NB I/B: Sorozatban harmadszor is bukott a Veszprém

A Piros csoport hétközi fordulójában a Honvéd nyolcas, a Miskolc ötös és a TF-BP hármas győzelmi szériája is véget ért.

Piros csoport:

Budafoki KK - MEAFC-Miskolc 84 - 78 (15-12, 19-18, 15-21, 16-14, 19-13) - hosszabbítás után

A leginkább eseménydús derbi ez volt a hat közül, hiszen volt fordulatos és izgalmas küzdelem, hosszabbítás, dráma és sajnálatos sérülés is - olykor nem csak küzdelmes, de színvonalas játékkal fűszerezve. A hazaiak nagyon jól kezdtek a dupla duplázó és lábon tarthatatlan Lados Erik szemfüles megoldásaival, de aztán beindult a liga eddig legjobb játékosának bizonyuló Austin Thornton és a második etap közepétől sokáig inkább a vendégek irányították ezt a csatát - pláne a hazaiak "agyának", Puszta Dávidnak a szervezésben való limitálásával.

A hajrában hiába volt több esélye is az ötös diadalszériából érkező MEAFC-nak, se az amerikai légiós, sem pedig Kozák Márton nem tudta lezárni kossárral a csatát - jöhetett a hosszabbítás. Ott már az addigra Homoki Donátot egy csúnya fejsérüléssel elvesztő vendégeknek nem igazán volt esélyük, a védekezésben mindenhová odaérő és okos megoldásokkal operáló Siklós Olivér becserélése nyerő húzásnak tűnt a budafokiaknál, akik így elbírták az ihletetten játszó Kovács Soma és Varga Dániel kipontozódását is. A két, egyaránt a holtversenyes negyedik helyen álló gárda összecsapásából tehát a harcot idegekkel is jobban bíró Károly-alakulat jött ki győztesen, ezzel ők kerültek közelebb az élbolyhoz.

Kiemelendő teljesítmények:

Budafok: Kovács Soma (19 pont, 7/14 mezőnyből, 7 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 4 eladott labda - 21 VAL), Puszta Dávid (17 pont), Lados Erik (14 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz, 7 kiharcolt fault - 25 VAL), Varga Dániel (13 pont, 5/6 mezőnyből, 4 lepattanó, 4 kiharcolt fault), Horváth Márton (8 lepattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda, 4 eladott labda)

Miskolc: Austin Thornton (19 pont, 3/10 triplából, 19 lepattanó, 5 szerzett labda, 9 iharcolt fault, 6 eladott labda - 36 VAL), Kozák Bertalan (16 pont, 4 lepattanó), Takács Dániel (14 pont, 5 gólpassz, 6 kiharcolt fault), Kozák Márton (13 pont, 5/9 mezőnyből, 6 eladott labda), Lippai Szabolcs (12 pont, 6/11 mezőnyből, 6 lepattanó, 2 blokk)

MAFC - Budapesti Honvéd SE 90 - 67 (34-19, 23-21, 15-18, 18-9)

A várt izgalmak és fordulatok elmaradtak a két klubóriás csatájában, a MAFC gyakorlatilag onnantól, hogy kétszámjegyű előnybe került, majd elment 24 ponttal, nem engedte már vissza 10-en belülre a sorozatban nyolc győztes meccs után vesztő Honvédot. Noha voltak nagyon jó villámperiódusai a Puskás-legénységnek, keménységben és védekezésben, lepattanózásban (46-32), élességben nem tudta felvenni a kesztyűt a bajnokság papíron legjobb formában lévő alakulata.

A hazaiaknál a derbi elején a dupla duplázó Csapai Péter alley-oop zsákolásai élményszámba mentek, de a hajrá előtt a győzelmet biztossá tevő fiatal, Katona Bence triplaparádéja is talpra ugrasztotta a Gabányi László Sportcsarnok közönségét, a légiós Richmond pedig ezúttal jó vezérnek bizonyult a csapatát kiválóan mozgató Tóth Péterrel egyetemben - most minden klappolt Hencsey Tamás legénységénél, mely meg is előzte ezzel a sikerrel a Veszprémet és már második a tabellán.

