Mócsánék ezúttal kikaptak

Az Idaho State hiába fordított Mócsán triplájával két perccel a vége előtt, kikapott az Eastern Washingtontól - Krivacsevics Márkó pályára lépett a Duquesne-nél.

Idaho State (13-14, 8-8) - Eastern Washington (16-13, 11-5) 69-74

Az első félidő első felében, 12-14 után lépett meg a vendég gárda egy 9-0-s rohammal (12-23) - 20 perc játék után 13 ponttal állt jobban az Eastern Washington (25-38). A fordulás után megpróbált mindent a Bengals, de 6-10 pont között mozgott sokáig a differencia. A végjátékban változott a helyzet - a hazai csapat folyamatosan közelítette a vendégeket, Mócsán triplája után már vezettek is két perccel a vége előtt (69-68), erre azonban rögtön válaszolt az ellenfél, és a hátralévő időben már csak az Eastern Washington talált a gyűrűbe (69-74).

Az Idaho State ezzel a vereséggel 8-8-as mutatóval rendelkezik a konferencián belül, ami a hatodik helyre jó a Big Sky-ban.

Mócsán Bálint ezúttal csereként lépett pályára, 26 percet kapott, ami alatt 4 pontot (0/2 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető), 4 pattanót, 2 blokkot, 1 eladott labdát és 3 személyi hibát jegyzett.

A mérkőzés összefoglalója Mócsán triplájával a legvégén:

A Duquesne is pályára lépett ma hajnalban, ők a Davidsontól 71-60-ra kaptak ki, Krivacsevics Márkó pedig 2 percet tölthetett a pályán, ami alatt 1 faultja volt. A Dukes ezzel a vereséggel 15-14-gyel áll a szezon során, és 6-10-es mérlege van a konferencián belül, amivel a 11. helyet foglalja el az Atlantic 10-en belül.