U20: Két vereséget is begyűjtött a héten a Szolnok

Kilenc mérkőzést játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Az eddig veretlen Szolnoki Olajbányász előbb a DEAC-tól, aztán pedig a Falcótól is kikapott, így egyetlen 100%-os csapat maradt a csoportban: a Honvéd a Körmendet is magabiztosan verte. A Debrecen és a Kaposvár is kétszer nyert a héten. Lássuk, mi történt ezen a kilenc találkozón!

A Hunbasket összefoglalója:

4. forduló

Szolnoki Olajbányász U20 (4-1) - DEAC KA U20 (4-1) 54-70 (18-17, 12-19, 16-16, 8-18)

A két páratlan negyedben tartotta magát a Sebők András (21 pont, 7 pattanó) és Abraham Arabo (15 pont, 11 pattanó) vezette Szolnok. A két páros negyedben viszont a Neuwirth Bence (23 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Várszegi Ádám (13 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Hőgye Patrik (13 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) fémjelezte debreceni együttes akarata érvényesült, így a hazaiak elvesztették veretlenségüket.

MVM-OSE Lions U20 (0-5) - Kometa Kaposvári KK U20 (2-3) 66-92 (22-33, 19-15, 16-32, 9-12)

A második negyedet meg tudta nyerni a Czermann Máté (24 pont, 4 pattanó) húzta oroszlányi gárda. A másik három negyedben, főleg a két páratlan felvonásban azonban az történt a pályán, amit a Kaposvár akart, így simán győztek a vendégek. A somogyi alakulat legjobbjai Halmai Dániel (23 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Szőke Báint (25 pont, 10 pattanó) és Antalics Dániel (15 pont, 10 pattanó) voltak.

6. forduló

Alba Fehérvár U20 (3-3) - KTE-Duna Aszfalt U20 (2-4) 68-63 (27-15, 18-14, 12-15, 11-19)

Az első játékrészben 12 pontos előnyre tett szert az Alba Márton Boldizsár (15 pont, 4 pattanó, 8 gólpassz), Góbi Marcell (13 pont, 8 pattanó) és Horváth Zoltán (11 pont, 6 pattanó) vezetésével, és a harmadik negyed után is 13 ponttal vezetett. Nagy hajrába kezdett a Takács Erik (14 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Tóth Balázs (13 pont, 5 pattanó) és Tóth Barna (8 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) vezette Kecskemét, amely 66-63-nál 3 pontra meg is közelítette ellenfelét, a játékidő azonban elfogyott.

Atomerőmű SE U20 (2-4) - DEAC KA U20 (5-1) 67-72 (21-13, 14-17, 11-18, 21-24)

Nyolc ponttal jobbnak bizonyult a nyitó szakaszban a Csizmadia Attila (21 pont, 14 pattanó), Sáfrán Botond (14 pont, 6 pattaó) és Heimann Gergő (19 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz, 8 eladott labda) fémjelezte ASE. Ezt követően azonban fokozatosan átvette az irányítást a DEAC, amely Várszegi Ádám (21 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) és Ságodi Róbert (16 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda) vezetésével végül 5 ponttal nyerni tudott Pakson, így két győzelmet aratott a héten.

Zalakerámia ZTE KK U20 (4-2) - Sopron KC U20 (3-3) 71-87 (20-26, 18-26, 17-17, 16-18)

A Schöll Richárd (18 pont, 12 pattanó), Csátaljay Péter (15 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz), Bőhm Ádám (13 pont, 10 pattanó) és Flasár Botond (12 pont, 7 pattanó) húzta Sopron az első félidőben megalapozta sikerét, a második félidőben már csak tartotta kiharcolt előnyét. A ZTE legjobbjai Csuti Kornél (21 pont, 6 pattanó), Simó Bence (13 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) és Szalay Domonkos (10 pont, 4 pattanó) voltak.

Budapesti Honvéd SE U20 (6-0) - Egis Körmend U20 (2-3) 86-59 (17-18, 26-17, 18-21, 25-3)

A két páratlan felvonás során minimálisan jobbnak bizonyult a Herczeg Kristóf (23 pont, 10 eladott labda) és Takács Kristóf (20 pont, 9 pattanó, 6 eladott labda) vezette Körmend. A két páros negyedben, főleg a záró játékrészben azonban sokkal inkább érvényesült a Boka-Magó Áron István (19 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Vámos Ádám (4 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda), Pafféri Péter (11 pont, 4 pattanó) és Csomós Kristóf (12 pont, 4 pattanó) fémjelezte Honvéd akarata, amely nagyon simán győzött, így továbbra is hibátlan, most már egyedüliként a mezőnyben.

MVM-OSE Lions U20 (1-5) - Nyíregyháza Blue Sharks U20 (0-6) 70-48 (27-17, 15-9, 11-11, 17-11)

A Végső Bálint (15 pont, 9 pattanó, 4 szerzett és 5 eladott labda), valamint Tóth Gergő (4 pont, 12 pattanó, 4 blokk, 8 eladott labda) húzta Nyíregyháza csak a harmadik negyedben tudott felnőni az OSE szintjére. Az OSE Linczmaier Gergő Máté (14 pont, 6 pattanó, 7 szerzett labda), Baliga Ákos (15 pont) és Czermann Máté (12 pont, 6 pattanó) vezetésével uralta a mérkőzést, és sima győzelmet aratott, amivel megszerezte első sikerét az idei szezonban a továbbra is nyeretlen nyíregyháziakkal szemben.

Kometa Kaposvári KK U20 (3-3) - Szedeák U20 (0-5) 80-51 (20-8, 27-11, 19-19, 14-13)

Az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát a Kaposvár, melynek legjobbjai ezúttal Antalics Dániel (24 pont, 7 pattanó), Szőke Bálint (11 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) és Fehérvári Csegő (11 pont, 4 pattanó) voltak. A Csornai Csaba (22 pont, 16 pattanó) vezette Szedeák a második félidőben már egyenrangú ellenfél tudott lenni, de nem tudta megnehezíteni a hazaiak dolgát.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (5-1) - Szolnoki Olajbányás U20 (4-2) 85-56 (19-16, 23-11, 19-19, 24-10)

Az alapvetően rangadónak induló találkozó a második negyedben csúszott ki az Abraham Arabo (11 pont, 12 pattanó) és Sebők András (11 pont) húzta Szolnok kezéből, a Takács Zsolt (13 pont, 10 pattanó), Horváth Natan (10 pont, 9 pattanó), Hansen Dániel (16 pont), Kovács Levente Hetény (8 pont, 6 gólpassz) és Horváth Ádám (11 pont) fémjelezte Falco pedig a záró 10 percben be is biztosította nagyon magabiztos sikerét, így zsinórban ötödik győzelmével már második a tabellán a Honvéd mögött.

Forrás: hunbasket.hu

Fotó: Falco Facebook