U16 válogatott: Túl az első edzőmeccsen

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az U16-os válogatott, méghozzá a horvátországi Pozegában. Íme Lasztoméry András technikai vezető beszámolója:

Horvátország-Magyarország 63-51 (17-14, 15-11, 14-16, 17-10)

Magyarország: Pusztai 4, Doktor 5/3, Török 4, Foitl 4, Szeli 2. Cs.: Czukor 8, Mérész 6, Gereben 11, Lelik 7/3, Soós, Radócz, Herman, Angyal.

Az eredmény alakulása: 5. p.: 9-0, 9. p.: 11-9, 14. p.: 23-18, 19. p.: 27-23, 24. p.: 38-27, 29. p.: 44-39, 33. p.: 48-44, 37. p.: 57-46.

Lassan, körülményesen kezdtünk, az ötödik percben 9-0-t mutatott az eredményjelző. A negyed végére azonban összeszedtük a védekezésünket és megközelítettük a házigazdákat.

Sajnos látszott a lányokon a fáradtság, ami természetes is a felkészülés ezen fázisában.

Védekezésben többször is hibáztunk, lemaradtuk, ezáltal a horvátok könnyű kosarakat tudtak szerezni.

Rengeteg volt az eladott labdánk és a védőpalánk alatti kizárásoknak köszönhetően a horvátok temérdek támadólepattanót tudtak visszaszerezni.

A házigazdák többször is elléptek tíz ponttal, rendre igyekeztünk felzárkózni, de utolérni nem sikerült őket.

Összességében hasznos tapasztalatokat szereztünk a találkozón, holnap igyekszünk javítani.

Fotó: MKOSZ