MAFC: Ryan Richmond (22 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 6 kiharcolt fault - 30 VAL), Katona Bence (21 pont, 5/11 triplából - 21 VAL), Csapai Péter (11 pont, 10 lepattanó (ebből 5 támadó), 5 kiharcolt fault, 4 eladott labda), Tóth Péter (11 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda), Harazin Tamás (10 pont, 5/7 mezőnyből, 6 lepattanó, 3 szerzett labda)

Honvéd: Horváth Ákos (22 pont, 6/10 triplából, 5 lepattanó, 6 gólpassz - 28 VAL), Stefán Dávid (12 pont, 4 lepattanó), Bea Bence (7 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz)

Bajai Bácska - TF-BP 56 - 55 (17-12, 18-10, 14-17, 7-16)

A forduló legnagyobb meglepetése Baján történt meg, hiszen a legjobbját, Jakab Pétert egy, azóta híressé vált kiállítás utáni eltiltás miatt nélkülözni kényszerülő Bácska bizony célba ért az Ivosevvel eddig 3-ból 3-at nyerő és ilyen felállásban nagyon erősnek is tűnő TF-BP ellen. Noha a vendégeknek volt is dobásuk a győzelemért a hajrában, a múltkori fegyelmezetlensége után javító és vezérként teljesítő Pongó Martin, valamint a fiatal Goldring Bence támadásban, míg a Kővágó-Laska - Vukicsevics páros a palánk alatt és lepattanózásban hozott átlagon fölülit és hiába a 7-16-os utolsó negyed, kulcsmeccset nyert Cservék Csaba csapata és tartja magát rájátszás-helyen.

A vendégeknél most nagyon nagy hibaszázalékkal dolgozott a 3x3-as világsztár, továbbá Timkó Norbert is az első idei gyengébb teljesítményét nyújtotta megannyi kiemelkedő teljesítmény után, így egyszerűen nem volt elég pont a jó védekezés mellett a fővárosiakban egy idegenbeli sikerhez és újra negatív mérleggel állnak a képzeletbeli rájátszás-vonal alatt.

Baja: Pongó Martin (20 pont, 9/25 mezőnyből, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 kiharcolt fault - 21 VAL), Goldring Bence (15 pont, 7 lepattanó (ebből 4 támadó), 3 szerzett labda, 4 kiharcolt fault), Milos Vukicsevics (8 pont, 12 lepattanó), Kővágó-Laska Márk (9 lepattanó (ebből 5 támadó), 4 kiharcolt fault)

TF-BP: Tomiszlav Ivosev (20 pont, 9/25 mezőnyből, 21 lepattanó (ebből 5 támadó, 11 kiharcolt fault, 7 eladott labda - 31 VAL), Czura Attila (17 pont, 7 gólpassz)

Salgótarjáni KSE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 75 - 69 (21-12, 19-13, 11-19, 24-25)

A még mindig Mucza Tamás és Szabó Péter nélkül felálló veszprémiek nagyon rosszul kezdték ezt a derbit és hiába voltak képesek a fordításra kínkeserves nehézségek árán, végül ez túl sok energiájukba került és Boinitzerék behúzták ezt a derbit - javítva ezzel a Nyíregyháza elleni hazai vereséget követően.

A Mérész-legénység érezhetően gödörbe került, hiszen a húzóemberek közül többen is meccsek óta formán kívül játszanak, ezt pedig nem bírták el idegenben, az egyik "legerősebb" hazai csarnokban. A középmezőny hatalmas kavarodásában ezzel a sikerrel előre menekült az SKSE, míg a korábbi listavezető már csak harmadik helyen áll.

