12. helyen végeztek az U16-os lányok

Szoros meccsen 63-56-ra kikapott U16-os lány válogatottunk Oroszországtól, így az A-divíziós Eb 12. helyén végzett csapatunk.

U16-os A-divíziós Európa-bajnokság, 11-12. helyért
Magyarország - Oroszország 56-63 (12-8, 13-17, 12-17, 19-21)

Magyarország: Angyal 18/3, Varga 4, Tóth O. -, Horváth 12, Kovács 4.
Csere: Wentzel 8, Dúl 8, Fülöp -, Mányoky -, Tóth F. 2, Farkas -.

Az oroszok legjobb dobói: Repnikova 20/12, Antoshina 13, Ignatova 10.

A meccs teljes statisztikája!

Horváth Fruzsina révén mi szereztünk vezetést, de az első negyedben nagyon kevés pont volt - az oroszok 3 és fél perc után szerezték első pontjaikat, de ezzel is csak 3-2-es hátrányban voltak. Wentzel Nóra és Horváth újabb két kosara után 10-2-re vezettünk a negyed felénél, de a második öt percben nagyon leálltunk, mindössze Tóth Franka egy kosarát tudták felírni mellénk a statisztikusok. Közben szerencsére az oroszok sem brillíroztak, így 12-8-ra vezettünk az első negyed után. A második negyed elején Angyal Barbara kosaraival sikerült tartanunk az előnyünket, Wentzel Nóra és Horváth Fruzsina kosarai után pedig a 17. percben már 9 ponttal vezettünk (23-14). A félidő utolsó 3 perce nagyon nem sikerült viszont a mieinknek, az oroszok egy 11-0-val átvették a vezetést, és Kovács Kitti duplája után volt egál a félidő (25-25).

Antoshina révén indultak meg az oroszok a második félidő elején, de Dúl Panka és Wentzel kosarai után még a harmadik negyed felénél is mi álltunk jobban (31-30). Két orosz hármasra Dúl két duplája érkezett válaszul, Dúl pedig a 29. percben egyenlített is. Ignatova és Repnikova 5 pontjával léptek meg az oroszok a záró 10 perc előtt (37-42), majd erre még egy 7-0-t rátettek a negyedik negyed elején (37-49). Angyal 9 pontot szerzett pár percben belül, így 6 pontra vissza tudtunk jönni 5 perccel a vége előtt (46-52), sőt, egy újabb 6-0-s szakaszt követően már csak két pont volt a hátrányunk a 38. percben (52-54). A végén a 20 pontig jutó Repnikova volt az oroszok nyerőembere, egy triplát és még négy büntetőt dobott az utolsó másfél percben, így győzött végül 63-56-ra ellenfelünk, így a 12. helyen végzett csapatunk ezen az A-divíziós Eb-n.