Pécs-Vasas döntőt rendeznek a junior fiúknál

Ma délután lejátszották a két elődöntőt is a juniorok országos döntőjében - a fináléban a Körmendet verő Pécs és a Vasas találkoznak majd.

Az 5-8. helyekért rendezett keresztjáték első meccsén a Szombathely simán győzött 85-61-re a 28 pontos Durázi Krisztofer vezetésével a Sopron ellen - már a második és harmadik negyedben eldöntötte a találkozót a SZOKA. A másik összecsapás jóval szorosabban alakult a Szolnok és a házigazda Honvéd között. A hazaiak valamivel jobban kezdtek az első félidőben, de a harmadik negyedben fordított az Olaj, és hosszabbítás lett a vége - ezt nyerte meg végül 66-63-ra a fővárosi együttes.

5-8. helyért keresztjáték

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia - Soproni Sportiskola/A 85-61 (21-17, 22-13, 27-11, 15-20)

Szombathely: Németh Ba. 9/3, Horváth B. 7/6, Kozma 9/3, Kiss 6, Durázi 28/6.
Csere: Horváth M. 12/6, Rónai 2, Németh Be. 6, Körömi 4, Kovács 2, Zsámán -, Laman -.

Sopron: Papp 11/3, Polgárdy 6/3, Németh M. 4, Füzy 16/3, Werner 16.
Csere: Schaul 5, Soós 3/3, Garab G. -, Garab D. -, Nagy -.

Budapesti Honvéd/A - Szolnoki Olaj KK 66-63 hosszabbítás után (14-12, 17-13, 15-22, 10-9, 10-7)

Honvéd: Kerpel-Frónius 5, Weisz 5, Vincze 16, Bea 10, Martinez 19.
Csere: Matejovics 2, Mucza 9/3, Steier -, Schwarcz -, Ruska -.

Szolnok: Frikker 6, Kovács 18/6, Rudner 11/6, Hajdu 3/3, Taiwo 8.
Csere: Mlcoch 10/3, Piukovits 2, Csák 3/3, Kiss 2, Vígh -.

A két elődöntőből az elsőben a Körmend jól kezdett a Pécs ellen, az első negyed után 5, a félidőben 6 ponttal vezettek a vasiak, de a fordulás után a 25 pontos Kucsora Csaba és a 19 pontos, 20 lepattanós dupla-duplával, összesen 34 VAL-lal záró Omenaka vezetésével fordított a Pécs - csak a harmadik negyedben 26 pontot dobtak azok után, hogy a teljes első félidőben 27-et -, és végül egész simán, 75-64-re diadalmaskodtak. A másik elődöntőben az első félidőben hullámzó volt a játék, a MAFC még vezetett 4 ponttal a nagyszünetben, de a Vasas fordított a harmadik negyedben, a negyedikben pedig mindkét gárda kifulladt egy kicsit, pontatlanabbá vált a játék, ez pedig a pasarétieknek kedvezett. Végül 78-64-re győzött a Vasas a Lewis Chester, Katona Bence, Völgyi Marcell trió vezetésével, és azzal a Péccsel játszik a döntőben, amelyet 24 ponttal már megvert egyszer a nyitónapon.

Elődöntők

Körmendi Törpördögök - Kosárlabda Akadémia Pécs 64-75 (18-13, 15-14, 18-26, 13-22)

Körmend: Doktor 10, Molnár L. 5, Németh Á. 12/3, Bordács 14, Oroszi B. 12.
Csere: Laczó 9/9, Zsebe -, Oroszi V. 2, Murai -, Csák -.

Pécs: Bíró 6, Kucsora 25/9, Benke -, Balász 12/3, Omenaka 19.
Csere: Fülöp 5, Riskó 8, Bálint -, Soós -.

Vasas Akadémia - MAFC 78-64 (21-19, 17-23, 23-9, 17-13)

Vasas: Lewis 17/6, Katona 16/3, Bényi -, Nshimba 12, Völgyi 14.
Csere: Somogyi 9/6, Király -, Steier 2, Ábrahám -, Keul 8/3, Csík -.

MAFC: Kovács 9, Sebestyén 23/12, Jankovits 6, Vígh 9, Pápai 5.
Csere: István 2, Wendler -, Vízvári 7/3, Cserki 3/3.