Salgótarján: Sömenek Martin (15 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 kiharcolt fault - 23 VAL), Boinitzer Dávid (14 pont, 7/11 mezőnyből, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Joel Nshimba (14 pont, 5/10 mezőnyből, 5 kiharcolt fault - 26 VAL), Berkics Bence (13 pont, 5/8 mezőnyből, 3/5 triplából), Dominik Herendic (8 pont, 5 lepattanó, 10 gólpassz, 6 kiharcolt fault, 4 eladott labda - 20 VAL)

Veszprém: Mike McCall (18 pont, 4/11 triplából), Völgyi Marcell (11 pont, 10 lepattanó (ebből 6 támadó), 8 kiharcolt fault), Kovács Ádám (7 pont, 11 lepattanó (ebből 6 támadó), 3 szerzett labda)

MTK-Elite Basket - Nagykőrösi Sólymok KE 87 - 80 (30-11, 16-29, 12-20, 29-20)

A Nagykőrös még több bravúrral elérhetné az alapszakasz második felében, hogy ne pályahátrányból kelljen kezdenie a play-outot, de a kettővel előtte álló MTK beéréséhez már csodaszerű menetelés kellene Lakosa Ákoséktól. Nagy hajrát indítottak a fordulás után, de a kintről hétszer is beköszönő fiatal, Farkas Dániel parádés dobóteljesítményével és a palánk alatt most is domináns Takács András remeklésével nem tudtak a végjátékban mit kezdeni és olyan egyéni teljesítményeket, illetve koncentrációt produkálni, amivel a jobb állapotban lévő és több extra teljesítményt felvonultató törökbálintiakat idegenben legyűrhették volna.

Törökbálint: Farkas Dániel (21 pont 7/9 triplából, 5 lepattanó - 27 VAL), Takács András (17 pont, 8/10 mezőnyből, 7 lepattanó, 4 kiharcolt fault - 27 VAL), Jakab Péter (15 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz, 4 szerzett labda, 7 kiharcolt fault - 25 VAL), Horváth Barnabás (17 pont, 4 lepattanó), Szatmári Zsombor (10 pont, 5/10 mezőnyből, 9 lepattanó)

Nagykőrös: Mácsai Károly (17 pont, 8/14 mezőnyből, 8 lepattanó (ebből 5 támadó) - 23 VAL), Fehér Péter (15 pont, 6/6 büntetőből, 6 kiharcolt fault), Molnár Miklós (14 pont, 5 gólpassz), Lakosa Ákos (10 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault)

HÜBNER-Nyíregyháza BS - Vasas Akadémia 83 - 67 (23-21, 21-23, 21-11, 18-12)

A félidőig szépen tartotta magát a második fordulóban Sitkuékat megverő Vasas Nyíregyházán, de a harmadik etapban realizálta a két csapat között rutinban meglévő különbséget a házigazda és újabb sikerével megerősítette első helyét a tabellán. Ezzel a vereséggel Faragó Péter tanítványai számára kisebb csoda lenne, ha el tudnának kerülni a play-outot jelentő helyekről, hiszen egyre nagyobb a szakadék köztük és még a rájátszásért harcolók közt.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy gólpasszok terén 31-10-re nyert a Siska-had, ami egészen elképesztő játékszintbeli különbségről árulkodik - ebből is látszik, hogy a vendéglátók az 1 assziszton tartott Moravcsik Áron levédekezésével mennyire el tudták venni a Vasas játékának élét a második félidőben.

Nyíregyháza: Bryton Hobbs (27 pont, 13/19 mezőnyből, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda - 29 VAL), Tóth Gergely (15 pont, 6/8mezőnyből, 2 blokk, 8 kiharcolt fault - 24 VAL), Bazsó Brúnó (11 pont, 4/7 mezőnyből, 13 lepattanó, 7 gólpassz, 5 szerzett labda, 4 blokk - 36 VAL), Bus Iván (11 pont, 4 lepattanó, 11 gólpassz - 20 VAL)

Vasas: Andrássy Géza (15 pont, 7/14 mezőnyből, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Sólyom Botond (13 pont, 3/5 triplából)

A Piros csoport állása és egyéni ranglistái IDE kattintva tekinthetők meg!