Most a fiúk győztek, s a lányok kaptak ki

Ahogy az első, úgy a Balkán-kupa U16-os nemzetközi felkészülési torna második napján is 1-1 lett a két magyar korosztályos válogatott mérlege. A fiúk fölényesen verték Ciprust, lányaink viszont nagy küzdelemben alulmaradtak a házigazda Románia A csapatával szemben.

Balkanic Next Star Cup, Bukarest, Lány U16 torna
Magyarország - Románia A 41-45 (10-13, 9-15, 12-7, 10-10)

Magyarország: Angyal 11/9, Dul 11/6, Farkas 4, Fülöp 2, Király 3/3. Cs: Horváth F. 8, Munkácsi, Pálinkás, Tóth 2, Lovas.

Kemény, küzdelmes meccset játszottak lányaink a házigazdák első számú csapatával. A játékot az első félidőben irányító hazaiak elsősorban azzal kerekedtek lányaink fölé, hogy jóval eredményesebbek volt a közelről, a büntetőterületen belülről, mint a mieink. A román válogatott 28, a magyar pedig csupán 12 pontot szerzett a "festékből", s ezt csak részben sikerült ellensúlyozni az ezen a szinten főleg idegenben kifejezetten jónak (6/15 40%) mondható triplázásal.

Balkanic Next Star Cup, Bukarest, Fiú U16 torna
Ciprus-Magyarország 42-88 (10-24, 3-17, 15-25, 14-22)

Magyarország: Somogyi 6/6, Meleg 10, Varga 8, Sitku 6, Polster 4. Cs: Kalmár 10, Kelenföldi 8/6, Armaghani 2, Dancsecs 10/9, Tóth B. 4, Körmendi 9/3.

Végig fölényben játszottak fiaink, akik már az első félidőben eldöntötték a meccset, szünetben közel 30 ponttal vezettek. Váradi Attila legénysége gyakorolhatott, s mindenki bőven kapott lehetőséget a bizonyításra.

Zentai Levente technikai vezető beszámolója:

Váradi Attila szövetségi edző: Gratulálok a csapatnak a hozzáállásért, hasznos mérkőzést játszottunk. Tudtuk gyakorolni azokat a játék elemeket, amit erősebb csapatok ellen is szeretnénk alkalmazni.

Holnap a házigazda román csapattal játsszunk a csoportkör utolsó mérkőzésén.