Az Alba Fehérvár a fiú kadett bajnok

A szezon során 33 meccséből 33-at megnyerő Alba Fehérvár nyerte tegnap a fiú kadett országos döntőt - az ezüstérmes a döntőben egy negyed után még vezető MAFC lett, a harmadik helyen pedig a bronzmeccsen a Vasast hosszabbítás után legyőző Szolnok gárdája végzett.

A hetedik helyért vívott találkozón az első félidőben még szorosan alakult, de a fordulás a főként Verasztó Péter (26 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda) vezette Szombathelyi Sportiskola sokkal jobban játszott a Pécsnél, 41-14-re nyerték a második 20 percet, így végül kerek 30 ponttal győztek (80-50). A mecsekaljaiaknál Váits Olivér (24 pont, 11 pattanó, 12 kiharcolt fault) mellé ezúttal nem nagyon tudtak felnőni a többiek. Az ötödik helyért rendezett összecsapást sokkal jobban indította a ZTE, 20-11-re is vezettek a Budapesti Honvéd ellen, de ennek és a második negyednek is jobban bírta a végét a Valerio Bodon Vincent (35 pont, 10 pattanó, 6-6 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz, 8 kiharcolt fault) és Kopácsi Ákos (24 pont, 5 gólpassz) vezette fővárosi alakulat. A félideji 9 pontos előnyből 15-öt csináltak a Honvéd játékosai a harmadik negyed végére, így a végén nem kellett izgulniuk, ők nyertek (85-96). A zalaegerszegieknél a Kovács Benedek Máté (19 pont, 12 pattanó), Simó Bence (24 pont, 5 pattanó, 7 szerzett labda), Kovács Kristóf (22 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) trió vitte a prímet.

A bronzmeccsen rettentesen kevés pont esett, így olyan nagy különbségek sem tudtak kialakulni - az első negyed után 5 ponttal állt jobban a Vasas, és bár az első 20 perc során csak 20 pontot dobtak, a Szolnok pedig át is vette a vezetést a második felvonás közepén, a félidőben így is a pasarétiek álltak jobban (18-20). A fordulás is jobban kezdett a Pallai Tamás (25 pont, 5 pattanó, 9 kiharcolt fault), Gilszki Erik (8 pont, 15 pattanó), Orbán Bendegúz (10 pont, 6 pattanó) és Várbíró Gergő (6 pont, 8 pattanó) vezette Tisza-parti alakulat, de a Vasas Radics Gerzson (15 pont, 10 pattanó), Vadász Adorján (11 pont, 13 pattanó) és Bartha Ákos (10 pont, 6 pattanó) vezetésével fordított, meglépett 5 ponttal, és sokáig vezetett ezután. A rendes játékidő végén azonban kihagytak pár büntetőt, Pallai kétszer is egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás (46-46), amelyben már egyértelműen a szolnokiak akarat érvényesült. Megléptek 9 ponttal is, ami a meccs messze legnagyobb különbsége volt (55-46), és bár a Vasas még visszajött 3 pontra a vége előtt egy perccel, Orbán hármasa és Pallai két büntetője zárta a meccset (60-52), így a Szolnok lett a harmadik.

A fináléban toronymagas favorit volt a házigazda Alba fehérvár, miután az összes idei mérkőzését megnyerte, és az országos döntőn sem tudta őket megszorítani senki. Az első negyed után azonban a Limpek Balázs (8 pont, 8 pattanó, 6 eladott labda), Vantal András (12 pont), Pfandler Bence (13 pont, 8 pattanó) és Kis Balázs Barnabás (8 pont, 11 pattanó) vezette MAFC vezetett még (21-18), ami óriási szó volt az Alba eddigi szereplését látva - még akkor is, ha ezúttal Sodiq Seyi Awogbemi nem lépett pályára Peresztegi Nagy Ákos csapatában. Ezután feljebb kapcsolt védekezésben a vendéglátó, 11 pontot kaptak a következő 20 perc során, így az utolsó felvonás előtt lényegében eldőlt a meccs (32-59). Hiába engedett ki a végére a Balsay Ádám (12 pont, 6 pattanó, 9 kiharcolt fault), Lukács Norbert (16 pont, 6 pattanó), Somlai-Kiss Máté (23 pont, 5 kiharcolt fault), Kuttor Gergő (7 pont, 9 pattanó) és Nagy Zsombor (7 pont, 8 pattanó) vezette favorit, így is simán nyerték végül a finálét (57-71) és az aranyérmet.