NBI/B: Pápai sikerrel indult a Zöld csoportos döntő

15-0-s utolsó három percének köszönhetően Óbudán nyert Kálmán László csapata, ezzel egy lépésre került a bajnoki címtől.

fotó: hunbasket.hu

NBI/B, Zöld csoport, döntő, 1. mérkőzés

Óbudai Kaszások KA - Conoil Motax KC Pápa 67-78 (20-16, 14-21, 20-14, 13-27)

Hullámzó mérkőzéssel indult a finálé, ugyan a Pápa kezdett jobban, de még az első negyeden belül válaszolt és át is vette a vezetést az Óbuda, majd a második játékrész a remekül védekező vendégeké lett, hogy a harmadikat hasonló módon elvigye a hazai együttes. A záró etapnak egálközeli állással mentek neki a felek, de ott elöl-hátul feljebb tudott még kapcsolni a Pápa, bebombázott több nagyon fontos triplát és megtörte az óbudai ellenállást és a legvégén fordítani tudott. 67-63 után Hódi, majd a következő játékból Erdei talált be kintről, ezzel már vezettek, azátn jött egy Koma-dupla, majd egy Murai-tripla, már az utolsó percben - ezzel igazából eldőlt a meccs, de a hátralévő időben még tovább növelte a különbséget a Pápa. Összességében így egy 15-0-s utolsó három percet futottak a vendégek, ennek köszönhetően elvitték az első meccset és karnyújtásnyira vannak a bajnoki címtől.

Az Óbuda legjobb dobói: Horváth M. 18, Puszta 15, Kovács B. 12/12
A Pápa legjobb dobói: Sonyák 16/6, Murai 15/9, Erdei 13/3