: Berger 21/3, Nagy Bo. 20/18, Nagy Be. 14/9

Budapesti Honvéd SE – MAFC 73-98 (16-31, 19-31, 20-16, 18-20)

A Szalay-Kováts-Fülöp trió nélkül pályára lépő Honvédnak nem volt sansza a bajnoki címre törő MAFC megállítására, vegyes védekezéssel próbálta feltartóztatni a mezőny egyik – ha nem a legjobb – légiósát, Eric Washingtont a fehér mezes együttes, de a villámléptű irányító ezúttal sem lassított (25/12 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 kiharcolt fault), ráadásul a társak is szépen felzárkóztak mellé. Már az első negyedben roppant éles volt távolról is Hencsey Tamás alakulata, Katona (17/15 pont, 4 gólpassz) és Lakits (17/9 pont) is futószalagon szállították a triplákat, mindemellett könnyelmű labdaeladásokba kergették a Honvéd játékosait. Apró fellángolásai voltak ugyan a házigazdáknak, de mindenre könnyedén válaszolt a MAFC, izgalommentesen abszolválva a fővárosi derbit.

Honvéd: Mucza 13/9, Martinez 11/3, Stefán 11, Horváth Á. 10

MAFC: Washington 25/12, Katona 17/15, Lakits 17/9, Csapai 10/3, Garamvölgyi 10

OMNIA Pub & Food Békés – BUDAFOK 85-100 (23-33, 22-22, 19-24, 21-21)

Nagy tempót diktált a Budafok a Békés otthonában, tudván, hogy vendéglátója leginkább a kezdőötösére támaszkodik, és be is jött Károly Máté taktikája. A lepattanóknál is domináló (26-37) sötét mezes gárda már az ötödik perc végére megugrott házigazdájától, és a tíz pont körüli előnyét szinte végig tolni tudta maga előtt a Lados (23/3 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 gólpassz), Varga (25/3 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda), Puszta (20/9 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 gólpassz) hármasfogat fémjelzete Budafok. Azért csak szinte, mert a harmadik negyedben összekapta magát az újfent rutinos triójára, Komára (29/3 pont, 6 lepattanó), Kertészre (18/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 eladott labda) és Krsticre (15/9 pont, 4 lepattanó) támaszkodó Békés, amivel megközelítette ugyan riválisát, de az a legjobbkor tudott újítani, és visszaállítva a megnyugtató differenciát, biztosan hozta le a mérkőzést.

Békés: Koma 29/3, Kertész 18/6, Krstic 15/9

Budafok: Varga D. 25/3, Lados 23/3, Puszta 20/9

PVSK-Kronosz Kiadó – Vasas Akadémia 75-83 (25-22, 15-24, 20-12, 15-25)

Nagyon fontos és értékes győzelmet aratott a Vasas gárdája Pécsett, a hullámzó negyedek csatájában végül a terheket jobban elosztó pasarétiek le tudták gyűrni a playoff erősségű PVSK-t. Mert, hogy Olasz (26 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) és Demeter (20/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 gólpassz) személyében két kiváló egyéni teljesítménnyel tartotta magát meccsben a hazai alakulat, de a fővárosiaknál hét játékos is nyolc és 16 pont között termelt, köztük a legeredményesebbnek bizonyuló Moravcsik tripla-dupla közeli (16/6 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz) performansszal vezette győzelemre csapatát.

PVSK: Olasz 26, Demeter 20/9

Vasas: Moravcsik 16/6, Andrássy 14/3, Katona 11/3

Nagykőrösi Sólymok KE – MTK Törökbálint 72-63 (22-11, 14-20, 14-16, 22-16)

A Nagykőröstől szokatlan módon 12 emberes rotációval próbálta fárasztani az MTK együttesét, akiket meg is zavart a Sólymok pörgősebb stílusa és nem tudták végig a saját játékukat játszani. Már az elején beragadtak a vendégek a Mácsai (15/3 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda), Lakosa (15/3 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 gólpassz) duó vezette hazaiakkal szemben, és bár többször is összekapták magukat Bihariék (19/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), a lepattanó csata elvesztése, az eladott labdák fényében szerzett kevés laszti (4 és 16), valamint a 35 %-os mezőnymutató kevés volt az üdvösséghez a kieső zóna szempontjából roppant fontos mérkőzésen.

