U18: Alba-Debrecen döntőt rendeznek

A székesfehérváriak egy utolsó másodperces, palánkos triplával verték a címvédő és házigazda Nyíregyházát, de a Debrecen is az utolsó percben nyerte meg a Honvéd elleni meccset.

A hunbasket.hu beszámolója:

Ma zajlott az U18-as országos bajnokság nyolcas döntőjében a keresztjáték napja.

Az 5-8. helyekért rendezett két összecsapás közül az elsőn a Kosárlabda Akadémia Pécs a páros negyedekben nőtt a Szedeák fölé - az ezúttal is Varga Ákos (25 pont, 5 pattanó) vezette szegediek még a negyedik játékrész elején is egészen közel voltak ellenfelükhöz, de a leginkább Aleksej Carevre (22 pont, 6 gólpassz) és Erdei Ádámra (15 pont, 16 pattanó) támaszkodó mecsekaljaiak végül viszonylag simán nyertek (72-56).

A másik 5-8. helyért tartott mai meccsen hasonló volt a forgatókönyv - itt a Bencsik Barnabás (25 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Kovács Bálint Benedek (21 pont, 10 pattanó), Schiller Levente (4 pont, 17 pattanó), Meződi Patrik (16 pont), Csík Richárd (9 pont, 4 szerzett labda) ötösfogat húzta Vasas volt az az együttes, amely a két páros negyedben irányította a játékot, és a záró felvonásban el is döntötte a maga javára az ütközetet (84-68). A Dokmanovic Milán (13 pont, 9 pattanó), Dancsecs András (11 pont, 6-6 gólpassz és szerzett labda, 8 eladott labda), Körmendi Bence (10 pont, 6 pattanó) és Lukács Döme (12 pont) vezette Falco a Szedeákhoz hasonlóan jól tartotta magát, de a végére elfáradt.

Az első elődöntőben a tavalyi kadett bajnokságot megnyerő Alba Fehérvár a házigazda és címvédő Nyíregyházával csapott össze. A székesfehérváriak sokkal jobban kezdtek, 9 ponttal, a második negyedben pedig 10 egységgel is vezettek. A vendéglátó már a második felvonás második felében is feljött ellenfelére, majd végig ott loholt a nyakában. Az Alba a negyedik negyedben 61-54-re meglépett, de innen még egalizáltak a hazaiak. A meccset végül Sodiq Seyi Awogbemi (7 pont, 7 pattanó, 5 blokk) dudaszóra dobott palánkos triplája döntötte el, ezzel győzött a Seyi mellett leginkább Lukács Norbert (19 pont, 16 pattanó) vezette vendég gárda (64-61). A Nyíregyháza Vaskó Györgyre (20 pont) és Pollák Balázsra (14 pont, 5 pattanó) támaszkodott leginkább.

A másik elődöntőben 17 percig vezetett a Valerio Bodon Vincent (27 pont, 7 pattanó, 4 gólpasszt, 6 eladott labda), Varga Balázs Péter (10 pont, 9 pattanó), Kopácsi Ákos (11 pont, 3 gólpassz), Baranyi Péter (6 pont, 5 pattanó) és Martinez Ralf (3 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) vezette Budapesti Honvéd csapata - az első negyedben 9, a másodikban 10 pont is volt a fővárosiak fórja, a félidőben viszont négy ponttal már a Debrecen állt jobban (42-38). A fordulás után inkább a hajdúságiak irányítottak, ezúttal azonban a Honvéd vette át a vezetést a felvonás végére (57-59). 65-70-ig vezetett is a fővárosi alakulat, ezután viszont egy 8-0-t futott a rendkívül masszív dupla-duplát hozó Godwin Omenaka (24 pont, 29 pattanó, 51 VAL), Gáspár Mátyás (17 pont, 9 pattanó) és Tóth Bence (17 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 5 eladott labda) vezette Debrecen. 73-73-nál még egyenlített a Honvéd, de az utolsó percet 5-0-val lehozta a Debrecen, amely ezzel bejutott a döntőbe (78-73).