Az USA érvényesítette fölényét, legyőzte a mieinket, így Völgyi Péter csapata holnap a bronzéremért csap össze Ausztráliával.

Magyarország - USA 39-84 (10-30, 12-15, 7-25, 10-14)

Magyarország: Angyal 8/6, Mányoky 2, Dombai 10/6, Varga -, Kiss 4. Csere: Boros -, Kovács 3/3, Vári 5, Horváth 2, Tóth 2, Wentzel 3.

Az USA legjobb dobói: Horston 18, Belibi 11, Bueckers 10/3.

A meccs teljes statisztikája!

A hunbasket.hu beszámolója:

Angyal Barbara pontos dobásával a találkozó első kosarát mi szereztük, de az amerikaiak fizikai fölénye az első percektől kezdve látható volt. Szerencsére akadtak gondjaik a befejezéssel, így Dombai Réka egyenlített, és így futottak neki a felek a negyedik percnek (4-4). Ezt követően egy gyors 6-0-val meglépett az USA. A hatodik percben, Kovács Georgina hármasa után mindössze 3 pont hátrányunk volt (7-10), ám ezt követően kinyílt az olló - a sok labdát és támadópattanót szerző amerikaiak egy 20-0-val lényegében eldöntötték a találkozót. Angyal triplájával pontosan 20 pont volt a különbség 10 perc játékot követően (10-30).

A második játékrész elején Bueckers és Boston révén tovább nőtt a távolság, de a torna legnagyobb esélyese is csak négy pontra volt képes bő három perc alatt (10-34). Wentzel mindhárom büntetőjét a helyére küldte, Angyal triplát, Dombai pedig kettest dobott Kiss Angelika passza után, így kiegyenlített játék folyt a pályán ebben a periódusban (18-40). Kiss is eredményes tudott lenni, majd az őt kiszolgáló Mányoky Réka talált a gyűrűbe (22-43). Az utolsó két percben mindössze két amerikai büntető esett, így 23 pontos lemaradásunk volt a nagyszünetben (22-45).

A fordulás után megint az amerikaiak kerültek fölénybe, Boston és Bueckers vezetésével 12-0-val kezdték a harmadik negyedet, így 35 pontra nőtt az előnyük (22-57). Kiss büntetője törte meg a sorozatot, majd Dombai szerezte az első mezőnykosarunkat a felvonás felénél - nem sokkal később bedobta második tripláját is, így 30 pontosra csökkent a különbség (29-59). Nagyon beállt az eredmény, az amerikaiak sem sziporkáztak elöl, de a negyed utolsó három percét újra megnyomták, egy 11-0-val zárták ezt a 10 percet (29-70).

A záró játékrész elején nem tudott betalálni egyik csapat sem, de az USA Bring és Van Lith két-két kosarával egy 9-0-val kezdte a szakaszt (29-79). Kiss büntetője után Vári Zita két támadásból 5 pontot szerzett, ezzel kapaszkodtunk (35-79). Az amerikaiaknak ezúttal is volt egy gyengébb periódusuk, és bár az utolsó három és fél percben sem engedtek ki, Tóth Franka és Horváth Fruzsina révén ekkor már tudtuk tartani a távolságot, amely végül 45 pont lett. Az USA 84-39-re győzött, így a mieink holnap a Franciaországtól 68-58-as vereséget szenvedő Ausztrália ellen lépnek pályára a bronzéremért.