21 pontos győzelemmel mutatkozott be az ELTE-BEAC az egyetemi Európa-bajnokságon

Hétfőn megkezdődött a portugáliai Aveiróban az EUSA Kosárlabda Európa-bajnokság. A nyitó napon az ELTE-BEAC 62-41-re múlta felül az University of Aveiro gárdáját.

A hunbasket.hu összefoglalója:

Az ELTE-BEAC 7-0-val kezdte a találkozót, de ezt követően 10-10-nél egyenlített az Aveiro, majd a játékrész végére 13-12-nél a vezetést is átvették. 10 perc után is ezt az állást regisztrálhattuk. A második negyedben közel két és fél percet kellett várni az első találatra. Ezek portugál büntetők voltak. A mieink kosárcsendjét Galli-Hirling Borbála törte meg. 15-12 után a félidőt 12-2-vel zárta az ELTE-BEAC. A nagyszünetben így 23-17 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedet 7-1-es sorozattal indította a magyar csapat, amivel 30-18-ra módosult az állás. A portugálok nem adták fel és 33-26-nál még látótávolságba értek. Szerencsére ennél a 6-7 pontnál közelebb nem kerültek. Az utolsó 10 percnek a mieink 38-30-as vezetéséről futottak neki a felek. Itt nem telt el 40 másodperc és ismét 10 pontra nőtt a differencia.

A döntő futást végül 40-34 után vitte be az ELTE-BEAC. Egészen pontosan 10-0-val 50-34-re léptek el Földi Szandi tanítványai. Még öt és fél perc volt a találkozóból, de a magyar csapat már nem engedte ki a kezéből a sikert. Az utolsó percben egy triplából, ami a negyedik negyedben már a negyedik magyar hárompontos volt, növelte 20 egységre előnyét az ELTE-BEAC. A vége 62-41 lett.

A magyar csapatban Galli-Hirling Borbála 12, Benke Sára 11 pontot ért el. Folytatás szerdán a Lyon ellen.

University of Aveiro – ELTE-BEAC 41-62 (13-12, 4-11, 13-15, 11-24)