Fontos meccset nyert a Kecskemét a Sopron ellen

A lányok U14-es korosztályában, tehát a serdülőknél ezen a hétvégén rendezik az országos döntőt Miskolcon - az első napon a Vasas két győzelmet aratott, a Kecskemét és a BEAC-Újbuda pedig szoros találkozókat nyertek meg.

Az A-csoport első meccsén a kadett korosztály bajnoka, a Csata DSE simán győzte le a Török Flóris - Törekvés SE-t, nem nagyon volt egy súlycsoportban a két csapat a találkozó folyamán. A másik összecsapás sokkal szorosabb és változatosabb volt. A BEAC-Újbuda az első félidőben 16 pontos előnyt szerzett magának, de a harmadik negyedbe belealudtak, 20-8-ra nyerte ezt a felvonást az Atomerőmű KSC Szekszárd a 26 pontos Liszkai Rebeka vezetésével. A záró 10 percben aztán rendezte sorait a fővárosi alakulat, így győzelemmel kezdték a miskolci országos döntőt.

A-csoport

Csata DSE - Török Flóris - Törekvés SE/A 94-41 (25-8, 17-11, 26-13, 26-9)
Legjobb dobók: Angyal 21/3, Horváth 13, Farkas 12, ill. Altmann 9, Sváb 9.

Atomerőmű KSC Szekszárd - BEAC-Újbuda KA/A 60-68 (12-17, 14-25, 20-8, 14-18)
Legjobb dobók: Liszkai 26/3, Renczes 13, ill. Nagyi 14, Várszegi 10, Galántai 9/3.

A B-csoportban a Vasas kezdett a legjobban, ők két tükörsima győzelmet arattak - a 23 pontja mellett 19 pattanót is begyűjtő Varga Alíz vezetésével 42 ponttal győzték le a DVTK-t úgy, hogy már a félidőben 36 egységgel álltak jobban, a nap utolsó találkozóján pedig a Kecskemétet múlták felül egy 30-assal úgy, hogy az utolsó negyedet még el is vesztették. A Vasas elleni meccs után a DVTK a Sopronnal játszott, és a Hűség Városából érkező lányok is 39 ponttal bizonyultak jobbnak náluk - hozzá kell tenni, hogy a DTVK-ból Kiss Angelika bokasérülést szenvedett a Vasas ellen, így ezen a találkozón már nem játszhatott.

A csoport első meccse volt azonban a legszorosabb, és könnyen lehet, hogy sorsdöntő is a továbbjutás szempontjából. A Sopron és a Kecskemét három negyedig fej-fej mellett haladt egymással, a negyedik játékrészben azonban a Schlégl Odett (18 pont, 12 pattanó), Révész Luca (13 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda, 5 blokk) és Bakos Blanka (15 pont) vezette kecskemétiek megléptek ellenfelüktől, gyakorlatilag végig kezükben tartották a végjátékot, így győzték le ellenfelüket.

Azért fontos ez, mert ha az utolsó napon a DVTK-t is két vállra fektetik, jó eséllyel bejutnak az elődöntőbe is, hiszen a Sopron az eddig nagyon magabiztos Vasassal találkozik majd. Ha a DVTK és a Vasas nyernek, akkor a 2-3-4. helyen lesz holtverseny, ha pedig a Kecskemét és a Sopron, akkor az 1-2-3. helyen - minden más esetben egyértelmű lesz az első két hely sorsa.

B-csoport

Soproni Darazsak Akadémia/A - Kecskeméti KA/A 50-60 (14-12, 10-12, 14-15, 12-21)
Legjobb dobók: Varga 14, Karácsony 10, Gyöngyösi 10, ill. Schlégl 18, Bakos 15/9, Révész 13.

Vasas Akadémia/A - DVTK-ÉLKSK 90-48 (23-7, 33-13, 12-8, 22-20)
Legjobb dobók: Varga 23, Tóth 12, Dombai 10, Budácsik 10, ill. Juhász 10, Kecskés 10.

Soproni Darazsak Akadémia/A - DVTK-ÉLKSK 81-42 (21-14, 17-6, 14-9, 29-13)
Legjobb dobók: Cser 16, Karácson 14, Varga 9, ill. Kecskés 12, Juhász 10, Szegeczki 9.

Kecskeméti KA/A - Vasas Akadémia/A 37-67 (4-17, 5-22, 12-22, 16-6)
Legjobb dobók: Schlégl 10, Révész 7, Kurtz 7, ill. Tóth 14, Budácsik 12, Varga 10.