Universiade: A lányok és a fiúk is nyertek

A 29. nyári Universiade mai játéknapján előbb a fiúk Dél-Koreát verték, majd a lányok Chilét múlták felül.

Dél-Korea (1-2) - Magyarország (1-2) 81-91 (18-20, 26-22, 19-30, 18-19)

Dél-Korea legjobb dobói: Kim 21/15, Moon 15/9, Kang 13/3.

Magyarország: Wirth 2, Polyák 12, Keller 8, Vágvölgyi 9/3, Kővágó-Laska 4.
Csere: Bus 12, Kovács 14/3, Peringer 22, Garamvölgyi 4, Kósa 4.

A meccs teljes statisztikája!

Az első negyedben gyakorlatilag fej-fej mellett haladt a két gárda - a mieinknél a már ekkor 8 pontnál járó Peringer Balázs volt a legeredményesebb, míg a túloldalon a 7-7 pontos Kang-Moon duó vitte a prímet. A második felvonás elején Peringer, Kovács Ádám és Bus Iván kosaraival 6 ponttal megléptünk (20-26), de a kintről kifejezetten jól célzó koreaiak Kim vezetésével fordítottak, és a félidő hátralévő részében majdnem végig ők vezettek - annyit azért sikerült elérnünk, hogy nem tudtak elhúzni, összesen két pont volt a távolság a két fél között a nagyszünetben (44-42).

A harmadik negyed után Dél-Korea 5 ponttal ellépett, 53-48 után azonban óriási fordulat állt be a meccsen - a mieink egy 18-2-es szakasszal, leginkább Peringer és Kovács kosarainak köszönhetően 11 pontos fórra tettek szert (55-66), amiből 9 egység még a záró játékrész előtt is megvolt (63-72). Az utolsó negyed elején 14 ponttal léptünk meg, de a 35. percre egy 8-0-s szakasszal visszajöttek a meccsbe az ázsiaiak (74-79). Bus két duplája a legjobbkor jött, Keller Iván és Kovács is eredményesek voltak, mi is futottunk egy 8-0-t, amivel el is dőlt a meccs a 38. percre - az a találkozó, amit végül 91-81-re nyertünk, ezzel megvan az első győzelmünk.

29. nyári Universiade, nők, A-csoport, 2. forduló
Chile (0-2) - Magyarország (1-1) 41-63 (8-18, 15-16, 4-15, 14-14)

Chile legjobb dobói: Cousino 22/12, Fernandez 9/3.

Magyarország: Raus 7/6, Szücs 2, Szabó 5/3, Barnai 14, Kaposi 8.
Csere: Miháczi 6, Gocsman -, Karlócai 4, Simon -, Pap 8, Vukov 4, Hegedűs 5/3

Kaposi Pálma és Szabó Fanni kosaraival 5-0-val kezdtünk, és bár innen még vissza tudott kapaszkodni a dél-amerikai alakulat (6-7), a negyed második felében Raus Vivien vezetésével 10 pontos előnyt építettünk ki magunknak (8-18). A második negyed első felében tartottuk a 10 pont körüli fórunkat, majd Barnai Judit révén kezdtünk még jobban meglépni, a 18. perc elején 16 ponttal vezetett a magyar együttes (15-31). Az eddig a pontig kiválóan működő védekezésünk a félidő utolsó percében egy kicsit kihagyott, Cousino és Fernandez révén csinált Chile egy villámgyors 8-0-s szakaszt, de Hegedűs Janka utolsó másodpercben dobott hármasával 11 pontra ugrott vissza előnyünk (23-34).

A fordulás után megint a védekezésre került a hangsúly a mieinknél, a harmadik 10 perc alatt összesen 4 pontot kaptunk, elöl pedig kiegyensúlyozott támadójátékot produkáltunk, szinte minden pályáralépő hozzászólt a pontszerzéshez - a támadásban teljesen széteső chileiek hátránya ezzel 22 pontra nőtt, lényegében el is dőlt az összecsapás (27-49). Az utolsó játékrészben már csak az előny megtartásán volt a hangsúly, ami Miháczi Diána, Pap Regina és Karlócai Julianna kosaraival sikerült is. Végül 63-41-re győzött csapatunk, így két játéknap után 1-1-es mérleggel áll - holnap a hazaiakkal játszunks, Tajvan lesz az ellenfél.