U20: Újabb rangadót nyert, továbbra is veretlen az NKA Pécs

Megint teljes fordulót, tehát összesen hét mérkőzést rendeztek a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A Falco továbbra is kapaszkodik felfelé a gyengébb idénykezdet után, ezúttal a Kecskemét otthonában tudott nyerni a szombathelyi gárda. Az NKA Pécs második hazai rangadóját is megnyerte, ezúttal a Honvédot verte, így tartja 100%-os mérlegét. Lássuk, mi történt a héten!

A Hunbasket összefoglalója:

8. forduló

KTE-NJE U20 (5-3) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (5-3) 59-72 (13-22, 13-21, 14-18, 19-11)

Az első három negyedben sokkal jobban játszott, így megérdemelten nyert a Hansen Daniel (18 pont, 9 pattanó, 7 gólpassz, 4 szerzett labda) és Németh Bálint Péter (19 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette Falco. A kecskemétiek az utolsó negyedben kozmetikáztak egy kicsit az eredményen Kőházi Bence (10 pont, 5 pattanó) vezetésével, de nem volt esélyük a fordításra.

Szolnoki Olajbányász U20 (3-5) - MVM-OSE Lions U20 (2-6) 91-58 (19-15, 29-10, 28-19, 15-14)

Főleg a középső két felvonásban nagy fölényben kosarazott a Sebők András (13 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), Szugyiczki Máté (22 pont, 6 pattanó) és Forgács Gábor (17 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) fémjelezte Szolnok, nagyon simán győzött is. Az OSE leghasznosabb játékosa Linczmaier Gergő Máté volt (8 pont, 7 pattanó), legalábbis VAL alapján.

Egis Körmend U20 (6-2) - Szedeák U20 (3-5) 86-54 (19-18, 27-15, 23-11, 17-10)

Az első negyedben még tartotta magát a leginkább a Mokánszki Milán, Kis Viktor, Lintner Kristóf Barnabás trió játékára építő Szedeák. Ezt követően azonban az történt a pályán, amit a Schmera Gergely (30 pont, 9 pattanó) és Herczeg Kristóf (16 pont, 9 gólpassz) húzta Körmend akart - a vasiak végül 30 pont fölötti diadalt arattak.

Alba Fehérvár U20 (2-6) - Kometa Kaposvári KK U20 (3-5) 62-76 (16-21, 14-23, 18-18, 14-14)

A Szőke Bálint (19 pont, 17 pattanó, 7 gólpassz, 8 eladott labda), Halmai Dániel (25 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) és Antalics Dániel (11 pont, 16 pattanó) vezette Kaposvár az első félidőben megszerzett előnyét végigvitte, így megszerezte harmadik sikerét az idei bajnokságban. Az Alba legeredményesebb játékosa Szabó Lehel (22 pont, 4 pattanó, 5 eladott labda) volt.

DEAC KA U20 (7-1) - Sopron KC U20 (1-7) 81-63 (20-20, 22-21, 27-8, 12-14)

Az első, a második és a negyedik negyedet összességében egy ponttal megnyerte a Keller Bendegúz (16 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz) húzta Sopron. A harmadik felvonásban azonban eldöntötte a találkozó sorsát a tabellamásodik DEAC, amely a Varga Sándor (17 pont, 6 gólpassz), Czermann Patrik Ákos (15 pont, 16 pattanó, 4 eladott labda) duó vezetésével hozta a mérkőzést.

Zalakerámia ZTE KK U20 (2-6) - Atomerőmű SE U20 (4-4) 90-102 (28-25, 11-27, 27-21, 24-29)

A két páratlan negyedet összesen 9 ponttal megnyerte a Makkos Dávid (16 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), Gyimes Áron (11 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Csuti Kornél (19 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda) és Csátaljay Péter (19 pont, 5 pattanó, 7 eladott labda) fémjelezte ZTE. A két páros felvonás, főleg a második negyed azonban a vendégeké volt, akik leginkább Heimann Gergő (28 pont, 4 szerzett labda), Arnold Botond (15 pont, 12 pattanó), Kékesi Kolos (18 pont, 6 pattanó) nagyon hatékony játékára építve meg is nyerték az összecsapást.

NKA Universitas Pécs U20 (8-0) - Budapesti Honvéd SE U20 (5-3) 83-71 (20-22, 20-15, 25-15, 18-19)

Az első 10 percet követően még vezetett a Dócs Benedek András (20 pont, 4 pattanó) vezette Honvéd a listavezető otthonában. A középső két játékrészben viszont eldöntötte a maga javára a meccset az NKA Pécs, amely Angyal Medárd Ámon (21 pont, 9 pattanó) és Kazy Balázs (16 pont, 7 pattanó) vezetésével újabb rangadót nyert hazai pályán, és továbbra is tartja 100%-os mérlegét.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Forrás: hunbasket.hu

Fotó: ratgeberakademia.hu