U16-os leány Eb: Az 5-8. helyért játszhat válogatottunk

Az izmiri U16-os leány Európa-bajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott 72-64-re alulmaradt Spanyolországgal szemben. A mieink így az 5-8. helyért játszhatnak a folytatásban.

FIBA U16 Women's European Championship 2023
Izmir, Mustafa Kemal Atatürk Karsiyaka Spor Salonu

MAGYARORSZÁG - SPANYOLORSZÁG 64-72 (17-19, 16-17, 15-24, 16-12)

Magyarország: Drahos 14/6, Völgyi 11/3, Sinka-Pálinkás, Halmágyi 4, Janzsó 9. Csere: Josepovits 12, Gréts, Poczkodi 9/3, Czirkos 2, Szauter 3/3, Szikszai.

Spanyolország: Cargol 12/9, Garcia 12/6, Iglesis 17, Urdiain 11/6, Okeke 13. Csere: Leon 4, Jurado 3/3, Salzmann, Dominguez, Diaz.

A Hunbasket beszámolója:

A keddi nyolcaddöntőben a magyar válogatott Csehországot, a spanyolok Izraelt győzték le. A mérkőzés elején két triplával a spanyolok igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést. Janzsó Alíz 2+1-es megoldása jelentette az első magyar pontokat. A különbség sokáig 3-4 egység környékén mozgott. A spanyolok 12-9 után 7-1-es sorozattal szakadtak el nagyobb arányban. Az első szakasz hajrájában a legjobbkor jött Szakszai Franciska triplája, majd Janzsó Alíz és Josepovits Kinga egy-egy duplája. Az első szakasz végére 19-17-re szépítettünk, amivel teljesen nyílttá tettük a mérkőzést és ez a folytatásról is végig elmondható. A második szakasz elején két percen át nem született mezőnykosár, mindössze egy spanyol büntető. Ezt a kosárcsendet Josepovits Kinga duplája törte meg, amivel 20-19-re módosult az eredmény. Fej-fej melletti kiélezett küzdelem bontakozott ki.

Nem sokat kellett várni és a második etap feléhez érkezve Halmágyi Kitti, illetve Drahos Leila révén 23-22-nél a vezetést is átvette válogatottunk. A fordításunk után keményítettek a spanyolok és 28-23-ra elszakadtak, de Drahos Leila gondoskodott arról, hogy tartsuk a lépést. A triplája 31-28-ra alakította az eredményt, majd Poczkodi Zsófia triplájával 31-31-nél egyenlítettünk. A félidő hajrájában a spanyolok kerültek kisebb lépéselőnybe, de a 36-33-as állás így is több, mint előremutató volt. Magyar oldalon Drahos Leila 8, Janzsó Alíz 7 pontnál járt. A 32 mezőnykísérletéből 13-at értékesített válogatottunk. A harmadik negyed elején Janzsó Alíz négy pontjával maradt látótávolságban a magyar csapat. Riválisunk két hárompontossal igyekezett új lendületet venni és ez sikerült is nekik.

A harmadik negyed második felében 50-41-re megugrottak a spanyolok, ami 12-4-es futás volt. Amikor pedig egy újabb triplájuk célt ért, 55-43-nál már 12 pont választotta el a feleket. Völgyi Lili hármasával igyekeztünk zárkózni, de erre is azonnal válaszolt ellenfelünk. Az utolsó 10 percnek 60-48-ról vágtunk neki. Spanyol büntető vezette fel ezt a szakaszt, a folytatás azonban a mieinknek sikerült jobban. Ahogy az első percekben, úgy ekkor sem roppant össze nagyobb hátrányban a csapatunk. 63-50 után Josepovits Kinga, Völgyi Lili és Poczkodi Zsófia 8-0-s futást vezetett. 63-58 ről fordultunk az utolsó öt percbe. Ennél az 5 pontnál közelebb nem került válogatottunk. Büntetőkből visszaállították a 7-8 pontos differenciát a spanyolok. A lányok tartását dicséri, hogy Drahos Leila hármasa után 66-61-nél ismét meglett a felzárkózás. Innen viszont újra megugrottak 72-63-ra a spanyolok és ezzel meg is nyerték a negyeddöntőt.

Remekül küzdött válogatottunk és mindent megtett a spanyol gárda ellen. Folytatás pénteken 13 órától a Finnország – Horvátország párharc vesztese ellen.