Alba-Vasas döntő lesz az U16-os fiúknál

A székesfehérváriak a záró 10 percben biztosították be győzelmüket a Szombathelyi SI KA ellen, a Vasas pedig az első negyed után átvette az irányítást a Honvéd elleni elődöntőn.

A hunbasket.hu beszámolója a mai napról:

Ma rendezték a fiú kadett országos bajnokságban a keresztjátékot.

Az 5-8. helyért rendezett mérkőzések közül az elsőn a házigazda Szolnok és az Alba ellen tegnap épphogy vereséget szenvedő Debrecen csapott össze. A 37. percre még egállal fordultak a csapatok, ám ezt követően egy 6-0-val megléptek a hajdúságiak, és végül nyertek is (68-61). A győztesnél Neuwirth Bence megint kiemelkedett (20 pont, 18 pattanó, 4-4 gólpassz és blokk), de Somi Miklós (20 pont, 4 pattanó) és Kalassai Martin (12 pont, 6 pattanó) is hasznosan kosaraztak, míg a hazaiaknál Csornai Csaba (13 pont, 18 pattanó), Csornai Bence (16 pont, 8 pattanó) és Abraham Arabo (6 pont, 9 pattanó) voltak a legjobbak. A másik 5-8. helyért rendezett keresztjáték-találkozón három negyed után úgy tűnt, hogy a MAFC simán veri a Kiss Lenke KS-t, 21 pont volt előbbi előnye (69-48), az utolsó percben viszont támadhatott a Kiss Lenke az egyenlítésért. Eladott labda lett a vége, így győzött a több lábon álló, leginkább Szombati Tamás (22 pont, 7 pattanó) vezette MAFC - a túloldalon a Mikes Bence (12 pont, 9 pattanó, 8 gólpassz), Gaál Bence (15 pont, 9 pattanó), Pap Dániel (21 pont, 9 pattanó), Borsodi Máté József (11 pont, 4 pattanó) négyes volt a legjobb.

Az első elődöntőben a nagy esélyes Alba Fehérvár együttese három negyed után 15 ponttal vezetett a Szombathelyi SI KA ellen, a záró 10 perc során pedig mindössze 8 pontot kapott, így végül egész simán nyert (75-51). Az EYBL szuperdöntőjét is megjáró székesfehérváriaknál a Sodiq Seyi Awogbemi (18 pont, 17 pattanó), Kass Balázs (13, pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda), Kovács Ákos Bence (14 pont, 9 pattanó) trió vitte a prímet, míg a szombathelyieknél Kenéz Csaba (11 pont) és Sövegjártó Ábel György (5-5 pont és pattanó) voltak a leghasznosabbak, Rédei Péter (15 pont, 4 pattanó) pedig a legeredményesebb. A második elődöntőben jobban kezdett a Honvéd, az első 10 perc után 5 ponttal vezetett, ám a második negyedtől kezdve elkezdte átvenni a mérkőzés irányítását a Vasas. A harmadik negyedben fordított is a Kiss Kolos (23 pont, 4 pattanó) és Radics Gerzson (23 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz) vezette pasaréti gárda, a záró felvonás során pedig már nem veszélyeztette semmi a Vasas sikerét, 11 ponttal győzött végül Sárosi Bulcsú alakulata (81-70). A Honvéd legjobbja ezúttal Kármán Domonkos volt (22 pont, 12 pattanó).