Nagykőrös: Mácsai 15/3, Lakosa 15/3, Molnár M. 14/3

MTK: Bihari 19/3, Vámos 11/9

Zöld csoport

KTE-Duna Aszfalt – EKE Eger KOK 64-62 (16-23, 22-14, 17-16, 9-9)

Küzdelmes találkozót vívtak a felek Kecskeméten, a játék szépsége kevésbé dominált, hibát hibára halmozott mindkét együttes, amely főleg az egrieknek okozott nagy gondot a végjátékban. A Kucsera (15 pont, 10 lepattanó, 2 blokk), Plézer (16 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 eladott labda), Molnár (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault) trió vezérletével minimális előnyt tudott gyűjteni a pontszegény utolsó negyedre a házigazda, így a hevesieknek labdájuk is lehetett a mérkőzés megnyeréséhez. Ám hiába Varga (19 pont, 19 lepattanó) újabb domináns estéje, valamint Máté Balázs 21 pontja, az egriek mindkét triplakísérlete célt tévesztett a fordítás kapujában, így Váczi Péter legénysége sorozatban hatodik vereségét elszenvedve már a rájátszást érő utolsó helyért van csak versenyben, a Kecskemét pedig sikerével esélyt kapott, hogy elérje azt.

Kecskemét: Plézer 16, Kucsera 15, Molnár D. 14/6

Eger: Máté B. 21/9, Varga I. 19, Mészáros B. 13/6

Concordia Motax KC Pápa – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 103-82 (21-25, 29-20, 26-21, 27-16)

A pápai támadógépezet bedarálta a Győr együttesét, hét hazai játékos ért el ugyanis legalább 11 pontot, amivel az első negyedet leszámítva végig kézben tartották a mérkőzést. Murai (20 pont, 4 szerzett labda, 2 eladott labda, 9 gólpassz) volt a legkiegyensúlyozottabb a győztes félnél, de Sonyák (22/3 pont) is megszórta magát, míg a kisalföldieknél főleg a Rátvay testvérek (Tamás: 22/9 pont, 4 eladott labda; Balázs: 14 pont, 6 lepattanó) próbálták meccsben tartani társaikat. Nem mindenki tudott felnőni ehhez a feladathoz, több segítség akadt hazai oldalon a húzóembereknek és a 18 eladott labda sem segítette a vendégek dolgát.

Pápa: Sonyák 22/3, Murai 20, Cook 12/3, Grebenár 12, Horváth A. 11/9, Márton L. 11/9, Márton Á. 11/3

Győr: Rátvay T. 22/9, Rátvay B. 14, Geiger 11/6, Földesi 10/3

SMAFC – Salgótarjáni KSE 83-84 (18-27, 24-22, 17-11, 24-24)

Rendkívül hullámzó és fordulatos meccset húzott be a Joó, Boinitzer páros nélkül felálló Salgótarján Sopronban. A vendégek a tripla-dupláról két ponttal lemaradó Herendic (8 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 11 gólpassz), a 22 pontig jutó Hajdu, valamint a dupla-duplázó Csabák (12/9 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz) irányításával már 16 egységgel is vezettek a SMAFC otthonában, de Czukor (25 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 9 kiharcolt fault) vezérletével előbb a félidőre megfelezték a távolságot, majd a fordulást követően utol is érték nógrádi riválisukat. A végjáték is körömrágósan alakult, Füzi (22/15 pont, 4 lepattanó) tripláival magához ragadta a kezdeményezést a soproni alakulat, amire egy 0-6-s vendég roham érkezett, hogy az utolsó percre két pontos hazai vezetéssel forduljanak a felek. A 18-ig jutó Kovács Martin távolijával fordított a Salgótarján, amire Füzinek még volt két lehetősége is válaszolni, de mindkét kísérlete célt tévesztett, így nyert a Salgótarján.

