Kiütéses győzelmet arattak Skócia ellen az U16-os fiúk

Már az első negyedet 29 ponttal nyerte Váradi Attila csapata, amely végül 88-47-re győzött - sajnos a 8 közé jutás így sem jött össze.

U16-os B-divíziós Európa-bajnokság, Csoportkör, 5. mérkőzés
Magyarország - Skócia 88-47 (31-2, 18-22, 20-15, 19-8)

Magyarország: Dancsecs 23/12, Tóth 6/3, Varga 6, Kovács 6, Fazekas 19.
Csere: Polster 2, Takács 8, Frank 3, Meleg 9, Kelenföldi 6.

Skócia legjobb dobói: Low 13/3, Ferguson 11/3, Ross 6, Feeney 6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Dancsecs András két triplájára építve egy 2 perc alatt bemutatott 10-0-val, kiválóan kezdtük a mérkőzést. Több mint két perc kosárcsend következett, de Tóth Bence is betalált kintről, így a negyed feléhez 14-0-s vezetéssel érkeztünk. Ross talált be ekkor a skótoktól, de a felvonás második fele is a mieinké volt: az eddig kevesebb lehetőséget kapó Polster Attila, Takács Milán kettős is betalált a kezdők mellett, Fazekas Máté is beindult a pontgyártással, így nem kevesebb mint 31-2-es állással, 29 pontos előnnyel zártuk az első negyedet, gyakorlatilag eldőlt az összecsapás. A második negyedben mintha kicsit ki is engedtünk volna - végig 20-30 pont között mozgott ugyan előnyünk, de rengeteg pontot kaptunk, így a félidőben 25 ponttal álltunk jobban (49-24).

A fordulást követően Fazekas és Varga Ákos pontjaival 30 pont fölé tornáztuk előnyünket a 23. perc végére (55-24). Low és Dancsecs válaszolgattak egymásnak 2-2 duplával, de a játékrész első fele szerencsére az első negyedre hasonlított, védekezésben újra összeálltunk. Meleg Gergő is megkezdte a pontgyártást, Dancsecs újabb triplát dobott, de a skótok McGlasson révén felpörögtek támadásban, és Craig triplája zárta a negyedet - azért így is 69-39-re, azaz egy kerek 30-assal vezettünk 10 perccel a vége előtt. A záró játékrészben már mindkét csapat igazából csak a végét várta - mi két kezdő magasemberünk, Fazekas és Kovács Benedek, valamint Dancsecs révén még egy 7-2-vel elkezdtük a negyedet (76-41), rámentünk a 40 pontos differenciára, ami a végére meg is lett, 88-47-re győztünk.

Sajnos a másik mérkőzésen Anglia szintén tükörsimán veri Macedóniát (3 perccel a vége előtt 63-36 az eredmény), így nem jutottunk be a legjobb 8 közé - Izrael 5-0-lal, Anglia 4-1-gyel, mi pedig 3-2-vel végeztünk a csoportban. Nagyon kevésen múlott, hiszen a szigetországiaktól hosszabbításban, Izraeltől pedig a negyedik negyedben kaptunk ki, de a 9-16. helyért folytathatjuk a B-divíziós Eb-t.

Váradi Attila vezetőedző: Felkészültünk ellenfelünkből, és az első negyedben annak megfelelően játszottunk, sajnos akárcsak minden mérkőzésünkön, most is volt szinte érthetetlen rövidzárlatunk, ahol ellenfelünk élni tudott a felkínált lehetőséggel. Ahhoz, hogy jól felkészült, komoly csapatokat le tudjunk győzni, ilyen periódusok nem lehetnek a játékunkban. Összességében gratulálok a csapatnak!