U20: Az NKA maradt az egyedüli veretlen csapat

A pécsiek nyerték a DEAC KA elleni rangadót.

Hét mérkőzést játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A legnagyobb rangadót Pécsett bonyolították, ahol két veretlen gárda, az NKA és a DEAC KA csapott össze egymással. A hazaiak nyertek, és miután a Honvéd kikapott a Kecskeméttől, így a mecsekaljai együttes maradt az egyetlen 100%-os csapat a bajnokságban. Lássuk, mi történt az egyes találkozókon! - olvasható a hunbasket.hu-n.

5. forduló

Szedeák U20 (3-2) - MVM-OSE Lions U20 (2-3) 78-75 (20-20, 19-21, 24-23, 15-11)

Végig nagyon szoros mérkőzést játszott egymással a Szedeák és az OSE. A végjátékban szinte végig a Laluska Bence Ádám (21 pont, 7 pattanó) és Cohill Eric (18 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezette hazaiak álltak jobban, de a leginkább Czermann Máté (17 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda) játékára alapozó vendégek Baliga Ákos két büntetőjével és triplájával, 75-75-nél kiegyenlítettek. A döntő mozzanat Papp Botond hármasa volt, ezzel győzött 3 ponttal a szegedi alakulat.

Kometa Kaposvári KK U20 (1-4) - Sopron KC U20 (1-4) 76-63 (25-10, 15-15, 20-25, 16-13)

Gyakorlatilag az első negyedére alapozva nyert a hatalmasat játszó Szőke Bálint (32 pont, 12 pattanó, 7 gólpassz, 4 eladott labda, 50 VAL) és Halmai Dániel (12 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda) fémjelezte kaposvári együttes. A fiatal soproni csapat végig harcolt, nem adta fel - a leghasznosabb teljesítményt Tallós Levente (8 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) nyújtotta a vendégeknél.

Budapesti Honvéd SE U20 (4-1) - KTE-NJE U20 (3-2) 63-70 (15-14, 20-21, 13-16, 15-19)

Az első negyedet egy ponttal még elhozta az eddigi a meccsig 100%-os Honvéd, melyben Vámos Ádám (12 pont, 4 eladott labda) volt a legeredményesebb. Ezt követően viszont minden felvonást a vendég kecskemétiek nyertek, akik Tóth Balázs (20 pont, 7 pattanó) vezetésével nagy skalpot szereztek idegenben.

Egis Körmend U20 (3-2) - Zalakerámia ZTE KK U20 (2-3) 81-69 (15-13, 26-22, 26-22, 14-12)

Minden negyedet megnyert, összességében nagyobb izgalmak nélkül győzött a Schmera Gergely (27 pont, 9 pattanó) és Geröly Márton András (16 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) húzta Körmend. A ZTE küzdött, voltak hasznos teljesítményei, de Gyimes Áron (21 pont, 11 pattanó) mellett kiemelkedő nem, ez pedig most nem volt elég a sikerhez.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (2-3) - Atomerőmű SE (2-3) 83-71 (20-20, 17-13, 25-15, 21-23)

Az első negyedet még lehozta döntetlenre a Kékesi Kolos (33 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), valamint Géringer Gergő (15 pont, 12 pattanó) vezette ASE. Ezt követően, főleg a harmadik negyedben azonban már a Falco irányított, amely Takács Zsolt (27 pont, 13 pattanó, 4 eladott labda), Hansen Daniel (18 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) és Németh Bálint Péter (23 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) játékára alapozva végül 12 ponttal nyert.

NKA Universitas Pécs U20 (5-0) - DEAC KA U20 (4-1) 72-64 (24-17, 17-17, 9-11, 22-19)

Jó első negyedére építve nyerte a veretlenek csatáját az NKA Pécs, amelynek legjobbjai Kazy Balázs (20 pont, 5-5 pattanó és eladott labda), illetve Bohdan Korszunszkij (14 pont, 7 pattanó) voltak. A leginkább Varga Sándor (16 pont, 15 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) és Várszegi Ádám (19 pont, 4 pattanó) vezette debreceniek mindent megpróbáltak ezután, de nem tudtak fordítani a mecsekaljaiak otthonában.

Alba Fehérvár U20 (2-3) - Szolnoki Olajbányász U20 (1-4) 92-67 (22-22, 33-13, 22-23, 15-9)

Gyakorlatilag a második negyedben eldöntötte a mérkőzést a maga javára az Alba, amely Simon Dávid (22 pont, 7 pattanó), Márton Boldizsár (17 pont, 7 pattanó, 9 gólpassz, 4 eladott labda) és Szabó Lehel (15 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda) vezetésével végül 25 pontos sikert aratott. A szolnokiaknál Sebők András (18 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) nagyon kiemelkedett, de Faragó Mártont leszámítva nem volt igazán komoly segítsége ezen a napon.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu; ratgeberakademia.hu