Szekszárd-Csata finálét rendeznek az U16-os lányok országos döntőjében

Tegnap lejátszották az 5-8. helyért tartott keresztjáték mérkőzéseit és az elődöntőket - a két hibátlan csapat simán menetelt a fináléba.

A hunbasket.hu számolt be a tegnapi nap történéseiről:

A tegnapi napon rendezték a Leány Kadett Országos Döntőn az 5-8. helyért tartott keresztjáték mérkőzéseit, illetve az elődöntőket.

A házigazda Kosárlabda Akadémia Pécs vívta az első mérkőzést a Bajai NKK-val, és mint később kiderült, ez volt a nap legszorosabb összecsapása: a hazaiak a harmadik negyedet 10 ponttal megnyerték, így mivel a többi egál közeli volt, Habling Laráék játszhatnak holnap az ötödik helyért (75-67). Ott az ellenfelük az a Soproni Darazsak Akadémia lesz, amely a Pfeiffer Virág Angyalka (24 pont, 6 pattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz), Gyöngyösi Janka (19 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda, 4 blokk) duó révén már egy negyed után 11 ponttal vezetett a győri Széchenyi KA-val szemben. A Sopron végig növelni tudta az előnyét, végül 26 pontos sikert aratott (46-72).

Az első elődöntőben az Atomerőmű-KSC Szekszárd könnyedén múlta felül a DVTK Akadémia csapatát, a vége kerek 50 pontos különbség lett (98-48) - a miskolciaktól egyedül Peitl Fruzsina Anna (12 pont, 5 pattanó) jutott 10 pont fölé, a túloldalon viszont Andi Hanna Emma (23 pont), Istókovics Adél (8 pont, 11 pattanó), Renczes Rebeka (21 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Miklós Melinda (14 pont, 5 gólpassz, 6 szerzett labda) és Haag Panna (18 pont, 8 pattanó) is kiváló teljesítményt nyújtott. A második elődöntő is sima volt, a Csata DSE végig vezetve 32 ponttal verte a Vasas Akadémiát (69-37) Krasovec Lili (17 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) és Telegdy Zsófia (17 pont, 8 pattanó) vezetésével, így holnap Szekszárd-Csata finálét rendeznek.