Magabiztos volt a Körmend!

A Körmend győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Mind támadásban, mind védekezésben felülmúlták a Pécset. De nem szabad elfelejteni, hogy lelkesen küzdöttek a vendégek, de erejükből ma csak ennyire futotta. Németh István, Powell és Bell, Townes is remekül játszottak, míg a túloldalon nem akadt kimondott vezér, aki húzta volna magával a csapatot.

Vasojevics ziccere nyitotta meg a találkozót, de nem kellett sokat várni az első hazai pontra, Ruják András volt eredményes középtávolról. Németh István jegyezte az első hárompontost, amit még Powell toldott meg két büntetővel, egy ziccerrel. A 3. perc végén 9:4-re vezettek a hazaiak. Hallatták is a hangjukat a piros – fekete drukkerek, különösen, amikor Németh blokkolta látványosan a ziccerre törő Vasojevicset. 5 perc után már 3 faltnál járt Nikola Valdovics, Eilingsfeld váltotta a centert a 6. percben. Vasojevics bedobta az első vendég triplát, két körmendi eladott labda után pedig jött az újabb hármas, Csiricstől egy 2+1 formájában. A negyed hajrájára fordulva Bell középről értékesített egy távolit, majd labdát szerzett, indította Mladenovicsot, az irányító pedig szép ziccerrel fejezte be az akciót. (20:10) Szekulovics mestertől jött az találkozó első időkérése a 8. percben. Németh István még a sarokból eleresztett egy sikeres hármast, 13 ponttal ment 10 perc után a Körmend. (25:12)

Jól védekeztek a vendéglátók, így a pécsiek rendre csak távoli dobásokkal próbálkoztak, kevés sikerrel. Vasojevics egyéni akciót nem koronázta siker, Powell – idén talán először - magához ragadta a pontgyáros szerepét, szép betörések után volt rendre eredményes a légiós. Csabay utolsó másodperces hármasa hozta vissza a húsz pont körüli különbségről a PVSK-t a negyed feléhez közeledve. (34:18) Sorozatban öt támadást fejezett be kosárral a Pécs. Bíró középtávoliját hármassal toldotta meg, Csirics közelről, Eilingsfeld középtávolról volt sikeres. Körmendi időkérés követte Bíró újabb kosarát, percek alatt feljebb zárkóztak a fehér – feketék. (42:31) Az utolsó percet Németh triplája nyitotta, a hátvédnek ez már a harmadik sikeres távolija volt. Két másodperc volt hátra, oldalról jött a Körmend. Rashad Bell kapta a labdát aki, az utolsó pillanatban elengedte a távoli kísérletet, a labda pedig a gyűrűbe hullt. A közönség a „Rashad Bell, Rashad Bell!!” rigmussal küldte szünetre a csapatokat. (48:31)

Bell ott folytatta a 3. negyedben, ahol a félidő előtt abbahagyta. Kintről, közelről is eredményes volt. Vladovics kétszer blokkolta Townes-t, majd hármast dobott, de Townes visszaadta a kölcsönt, egy 2+1-es akció formájában. (56:37) Németh ziccere után már több mint 20 pontos különbséget mutatott a tábla. A 7. percben Csirics beütötte a 4. személyi hibáját, Kovács váltotta. Fodor Gergely jutott büntetőkhöz és a körmendiek Gerije több hónap, sérülésből való felépülés után szerzett pontot tétmérkőzésen a piros-feketék színeiben. (70:45) Kovács triplájával és Csabay két büntetővel még faragott a negyed végére a hátrányból. Többre azonban nem futotta a vendégek erejéből Csirics, Vasojevics hiányában. (72:50)

Két ziccerrel és Csabay hármasával bejött húsz pontos különbségen belülre a Pécs. A hazaiaktól 3 perc alatt csak Townes volt eredményes, nem hatott meglepetésként Sabáli Balázs időkérése. Németh negyedik sikeres távolija és Townes újabb kettese ismét 20 pont fölé vitte a két csapat közötti differenciát. (81:59) A végjátékban már egyik csapat sem szaggatta szét az istrángot, de Ferencz büntetői után mégis 30 fölé ment a különbség. A hazai szurkolók ünnepeltek, a cserejátékosok pedig megkapták az ilyenkor szokásos játékperceiket. Csapai Péter személyében új játékost avatott a Körmend az NBI-ben! Rövid, de velős közhely. Megérdemelten nyert a Körmend!

MJUS - Fortress Körmend 95 : 60 PANNONPOWER - PVSK (25:12; 23:19; 24:19; 23:10)

Körmend, Szentély Aréna, 1900 néző

Körmend: Ruják 4, Németh 20/12, Powell 17/3, Bell 17/9, Townes 22. Csere: Mladenovics 4, Ferencz 6, Dávid -, Fodor G. 2, Cseh 3/3, Sonyák -, Csapai -.

Pécs: Vasojevics 11/3, Kovács P. 5/3, Csirics 10/3,Tóth N. 4, Eilingfeld4. Csere: Csabay 10/6, dr. Deák2 , Bíró 7/3, Vladovics 7/3, Lepsényi -, Ignácz -.