NCAA-s magyarjaink: Kevés sikerélmény

Nem volt túl sikeres az elmúlt hetük az Egyesült Államok egyetemi bajnokságában kosarazó ifjú honfitársnőinknek

Egy hete két győzelemről számolhattunk be a Balla nővérek kapcsán. Sajnos a múlt hét korántsem sikerült ennyire jól a két nővér csapatának, az ORU együttesének, mindkétszer kikapott.

A Stephen F. Austintól 72-52-re elszenvedett vereség alkalmával Bernadett faultproblémák miatt mindössze 15 percet játszott. Dobott 4 pontot (2/6 dupla), leszedett 4 lepattanót s volt 2 eladott labdája.

Dorottya 12 percet játszott, pontot nem dobott, volt 3 sikertelen dupla és 2 pontatlan triplakísérlete. 2 lepattanót és 1 labdát szerzett.

A Northwestern State együttesétől 71-49-re kaptak ki Balláék. Ezen a mérkőzésen mindkettejüknek jobban ment, mint az előzőn. Bernadett 30 percet játszott s 5/8-as dupla mutatóval 10 pontig jutott. Volt emellett 5 lepattanója, 4 eladott labdája és 1 blokkja. Dorottya a maga 9 játékperce alatt 5/3 pontig jutott, dupla és tripla mutatója egyaránt 1/2 volt. Statisztikai lapján még 1 eladott labda olvasható.

A FIU - Hegedűs Janka és Lábady Zsófi együttese 67-65-re kikapott a Louisana Tech csapatától. A két magyar lány közül ezúttal ismét csupán Zsófi játszott, méghozzá 33 percet. 0/1-es dupla és 1/4-es tripla mutatóval 3/3 ponttal fejezte be a mérkőzést, leszedett 5 lepattanót, volt 2-2 gólpassza és eladott, valamint 1-1 blokkja és szerzett labdája.

A Duquesne - Szamosi Amadea és Szécsi Orsi csapata a 2014 Atlantic Championship sorozatban Richmondban előbb 61-53-ra legyőzte a Rhode Island együttesét, majd  Fordhamtől 45-41-re kikapott.

Előbbi mérkőzésen Orsi 33 percet játszva 3/7-es dupla és 0/1-es tripla mutatóval 6 pontig jutott. Leszedett 9 (4 támadó) lepattanót, volt 5 eladott és 2 szerzett labdája, valamint 1-1 blokkja és gólpassz. A Fordham elleni mérkőzésen Orsi 1/6-os dupla és 0/2-es tripla mutatóval 2 ponttal zárt. Leszedett 7 (védő) pattanót, volt 1-1 szerzett és eladott labdája. 26 percet játszott.

Hosszabb idő után Szabó Fanni a Brown elleni 46-43-as vereség alkalmával ismét csapata legjobb dobója lett, pedig csereként csupán 20 percet játszott. Ezalatt 1/2-es dupla és 3/7-es tripla mutatóval 11/9 pontot dobott. Leszedett 4 (védő) lepattanót, volt 1 gólpassza s 2 eladott labdája. A Yale ellen 57-41-re elveszített találkozón szintén csereként beállva 29 percet töltött a pályán. 2/7-es dupla, 1/7-es tripla és 2/2-es büntető mutatóval 9/3 ponttal fejezte be a meccset. Volt 2 lepattanója, 4 labdát eladott, s emellett volt 1-1 gólpassza, blokkja és szerzett labdája.

Csutorás Fanni főszerepet játszott az Region XI. azaz a 11-es régió bajnoka címért játszott meccset az Iowa Western Reivers 80-62-es sikerében, ugyanis a győzelemből, csapata második legeredményesebb játékosaként 17 ponttal vette ki részét. A következő, az országos "főtáblára" jutásért játszott meccsen a csapat 67-53-ra kikapott a hangzatos nevű Roadrunners of State Fair Community Colleg-től. Ezen a meccsen Fanni nevét nem találtuk csapata legjobb dobói között.