U20: A Körmend-ZTE itt is hosszabbításba torkollott

Sok nagyon sima mérkőzést rendeztek a héten.

Kilenc mérkőzéssel folytatódott a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja - két meccset játszottak az első fordulóból, emellett lement a teljes második kör is. Általában nagyon sima találkozókat vívtak a felek, a Körmend-ZTE azonban a felnőttek mellett az U20-nál is hosszabbításos összecsapás lett. Lássuk, mi történt az egyes mérkőzések során! - olvasható a hunbasket.hu-n.

1. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 - Szedeák U20 100-67 (31-16, 22-16, 26-18, 21-17)

Minden negyedet megnyerve, a meccset már az első negyedben eldöntve, Simó Bence (19 pont, 5 pattanó), Makkos Dávid (15 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Varga Huba (17 pont, 4 gólpassz), Ungvárai Zalán (15 pont) és Csuti Kornél (13 pont, 5 pattanó) vezetésével sima sikert aratott a ZTE. A Szedeáknál csak Csornai Csaba (29 pont, 13 pattanó) és Bella Ádám (19 pont, 6 pattanó) jutottak csak 10 pont vagy VAL fölé.

MVM-OSE Lions U20 - Egis Körmend U20 43-96 (13-31, 9-29, 12-22, 9-14)

A tavalyi alapszakaszt 26-0-val megnyerő körmendi együttes ellentmondást nem tűrően, egy 60-22-re megnyert első félidővel kezdte az idei szezonját, és végül Herczeg Kristóf (21 pont, 8-8 pattanó és gólpassz, 6 szerzett és 8 eladott labda), Geröly Márton András (15 pont, 8 pattanó, 3 blokk), Takács Kristóf (22 pont), Tóth-Erdei Bálint (8 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 5 eladott labda), illetve Vargovics András (3 pont, 9 pattanó, 7 gólpassz) vezetésével kiütéses győzelmet aratott Oroszlányban. A hazaiaknál Szabadfi Márk (13 pont, 4 szerzett és 5 eladott labda) volt a legjobb.

2. forduló

Alba Fehérvár U20 - MVM-OSE Lions U20 106-89 (34-21, 20-17, 30-21, 22-30)

Az OSE gyorsan hátrányba került Fehérváron is, de a felnőtt csapattal ellentétben sokkal jobban tartotta magát, végül pedig Németh Ákos (12 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda), Baliga Ákos (13 pont), Polónyi Ákos (20 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) és Linczmaier Gergő Máté (13 pont, 4 pattanó, 5 szerzett és 6 eladott labda) vezetésével végül 20 ponton belül maradt. Ettől függetlenül a Góbi Marcell (18 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Horváth Zoltán (15 pont, 10 pattanó), Vértes Zsombor (18 pont, 9 pattanó, 3 blokk, 4 szerzett és 5 eladott labda), Szemenyei Levente (18 pont), Osztoics Milán (8 pont, 11 pattanó) és Márton Balázs (10 pont, 6 gólpassz) fémjelezte Alba sikeréhez nem férhetett kétség, három negyedig uralták a találkozó menetét a vendéglátók.

Szolnoki Olajbányász U20 - Sopron KC U20 79-64 (13-25, 26-15, 24-15, 16-9)

Az első negyedben még az történt a pályán, amit a Csátaljay Péter (17 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Flasár Botond (8 pont, 5 pattanó) húzta Sopron akart. Ezt követően azonban teljesen átvette a játék irányítását a Sebők András (22 pont, 7-7 pattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Tóth József (16 pont, 6 pattanó), Abraham Arabo (10 pont, 9 pattanó) és Vincze Roland (14 pont, 6 pattanó) vezette Szolnok, amely végül nagyobb izgalmak nélkül aratott 15 pontos győzelmet.

Egis Körmend U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 89-93 hosszabbítás után (22-17, 17-18, 23-17, 17-27, 10-14)

30 percig úgy tűnt, hogy a Körmend ha nem is könnyen, de nyerni tud a ZTE ellen - ekkor 10 ponttal vezettek a Herczeg Kristóf (32 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) és Takács Kristóf (22 pont, 12 pattanó, 5 eladott labda) fémjelezte vasiak. A negyedik negyed végén aztán már a Szalay Domonkos (18 pont, 8 pattanó), Makkos Dávid (10 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz), Csuti Kornél (19 pont, 9 pattanó) és Simó Bence (22 pont, 7 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) húzta zalaegerszegiek álltak jobban, és Nagy Péter 2+1-ével mentett hosszabbításra a hazai alakulat. A ráadásban aztán már végig a ZTE-nél volt az előny, és végül 4 pontos sikert arattak a vendégek.

Atomerőmű SE U20 - Budapesti Honvéd SE U20 46-92 (11-21, 16-18, 8-23, 11-30)

A tavalyi országos döntőben is bizonyító Honvéd gyakorlatilag végig a kezében tartotta a találkozó alakulását, és Dócs Benedek András (24 pont, 6 pattanó), Köcse Bálint (9 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz), Csomós Kristóf (16 pont, 5 gólpassz), Reizinger Máté (12 pont, 8 pattanó) és Dékány Imre (4 pont, 6 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) vezetésével dupla annyi pontot szerzett, mint ellenfele. Az ASE-nél egyedül Csizmadia Attila (13 pont, 4 pattanó) jutott 15 VAL fölé, Arnold Botond hozzá hasonlóan 13 pontot szerzett (13 pont, 10 pattanó, 5 eladott labda).

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Kometa Kaposvári KK U20 98-68 (21-12, 30-25, 31-13, 16-18)

A Sövegjártó Ábel György (17 pont, 4 pattanó), Hansen Dániel (18 pont), Horváth Ádám (13 pont, 7 pattanó), Horváth Natan (10 pont, 8 pattanó), Takács Zsolt (15 pont, 5 pattanó) és Németh Bálint Péter (15 pont) vezette szombathelyi alakulat nem sok esélyt hagyott a Kaposvárnak, 30 ponttal győzött hazai pályán. A vendégeknél Halmai Dániel kiemelkedett (29 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Fehérvári Csegő (13 pont) adta neki a legtöbb segítséget.

DEAC KA U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20 92-36 (19-8, 24-10, 17-10, 32-8)

Hatalmas különbség volt a két gárda között - a Varga Sándor (10 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Kiss Kolos (14 pont, 6 pattanó), Czermann Patrik Ákos (10 pont, 9 pattanó), Hibján Máté (11 pont) és Fekete Csongor (7 pont, 6 pattanó) húzta debreceni gárda kiütéses győzelmet aratott. A nyíregyházi gárda legjobbja Tóth Gergő (12 pont, 6 pattanó) volt.

Szedeák U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 58-114 (13-33, 11-23, 11-25, 23-33)

A DEAC-hoz hasonlóan 56 pontos győzelmet aratott a Kecskemét is Szegeden - a vendégeknél rengeteg hasznos teljesítmény volt, Botka Botond (18 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), Tóth Barna (21 pont, 5 pattanó), Takács Erik (16 pont), Mészáros Botond (13 pont, 4 pattanó), Gera Ferenc (10 pont) és Velkey Géza (11 pont, 9 pattanó) voltak a legjobbak. Szegedi oldalon megint a Csornai Csaba (17 pont, 12 pattanó)-Bella Ádám (15 pont) duó emelkedett ki a többiek közül.

Fotó, slide: hunbasket.hu; Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely facebook