A Debrecen 3-1-gyel hozta le az U15-ös EYBL tornát

Az EYBL Közép-európai régiójának U15-ös korosztályában fordulót rendeztek a hétvégén Debrecenben - a házigazda 3-1-gyel, a másik magyar együttes, a Sopron 1-3-mal zárta a háromnapos kört.

Az elmúlt hétvégén U15-ös fordulót rendeztek Debrecenben, az EYBL Közép-európai részlegének A-csoportjában.

A Sopron azzal a szerb KK Mladost Zemunnal kezdett, amely a csoport legerősebb csapatának bizonyult a három nap alapján (4-0), így Bella Ádám 20 pontos, 6 pattanós (8 eladott labda) teljesítménye ellenére is nagyarányú vereséget szenvedtek (41-96). A házigazda Debrecen a szlovák MBA Prievidzával nyitott, és a 37 pontos, 16 pattanós, brutális dupla-dupláig jutó Neuwirth Bence vezetésével győztek is majdnem 20 ponttal (72-54). A Sopron ezt követően egy másik szlovák csapat a B4SA Inter Bratislava ellen lépett pályára - ezúttal is Bella Ádám volt az egyik legjobb (24 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz), ő és Tabajdi Tege (23 pont, 9 pattanó) voltak a vezérek a nagyon szoros kiegyenlített meccsen aratott győzelemben (79-75).

A második napon 1-1 mérkőzést vívott mindkét gárda. A Sopron a cseh NH Ostrava Flames ellen újabb vereséget könyvelhetett el (46-108) - ezúttal Schöll Richárd volt a legeredményesebb (11 pont, 9 pattanó), Tabajdi Tege pedig a leghasznosabb (8 pont, 9 pattanó). A Debrecen a Sopront az első napon legyőző Mladost Zenummal csapott össze, és igazából a harmadik negyednek köszönhetően kaptak ki, a másik három felvonás egál környéki lett (53-67) - a legjobb ezúttal is Neuwirth Bence lett (24 pont, 15 pattanó, 4 szerzett labda), de dupla-duplázott Nemes Ákos is (12 pont, 11 pattanó).

Vasárnap a Debrecen a szlovák Garamszentkereszt csapatával mérkőzött meg, és kiegyenlített első három játékrész után a negyedik negyedet nagyon megnyerték (56-77) - megint Neuwirth Bence (30 pont, 16 pattanó, 6 eladott labda, 4 szerzett labda) és Nemes Ákos (19 pont, 15 pattanó) voltak a legjobbak. A Sopron a francia MMM Kremlin Bicetre alakulatával csapott össze ezután, és egészen az utolsó negyedig vezetett a magyar csapat - az utolsó 10 percet 11 ponttal nyerte a gall együttes, így nyertek végül hárommal (73-76). A legjobb ezúttal Gászner Flórián volt a Sopronnál (27 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda, 7 eladott labda), mellette Schöll Richárd (16 pont) és Bella Ádám (13 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) érték még el a 10 pontos határt. A Debrecen is a franciákkal zárt a forduló utolsó meccsén, ők azonban kiütéses győzelmet arattak (103-37) a Neuwirth Bence (18 pont, 14 pattanó, 4 szerzett labda), Stupek Ádám (13 pont, 9 pattanó, 3 gólpassz, 7 szerzett labda), Nemes Ákos (22 pont, 5 gólpassz), Varga Máté (18 pont, 3-3 pattanó és gólpassz, 7 szerzett labda) négyes vezetésével.

Az összes meccset visszanézhetitek a Sportopus youtube-csatornáján, ezen a linken.

A következő fordulóra Sopronban kerül sor január 20. és 22. között, ott ki is alakul a csoport végeredménye, miután mindenki játszik majd mindenkivel.