Az életben maradásért küzd a Wolves és a Hawks, jön a Cavs-Knicks harmadik meccse

A 3-0-ért lép pályára a Celtics és a Nuggets, az első kör egyik legígéretesebb párharcának tartott Knicks-Cavaliers párharca pedig 1-1-es állással költözik át New Yorkba. Ez vár ránk a soron következő rájátszásprogramban.

Atlanta Hawks – Boston Celtics 01:00


A csapatok párbaja a rájátszás egyik legsimább párharcának tűnik az eddig mutatott játék alapján, a Boston hozta a kötelezőt és mindkét hazai meccsét hozta a hetedik helyen a playoffba jutó Atlanta ellen. A kelták elsősorban remek védekezésükre alapozva szállították a győzelmeket, az első mérkőzésen száz pont alatt tartották Youngékat, a második találkozón pedig szintén alig engedték őket ennél feljebb – nem meglepő tehát, hogy az eddigiek alapján a Bostoné a legjobb védekezés a playoffban. Tatumék harapós védekezése elsősorban Trae Young játékát limitálja, a Hawks irányítója csak húsz pontot átlagol a párharcban pocsék (35-23-70) százalékokkal, ennél jóval többre lesz szükség tőle ahhoz, hogy csapata meccset tudjon nyerni. A Bostonnál természetesen Jayson Tatum gondoskodik a sikerekről, a vendégek sztárja 27 pontos átlagot hozott az elmúlt két mérkőzésen ráadásul teszi ezt hihetetlenül hatékonyan, mezőnyből és tripláról is 50%-kal dob, büntetőt pedig még egyáltalán nem hibázott, igaz, csak két rádobása volt. A Celtics meglepetésembere egyébként az a Derrick White, aki eszméletlenül hatékony a támadóoldalon, 62-55-89-es dobószázalékokkal az eddig lejátszott két találkozón 25 pontot átlagol, az ő jó játéka amellett, hogy nagyban segíti csapatát, plusz terheket vehet le a bostoni sztárokról is. Az esélyek természetesen egyértelműen a Boston mellett állnak, ahhoz, hogy a Hawks meccset tudjon nyerni, klasszis teljesítményekre lenne szükség Trae Youngtól és Clint Capelának is dominánsabbnak kellene lennie a palánkok alatt, ahogy tette azt a Heat elleni playin mérkőzésen, meglátjuk, hogy hazai pályán fel tudják-e szívni magukat, 0-3-ról már szinte lehetetlen küldetés lenne nemhogy a továbbjutás, de még a párharcba való visszajövetel is…

A párharc állása: 2-0 a Celtics javára.

 

New York Knicks – Cleveland Cavaliers 02:30


Harmadik mérkőzéséhez érkezik az egyik leginkább várt párharc is, a Knicks és a Cavs 1-1-es állással utazik Clevelandből New Yorkba. A Knicks annak ellenére, hogy legutóbb értékelhetetlen támadójátékkal kapott ki ellenfelétől, mégis örülhet, hiszen ellopott egy mérkőzést idegenben a Cavstől, ami elnézve azt, hogy a Cleveland mérlege negatív saját otthonától távol, még akár sokat is jelenthet a későbbiekben. A felek mindkét eddigi találkozója hozta a klasszikus rájátszás hangulatot, az első és a második mérkőzésen is a védekezés volt előtérben, az első meccsen a Cavs, a második találkozón a Knicks nem tudta átlépni a százpontos határt. A Cavs az elmúlt mérkőzésen javítani tudta az első meccsen bemutatott botlását, Darius Garland a vendégek élére állt és 32 ponttal segítette győzelemhez csapatát, melyhez tökéletesen asszisztált a 13 gólpasszig jutó Donovan Mitchell is. A Knicksnek az alig 37%-os mezőnymutató és a 24%-os triplázás betette a kaput, voltak közel harmincpontos hátárnyban is, Randle-ék csak 90 pontog jutottak, egyelőre erősen akadozik a támadójátékuk – ezt az első meccsen még remek védekezéssel ellensúlyozni tudták, legutóbb viszont nem volt ellenszer a Cavs hátvédpárosára. A Cleveland esetében érdekes jelenség, hogy nincsenek előre leosztott szerepek a Mitchell-Garland páros között, ha egyikük elsődleges pontszerzőként, akkor másikuk kiszolgálóként jeleskedik, a szerepek pedig folyton cserélődnek az aktuális forma alapján, ebből a szempontból megjósolhatatlan, hogy melyikük milyen téren fog csillogni a mérkőzésen. A túloldalon az elsődleges feladat a támadójáték stabilizálása, a két meccsen szerzett 191 pont nem túl kecsegtető a Knicks számára, a 40%-os dobóhatékonyságnál és 26%-os triplázásnál jóval többre lesz szükség ahhoz, hogy ebből második kör legyen, kíváncsian várjuk, hogy képes lesz-e javulni a továbbiakban a Randle és Bruson vezette New York-i támadójáték.

A párharc állása: 1-1.

 

Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets 03:30


Ez az idei rájátszás másik legsimábban alakuló párharca, a Denver azonnal az első mérkőzésen egy „statement-game”-mel jelezte a ligának, hogy az alapszakasz végén bemutatott leolvadás csak a fáradtságnak és a pihentetésnek volt köszönhető, a rájátszásban élesen kezdett Mike Malone csapata. A Wolves a második mérkőzésre azért már valamelyest képes volt feljavulni, ott már sikerült megszorongatniuk a nyugati elsőt, minden fontosabb mutatóban a Denverrel fej-fej mellett teljesítettek, de Karl-Anthony Towns csapnivaló dobóformája végül a győzelembe került, Anthony Edwards 41 pontja ellenére is 0-2-es hátrányba került az alapszakaszt nyolcadik helyen záró gárda. A Nuggetsnél Edwardsszal Jamal Murray 40 ponttal vette fel a versenyt, tripla-dupla közeli meccset zárt az első mérkőzésen kipontozódó Jokics is, de jól mozgott Gordon és Porter Jr. is, kollektív jó egyéni teljesítményekkel érték el a második győzelmüket. Az Wolves első meccsen bemutatott pocsék produkciója némiképp torzít a képen, de eddig a Nuggets támadójátéka a legjobb az idei rájátszásban, bár kicsi a minta, de az eddig mutatott jelek mindenképpen biztatóak a vendégek számára. A Wolves a Hawkshoz hasonlóan gyakorlatilag életéért küzd ezen a találkozón, ha hazai pályán sem sikerül győzelmet ünnepelniük, akkor már nagyon nehéz lesz visszajönniük a párharcba és az egyetlen céljuk a söprés elkerülése lehet. Ehhez nagy szükség lenne egy hatékony és termékeny KAT-ra, akinek 10 pontos átlagától és 63-as (?!) támadóhatékonyságától mérföldekkel többre és jobbra lenne szükség a párharcban, különösen, ha a túloldalon az elmúlt két év MVP-je áll a palánk, alatt kíváncsian várjuk, hogy megérkezik-e a rájátszásba a Minnesota centere...

A párharc állása: 2-0 a Nuggets javára.

 

A mérkőzésekhez élőképes stream itt található!

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus