Kettős Közgáz-siker Nyíregyházán

Beindult a nagyüzem az egyetemi és főiskolai bajnokságban (MEFOB). A napokban a hölgyek is elkezdték a tavaszi szezont, Nyíregyházán például izgalmas meccsen a hajrában tudott fordítani a Közgáz

Női keleti csoport

Nyíregyházi FSE-Közgáz SC és DSE 59-62 (16-17, 18-15, 8-11, 17-19)

Nyíregyháza: Tatai 9/6, POPENKO 27, Soós 2, PÁLL 15/3, Gömze 6/3. Cs: Bene.
Közgáz: Dóka 9, Kocsák 4, GYIMESI 12, HOFFMANN 12, HEVESI 25.

Váltott vezetéssel fej-fej mellett haladtak a csapatok az első negyedben. Popenkót nem tudta tartani a Közgáz, a vendégeknél jobban megoszlottak a terhek. A második negyed elején Hevesi és Hoffmann találataival pár ponttal megugrott a Közgáz. A félidő hajrájában aztán csapatként működött a hazai együttes, Gömze majd Páll is beemelt egy-egy triplát, így a szünetben 2 pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyed a harcról, a küzdelemről szólt, a kemény védekezés mellett azért fáradtak is a játékosok, kevés pont született,  továbbra sem eresztették egymást a felek, ekkor 1 ponttal a Közgáz vezetett.

A befejező 10 perc Hoffmann kosarával kezdődött, utána azonban Tatai két nyíregyházi akciót is triplával fejezett be - ismét fordult a kocka. E két találat erőt adott a hazaiaknak, akik a 36. percben 5 ponttal, 56-51-re elléptek. Előnyüket a 39. percig tartották, ám 59-55-ös hazai vezetést követően az utolsó 2 minutum a vendég fővárosiaké volt, akik Gyimesi vezérletével egy 7-0-s rohammal és 3 pontos győzelemmel zárták az izgalmas, fordulatos találkozót.

Női nyugati csoport

PE-Petőfi SE - Szombathelyi Egyetemi SE 41-104 (7-24, 11-29, 6-27, 17-24)

Pannon Egyetem: STIER 17, Nándori 3, Kacskó 6/6, Krámli 9,  Vass, Cs: Toman 6, Galambosi, Takács, Balogh, Búzási.

Szombathely: TÓTH 17, HANDLER 13/3, GUSZTAFIK 42, USZKAI 14, Vidóczki 9/3. Cs: Honzik-Tóth 4, Gősi 5, Kovács L.

A vendég szombathelyiek lényegében már az első negyedben eldöntötték a találkozó sorsát. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, az első 30 percben a Gusztafik vezette szombathelyiek óriási fölényben játszottak. A befejező negyedben kicsit oldódott a görcs, a feszültség a hazai játékosokban, időnként már a veszprémi lányok is bemutattak szép dolgokat, ez a játékrész kiegyenlített játékot hozott, de a mérkőzés már jóval hamarabb eldőlt.

PTE-PEAC- UNI- Győr 59-40 (14-8, 14-15, 18-7, 13-10)

PEAC: Kovács P. 7/3, Ignácz 4, ORBÁN 12/3, Végh P. 6, KÉSŐI 12. Cs:  Gaál D. 2,     RAUS B. 8/6,   Baka Zs. 6/3, Priol K. 2,  Fülöp A., Varga A., Molnár F.

Győr: Lumniczer N. 4,   Erős Cs. 6/3  FEKETE F. 18,  Jakabovics D. 2, Kiss Cs. 2. Cs: Sipos T. 6, Papp R. 2 Májusi E.

A küzdelmes első negyed hajrájában a keményen védekező győri csapattal szemben pár ponttal megugrott a címvédő pécsi csapat. A második szakaszban aztán Fekete vezérletével lényegesen hatékonyabb, pontosabb lett a vendégek támadójátéka, nemhogy tartották a lépést a bajnokkal, hanem megnyerve a negyedet 5 pontra fel is zárkóztak.

A harmadik negyedben aztán döntő rohamra szánta el magát a PEAC. Orbán és Késői vezérletével ekkor címvédőhöz méltó játékot bemutatva el is döntötték a mérkőzést a  hazaiak, akik tovább őrzik veretlenségüket.

Férfi keleti csoport

Nyíregyházi Főiskola - Közgáz SC és DSE 64-74 (23-26, 14-13, 17-21, 10-14)
Nyíregyháza, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

Nyíregyháza: OLÁH 14, Szondy K. 4, Gáspár 4, Szondy Á. 8, FARKASINSZKI 34. Cs:  Soltész, Dézsi, Földesi.

Közgáz: SZÉCSÉNYI 24/18, SZALAY 12/6, KORZITSKA 12/6, Kardos 8, Dinnyés 7. Cs: Nagy D. 2, Losonczi 6. Tóth Sz., Nagy Z., Fábián, Orbán 2.

Már az első negyedben kiderült, hogy az erőiket a palánk alá koncentráló hazaiaknak a triplákkal operáló fővárosi "nehéztüzérséggel" kell megküzdeniük. A Közgáz az első negyedben 5 triplát dobott, de a Farkasinszki vezette Nyíregyháza tapadt a vendég együttesre. A második negyedben kevesebb volt a pont, jóval több a harc, a küzdelem.
Térfélcsere után ismét beesett néhány fővárosi hármas. A negyed közepén egy 10-0-s futást bemutatva el is lépett 12 ponttal a Közgáz. A hazaiaknál azonban az elnyűhetetlen Farkasinszki segítőtársra talált Oláh személyében, kettejük remeklése révén a negyedet egy 10-4-es rohammal befejezve szorossá tette a meccset a Nyíregyháza. Sőt, a záró szakasz elején Farkasinszki újabb találataival egyetlen triplányira került ellenfelétől a hazai csapat. Érkezett is két tripla, azonban nem nyíregyházi részről, hanem a Közgáz az egész meccsen remek dobóformát mutató irányítójától, Szécsényitől, s e két demoralizáló távoli találattal a fővárosiak egy élvezetes, fordulatos, remek egyéni teljesítményeket hozó találkozón végképp megtörték a jól küzdő vendéglátó együttes ellenállását.

NKE SE - USC Szeged 63-83 (11-28,15-22,11-18,26-25)
Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

NKE SE: BALLA S. 26/12, SZILÁGYI L. 16, Szakács Á. 9, Steier K. 6, Bozó 3/3. Cs: Szűcs G. 2, Szilágyi D. 1.

Szeged:  FELLEGI 18/12, GYURISKÓ 17, Masa 6/3, Rozs 9, SZŐKE B. 16. Cs:  Zab 6, Horváth R. 6, Gardi 3/3, Liszkai 2.

A megilletődötten kezdő hazaiakkal szemben a Szeged lendületes, gyors és pontos játékkal és jó dobóformával már az első negyedben jelentős előnyre tett szert. A Fellegi és Gyuriskó vezette Tisza-partiak a folytatásban fokozatosan tovább növelték előnyüket, bár időnként a hazaiak is mutattak be ügyes dolgokat.

A záró tét és védekezés nélküli hatalmas dobópárbajt hozott, s ebben a Balla és Szilágyi L. vezette hazaiak jobbaknak bizonyultak - a mérkőzést azonban a vendég szegediek már jóval korábban eldöntötték a maguk javára.

Férfi nyugati csoport

Szombathelyi ESE - GYŐR SZOL Széchenyi Egyetem 86-63 (14-26, 25-9, 23-15, 24-13)

Szombathely: TÓTH D. 9, SIMON B. 12., FÖLDESI  Á. 20/6, Karagity M. 8,     FÖLDESI M. 19/6,

Cs: ZSEBE Á. 6, SZABÓ B. 12, Horváth B. -, Kercsmár D. -, Koszogovits M. -,

Edző: Kéri Péter

Győr: Sipos Á. 7/3, KÁLI SZ. 12/6, Gáll D. 11/3, PAPP B. 15/3, Péterfai R. 4,

Cs: Erdész D. 7, Kovács T. - , Hlinyánszki G. -, Palavics B. 5, Oláh. 2,

Edző: Csaplár-Nagy Ervin

A két csapat győri mérkőzése nagy izgalmakat hozott így jó kis csatára volt kilátás. A hazaiak helyzetét nehezítette, hogy 3 játékosuk is hiányzott egyetemi sítábor miatt. Jó iramban kezdődött a mérkőzés és felváltva estek a kosarak az első öt percben. Ekkor azonban egy 10:0-ás rohammal állva hagyta a Győr a SZOESE-t. Egy időkéréssel sikerült felrázni Kéri Péternek csapatatát. A szombathelyiek egy mozgékony zónára váltottak és ezzel megtörték az ellenfél lendületét.

A szombathelyi zóna a második negyedben is remekül működött, a hazaiak ebben a játékrészben mindössze 9 pontot engedtek a győri csapatnak. Földesi M. tripláival zárkózott fel a negyed elején a SZOESE és a félidő végén remek csapatjátékkal és védekezéssel 39-35-re át is vette a vezetést.

Szünet után egy ideig felváltva estek a kosarak. Szépen lassan növelte előnyét az ekkor ellenfelénél valamivel pontosabban kosarazó hazai gárda. Az utolsó játékrészre 12 pontos szombathelyi vezetéssel fordultak a csapatok.

A negyedik negyedre felőrölte a győri együttes ellenállását a SZOESE, A hajrában a hazaiak szakvezetője minden játékosának tudott játéklehetőséget adni. Végül magabiztos 23 pontos győzelmet aratott a hazai csapat.

A SZOESE nevében is mielőbbi felépülést kívánunk a győri csapat mérkőzésen bokasérülést szenvedett korábbi szombathelyi játékosnak Péterfai Richárdnak.