Az U16-os fiúk legyőzték Szlovéniát

Két vereség után Váradi Attila csapata magabiztosan játszott az első félidőben és a 15 pontos előnyből egyet sikerült megőrizni a végéig.

Szlovénia U16 - Magyarország U16 67 - 68 (16-20, 11-22, 19-15, 21-11)

Magyarország: Kiss 7, Fazekas Cs. 6/6, Katona 10, Füzi 4, Fazekas M. 16
Cs: Somogyi 11/6, Werner 4, Zsebe, Schafarek 6, Németh, Oroszi, Ábrahám
4

Horváth Orsolya technikai vezető beszámolója:

Mindkét csapat sorozatban 3. mérkőzését játszotta egymás után. Hasonló felkészülési szisztémában dolgoztak. Jól kezdtük a mérkőzést, az első félidőben végig koncentráltan jól játszottunk és ezt az eredmény is mutatta (27-42). A második félidőben elsősorban védekezésünk vált egyre gyengébbé, ezzel szorossá tettük a végjátékot, de csapatként, nem egyéni kiugró teljesítményekkel sikerült megőrizni előnyünket és ezzel megszerezni a győzelmet.

Váradi Attila vezetőedző:
Gratulálok a csapatnak, örülök hogy a harmadik mérkőzésen is nagyon erős tartással  egy jó erőkből álló szlovén csapatot tudtunk legyőzni. Ezzel lejátszottuk utolsó edzőmérkőzésünket, a hátralévő rövid időben még megpróbáljuk a most felszínre került hibáinkból minél többet kijavítani.