Újpesti sikerek a berlini Húsvét Kupán

A Berlinben megrendezett Húsvét Kupán az Újpest-MT U16-os fiúcsapata második, az U14-es fiúcsapat pedig harmadik helyen végzett.

A megyeritigrisek.hu beszámolója:

Újpesti sikerekkel zárult a Berlinben megrendezett Húsvét Kupa! U16-os fiú csapatunk második, U14-es fiú csapatunk pedig harmadik helyen zárt. Szépen helyt álltak U15-ös lányaink is, akik végül a nyolcadik helyen fejezték be a tornát.

2016. március 24-28. között 31 országból 106 csapat részvételével Berlinben került megrendezésre a 23. Húsvét Kupa. Egyesületünk három csapattal képviseltette magát az eseményen.

U14 fiú serdülő torna

(felső sor: Jónás József, Tóth Barnabás, Szikszai Bendegúz, Buzás Bence, Adamkó Máté, Zsolt Sebestyén, Kis Ádám; alsó sor: Páli Gábor, Gál Mátyás, Nagy Gergely, Nagy Balázs, Ábri Attila, Kocsis Martin)

Remek felkészülési lehetőség volt ez a torna az országos rájátszás harmadik köre előtt. Fokozatosan kaptuk az egyre erősebb ellenfeleket, így volt lehetőségünk belerázódni a hétmeccses sorozatba. A torna során mindössze a későbbi győztes német UBALL-tól kaptunk ki. A mérkőzések során döntő helyzetekben több extra teljesítményt is láthattam játékosaimtól, mellyel mérkőzéseket billentettünk a mi javunkra. Az alap célkitűzésünk a legjobb hat közé kerülés volt. Ezt egy éremmel sikerült teljesítenünk is.

U16 fiú kadet torna

(hátsó sor: Dudás József, Pápay Szabolcs, Szabó Ádám, Csontos Ábel, Kincses Mátyás
első sor: Kertész György, Szabó Krisztián, Fülöp Áron, Novák Norbert, Jakó Dániel, Balogh Attila)

A csoportunkban két erős gárdával is meg kellett küzdenünk azért, hogy bejussunk a legjobb nyolc közé. A svájciaktól szerencsétlen körülmények között kikaptunk, azonban a németeket sikerült legyőznünk, így meglett a csoportból a továbbjutás. A kieséses szakaszban két megérdemelt győzelemmel jutottunk a döntőbe, ahol két negyeden keresztül partiban voltunk a német Eintracht Frankfurttal. Sajnos a mérkőzés második fele nem úgy sikerült, mint az első, így meg kellett elégednünk az ezüstéremmel.

Összességében öt hasznos mérkőzést játszottunk, mely jól szolgálta a felkészülésünket a junior B-döntőre.

U15 leány serdülő torna

(Csapat: Alberti Laura, Beke Dorottya, Bíró Bíborka, Bukovácz Dorottya, Fábián Anna, Ferenczy Petra, Katona Nikolett, Nagy Katalin, Pintye Petra, Takács Kata, Tóth Rebeka, Vörös Fanni)

Leány csapatunk második alkalommal szerepelt nemzetközi tornán. Mind a hat lejátszott mérkőzésünk hasznos volt a fejlődésünk szempontjából. Végül egy győzelemmel zártunk, azonban kis szerencsével ez lehetett volna három is.