SMAFC: Czukor 25, Füzi 22/15

Salgótarján: Hajdu 22, Kovács M. 18/6, Csabák 12/9

Újpest-MT – Vásárhelyi Kosársuli 85-46 (28-12, 16-15, 18-10, 23-9)

Óriási leolvadás az éllovas részéről Újpestnek, más szemszögből nézve lehengerlő teljesítmény az immár hatodik helyen tanyázó újonctól. Mind támadásban, mind védekezésben rá tudta kényszeríteni akaratát a Vásárhelyre a hazai legénység, jöttek az egyéni extrák is a két Surmann (Péter: 17/6 pont, 7 lepattanó; Gábor: 16/6 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda), Franczva (17 pont, 7 lepattanó, 7 kiharcolt fault) és Durasevic (14 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) részéről, a teljes csődöt mondó csongrádiak nem is volt esélyük egyetlen pillanatig sem a találkozón. Molnár (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault) pontjai jelentettek némi reménysugarat a második negyedben, de nem volt elég tűz ebben a Vásárhelyben, hogy megszorítsa a parádézó Újpestet. Újabb fiaskójával ismét nyílt lett a tabella első helyéért folyó küzdelem, három csapat is öt (Vásárhely, Baja, Kaszások) vereséggel áll az élen, míg a Salgótarján hat vesztett csatával üldözi őket.

Újpest: Surmann P. 17/6, Franczva 17, Surmann G. 16/6, Durasevic 14

Vásárhely: Molnár B. 16/3, Varga Z. 11/9

Alba Fehérvár – Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 62-92 (18-23, 14-22, 19-26, 11-21)

Több hiányzóval és némileg enerváltabb játékkal esélytelen volt hazai környezetben is a lubickoló Hillel (42 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) szemben az igazi magasmeber nélkül maradó Fehérvár, sima vereségbe is futottak bele Polsterék (23/15 pont, 3 eladott labda). A borsodiak légiósa mellett Kiss Balázs (16 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 gólpassz) is remekelt, főleg a festékből szórták meg nagyon az Albát, 54 pontot értek el innen, majdnem ez is elég lett volna a győzelemhez..

Fehérvár: Polster 23/15, Kuttor 10

Tiszaújváros: Hill 42, Kiss B. 16, Pongrácz 11/6, Kovács Z. 11/3

DEAC U23 – Óbudai Kaszások 77-78 (22-18, 20-22, 14-21, 21-17)

Rendkívül kiegyenlített és izgalmas csatával zárult a Zöld csoport hétvégi köre, a többre hivatott DEAC-nak nagyon kevés hiányzott, hogy elkapja a jó formában lévő Kaszásokat, de a végjátékban az óbudaiak voltak szerencsésebbek. Gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak végig a csapatok, az első félidőben inkább a debreceniek akarata érvényesült, a Kozák Márton (26/6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 4 gólpassz), Tóth Bence (26/12 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Omenaka Godwin (11 pont, 13 lepattanó) fémjelezte házigazdák főleg a lepattanók kontrollálásával tudtak előnyt szerezni, de a térfélcsere után fordult a játék képe. A Farkas (22/12 pont, 6 lepattanó), Takács (13 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Ondima (13/3 pont, 5 gólpassz) trió vette kezébe a vendégek játékát, és vezérletükkel a hajrára előnnyel is fordulhatott Saeed Armaghani legénysége. 76-78-nál büntetőkhöz juthatott a DEAC, de az amúgy jól játszó Kozák Márton csak az elsőt tudta érvényesíteni, a második kimaradt, a megszerzett lepattanóval pedig behúzta a meccset a Kaszások együttese.

DEAC: Tóth B. 26/12, Kozák M. 26/6, Omenaka 11

Kaszások: Farkas 22/12, Ondima 13/3, Takács A. 13

Fotó: oselions.hu